4 Aralık 2021 Yay Burcu’nda Güneş Tutulması

Tutkular Açığa  Çıkıyor

12° Yay Burcu Sabian Sembolü : “Bir dulun geçmişi aydınlanıyor”

Neleri derinlerine gömdün ? Hangi acılara maalesef alıştın ve birlikte yürüdün.?

Bu yılın en son ve güçlü tutulması ile uğurlarken, her birimize kendimiz ile ilgili bir çok konuyu sorgulatacak. 

Kendi değerimizi sorgulatacak. Kim olduğumuzu, hayallerimizi ve peşinden koşmaktan korktuğumuz her şeyi bize hatırlatacak bir tutulma.

Bir zamanlar kalbinin derinlerine aşkı gömenlerin sızlayan yaralarının şifalanması için fırsat sunabilir bu tutulma. Kimileri uzun yıllar önce kalbini , diğer yarısını bıraktığı yerdeki ruh parçalarını artık toplamaya karar verecek. Şimdi yola devam etme zamanı. Bir bütün olma zamanı.

Bu tutulma özellikle inandığınız konularda kendi dengenizi korumanızı söylüyor. Yaklaşmakta olan bir rüzgar var. Bu rüzgarda savrulmaman için , şimdi, anda kalabilmen ve ruhunun tam ve bütün olabilmesi çok önemli.

Şimdi kendine sor, “Ben nerede, kimde hangi olayda kaldım.? Hani benim kalbimin kırık parçaları, hangi hayal kırıklıkları yuttu benim saf hayallerimi?”

Sorun kendinize ve gidip size ait olan parçalarınızı, o kişilerden, o zamanlardan, o olaylardan alın, şimdiye gelin. Chiron desteği alan bu tutulma bizlere en derinlere gömdüğümüz, bazen bizim bile unuttuğumuz yaraları sarmak için fırsatlar sunacaktır. Evren sana artık devam et diyor.

Merkür kavuşumlu bu tutulma 5-11 kaspında gerçekleşirken gündemimize başta kurum kuruluş dernekleri ve sosyal arkadaş gruplarımız ile birlikte; inançlar, turizm, yabancılar ile ilişkiler dini fanatizmi, etik bakış açısını, başta üniversiteler ve yüksek öğrenim kurumlarını, süre gelen davalar ile hukuki gelişmeleri, farklı kültürlere ait yeni keşifleri gündemimize getirebilir. 

Çocuklarımıza özen göstermemiz gereken bu dönemde maalesef ki özellikle dişi enerji tarafından zarar gören çocuk haberleri gündemde olabilir. 

Sosyal medya , basın yayım kurum ve kuruluşlarının göz önünde olacağı, ilk orta öğretim ile ilgili ani gelişmeler bu tutulmada ekonomik koşulların gün geçtikçe halkı zorlayabileceğine işaret ediyor. Özgürleşmek isteyen halkların seslerini duyuyor olacağız. Krizler ile dönüşen halkın yorgun sesi duyulacak.

Uranüs etkisi ile ani beklenmedik olaylar peş peşe gelirken, Dünya üzerinde ve topraklarımızda askeri hareketlilikler dikkat çekecektir. Gaz ile zehirlenmeler, orta şiddetli depremler gözlemlenirken, göçmenler yeniden gündem olabilir. 

Kaderi kapılardır tutulmalar. Bu Güneş tutulması size eskiden beri sürüklediğiniz konular için kapanış yapma fırsatı sunmakta. Hazır gökyüzü bu kadar cömertken gelin değişim dönüşümün ene önemli adımını atalım, içimizdeki yaralı çocuğa sımsıkı sarılalım ve yaralarını saralım.

Mo adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

GÜNEŞ TUTULMASI VE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU 

4 Aralık Yay burcundaki Güneş tutulması sizlere eğitim, yurt dışı, yayıncılık konularıyla ilgili güzel başlangıçlar ve sözleşmeler vadediyor. Zor duruyorsunuz yerinizde, ilk fırsatta gezebilirsiniz. Kaiyerde olumlu gelişmeler var.

BOĞA BURCU 

Bu tutulma ile gündeminizde yatırımlar, borçlar ve krediler konusu ön plana çıkabilir. Gereksiz harcamalardan uzak durmanız gerekiyor. 

İKİZLER BURCU 

Evlilik, eşinizle ilişkiniz, ortak işler gündeminizde. Uzun zamandır bitmek istediğiniz ama bitiremediğiniz ilişki için son gelmiş olabilir. Uzatmak her ikinize de zarar. Kimileriniz yeniden heyecan yakalayacak.

YENGEÇ BURCU 

Tutulma ile birlikte sağlığınıza özen göstermeli ve çalışma şartları, günlük işler ve çalışma ortamınız gündeminizde olabilir. Birlikte çalıştığınız kişiler ile beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

ASLAN BURCU 

Havada aşk kokusu var sevgili aslanlar. Aşk hayatınızla ilgili karar verme durumunda kalabilirsiniz. Tamam mı devam mı? Tutkularınıza kulak verin. Çocukları olanlar, çocukları ile keyifli bir dönem olabilir.

BAŞAK BURCU 

Tutulma gündeminize; aile ve ailevi konuları taşıyacak. Kimileri taşınmaz mallar ve mülk ile ilgilenirken kimileri şehir değiştirmeyi bile düşünebilir. 

TERAZİ BURCU 

Gündeminizde kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız var. Sosyal medya paylaşımlarında, sözleşme ve anlaşmalarda dikkatli olunması gereken bir dönem.  

AKREP BURCU 

Yeni gelir kaynakları konusunda karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirebilirsiniz. Maddi anlamda şifalanmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

YAY BURCU 

Tutulma sizin burcunuzda gerçekleşecek. Köklü değişimler ve yeni başlangıçlar yapma zamanı. Sizin için eski defterleri kapatıp yeni ile kavuşma zamanı. İhtiyacınız olmayan her şeyden özgürleşin. 

OĞLAK BURCU 

İçe dönüş yolculuğunda kendinizin bile bilmediği bir çok konuyu keşfedeceksiniz. Gizli yaralar ile yüzleşecek , kendi şifanız için çıkacağınız bu yolculukta güçlü adımlar ile yürüyeceksiniz. Dönüşümünüz kolaylıkla olsun.

KOVA BURCU 

Arkadaş ilişkileri ve sosyal çevre gündeminizde olacak . Sizi ayağınızdan çeken arkadaşlardan uzaklaşma zamanı. Zaten sizi anlamıyorlardı bari yavaşlatmasınlar. Yardım kuruluşlarında aktif rol almak için harika bir dönem. 

BALIK BURCU 

Kariyer hayatınız gündeminizde. Kariyerinizde yeni adımlar atarken, takdir edildiğinizi bilmek sizi motive ediyor. Terfi yada yeni iş fırsatları size çok iyi gelecek.  

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

Yorum yok

Yorum Yazın