8 Aralık 2022 İkizler Dolunayı

16° İkizler Burcu Sabian Sembolü

“Sağlıklı bir zihniyetin, zeki, anlayışlı bir yapıya dönüşümü”

Yaşam serüveni içerisinde hiçbirimiz aynı kalmıyoruz. Zamanla büyüyor, gelişiyoruz. Gençliğin verdiği o enerji ile sarp kayalıkları koşarak aşarken, zamanın getirdiği olgunlukla deneyimlerin gücünü kullanabiliyoruz. Bu Sabian Sembolü, olgun düşünceyi kullanmanın, zekanızı ve sezginizi kullanmanın ve kişinin eylemlerinin sonuçlarını ve sorumluluklarını üstlenebilmesinin zamanının geldiğini gösterir. Ruhunun bilgeliğine kulak verme zamanı olduğunu söylüyor. Hedeflerini ve yönünü belirleyerek, sorumluluklarını bilgeliğin ile harmanladığın zaman yaşamda yeni cevaplara ulaşabilirsin.

Bu dolunayda, kalıplaşmış sabit fikirlerinden kurtulabilmek için kendine bir şans vermelisin.

8 Aralık 2022 Türkiye saati ile 07:07 ‘da, İkizler 16 derecesinde gerçekleşecek olan bu dolunay, geride bıraktığımız tutulma etkilerini de gündeme getireceği için olduğu için oldukça önemli. Retro Mars kavuşumlu bu dolunay oldukça güçlü etkilere sahip. Mars tutulması tadındaki bu dolunayda, dürtülerimizdeki yoğunluk, ani öfke nöbetleri, düşünülmeden atılan adımlar, cüretkâr düşmanlıklar, askeri olaylar, kazalar ve patlamaları,  gündeme getirecektir. Asi Marsın doğası itibari ile her türlü şiddet, meydan okumalar, patlamalar, askeri ve terörist hareketlilikler gerçekleşebilir. Haritanın ortaklıklar ve ikili ilişkiler evinde gerçekleşiyor olması sebebiyle bu dönemde evlilikleri ve ortaklıkları büyük sınavlardan geçirebilir.

İkizler burcundaki bu dolunay; iletişim, ulaşım, eğitim-öğretim, basın – yayım, ticari sözleşmeler, medya gibi konulardaki gelişmeleri gündemimize taşıyacaktır. İkizler hava elementi ve değişken niteliğe sahip bir burç olarak zihinsel uyanış yaşamamızı tetikleyecektir.

Bu dönemde salgın hastalıkların daha da yayılarak devam etme olasılığına karşın vitamin desteklerinizi arttırmanızı tavsiye ederim. Bilginin doğruluğundan emin olmadan adım atmayın lütfen.

Bu Marsiyen dolunay Türkiye’nin 12. Evinde gerçekleşiyor. Gizli saklı düşmanlıkların gün yüzüne çıkabileceği, bilginin manipüle edilebileceği, sağlık konusunda hastanelerde yoğunlukların yaşanabileceği bir süreci bizlere gösteriyor. 

Güneş- Mars karşıtlığı ciddi meydan okumaları beraberinde getirecektir. Bu dolunay süreci boyunca merkezimizde kalmaya çalışmalıyız. Sert spor hareketleri yapmamalı, manipülatör insanlardan uzak durmalıyız. Sağlığımıza her zamankinden daha çok önem vermeli, vitamin takviyelinizi arttırmalısınız. Kırıcı ve yıpratıcı bir üslupla konuşmamalıyız. Sosyal medya hesapları, banka şifrelerine  dikkat edilmeli.

Venüs-Neptün karesinin etkisini büyütecek olan Jüpiter, aldanmalara dikkat çekiyor. Zihin bulanıklığının önüne geçmek için bu hafta her şeyi not alın.

İKİZLER BURCU DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ 

KOÇ BURCU 

Bu dolunay ile gündeminizde kardeşleriniz, akrabalarınız, komşularınız ile olan ilişkileriniz ön planda olabilir. Ani ve dürtüsel öfke çıkışlarınız olayları sadece daha da çıkmaza sürükleyebilir. Sakin kalmalı, gerek trafikte gerek iş yerinizde sakin olmalısınız.  Beklememdik bir yolculuk size iyi gelebilir.

BOĞA BURCU 

Bu dolunay maddi kazançlar ve değerlerinizi gündeme getirecektir. Ani ve önceden hesaplanmamış harcamalar sizi biraz zorlayabilir. Kendi değerinize değer katacak yeni girişimler ve fırsatlar yüzünüzü güldürecek. Yatırım için acele etmeden fırsatlarınızı ince eleyip sık dokuyun lütfen.

İKİZLER BURCU 

Gergin bir dolunay sizin için. İçinizden geçenlerile çevresel faktörlerin istediğiniz gibi olmayışı sizi gerebilir. İlişkiniz içerisinde kendinizi savunurken bulabilir, çatışmaya dönebilme ihtimali olan konuşmalarda kelimeleriniz yaralayıcı olabilir. Ani ve fevri hareketler etmeyin. Bu Dünyada yerinizi sorgulayacağınız bir süreç.

YENGEÇ BURCU 

Tanımsız bir gerginlik ve ödemle savaşman yetmiyormuş gibi uykusuzluk peşini bırakmayabilir. Arkadan yapılan dedikodu ve kıskançlıkların seni sınadığı bir dönemdesin. Gizli düşmanlıklara karşı pes etme. Bilinç altının derinliklerine gömdüğün değersizlik duygusundan kurtulmalısın. Sağlığına ayrıca önem vermelisin. Sinirlenmek sana bu hafta yasak.

ASLAN BURCU 

Bu dolunayla birlikte hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çok çalışacağınız bir sürece giriyorsunuz. Yeni kişiler ile tanışıp yeni gruplar içerisinde parlayacağın bir dönem. Medya aracılığı ile daha da büyüyebilir ve gelişebilirsin. Yorucu bir sosyal ortama ayak uydurmaya çalışırken, çocuklar gündeminde olabilir. Bu hafta çocuklarınız her zamankinden daha çok size ihtiyaç duyabilir.

BAŞAK BURCU 

Bu dolunay iş ve kariyer hayatını gündemine getirecek. Yoğun çalışma temposu içerisinde sağlığına gerekli önemi vermelisin. Ailen ve işin arasında yorulacağın bu dönem senin için keyifli geçecek. Yeni iş teklikleri ve projeler gündeminde olabilir. Detaylara dikkat etmelisin.

TERAZİ BURCU 

Uzak akrabalar, yabancılar ile olan ilişkiler, eğitim ve hukuki konular gündeminizde olabilir. O kadar yoruldunuz ki uzaklara gitme isteğiniz bu dolunayda dayanılmaz hala gelebilir. Vize başvurusu gibi önemli başvurularda, atılacak imzalarda, doldurulacak formlarda çok dikkatli olunması gerekiyor. Aceleci davranmayın.

AKREP BURCU 

Bu dolunayda, başkaları ile ortak paranızın olduğu konularda gerginlikler deneyimlenebilir. Krediler, miras, borçlar, sigorta gibi konularda bazı gecikmeler yaşanabilir. Risk alınmaması gereken bir dönemdesiniz. İmza atacağınız evraklara ,iş yapacağınız kişilere çok dikkat edin.

YAY BURCU 

İkili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız gündemde olacak bu dolunayda. Hoş başlayan bir sohbetin bir anda saldırı havasına bürünmesi olasıdır. Kendinizi savunurken kelimeleri dikkatli seçin. Bazı evlilikler ve ortaklıklar önemli sınavdan geçerken, kimi birliktelikler bir sonraki adıma çok hızlı geçebilir. 

OĞLAK BURCU 

Günlük rutinlerinizde artan tempo sağlığınıza ayrıca önem vermeniz gerektiğini hatırlatıyor. Birlikte çalıştığınız kişiler, iş arkadaşlarınız ile aranızda bazı gerginlikler yaşanabilir. Ani çıkışlardan uzak durun. Evcil hayvanı olanlar bu dolunayda ayrıca özel bir ilgi göstermeliler.

KOVA BURCU 

Bu dolunayda aşk hayatınız, flörtler, çocuklarınız, riskli yatırımlarınız gündeminizde olacak. Size yakışır bir ani evlilik teklifi bile alabilirisiniz. Yeteneklerinizin görünür olmasına izin verirseniz bu süreçten keyif alabilirisiniz. Çocuklarınıza karşı daha hoşgörülü yaklaşmanız gerekebilir. Riskli yatırımlarda ani kararlar vermeyin.

BALIK BURCU 

Bu dolunay gündeminize ailenizi, evinizi, taşınmaz mallarınızı getirebilir. Aile içi gerginliklerde kendinizi kontrol edebilmeniz çok önemli. Tamirat ve tadilat fırsatı elinize geçebilir, ama acele etmeyin. Şehir değiştirmeyi düşünenler bu dolunay ile artıyor.

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren – Karma Astrolog

 

Yorum yok

Yorum Yazın