24 Şubat Başak Burcu Dolunayı

Gökyüzünde gerçekleşen olaylar bizi çok etkiler, özellikle de ayın hareketleri ruh ve duygu durumumuzu çok daha fazla etkiler. Ayın dolunay hali bizim duygularımızı kontrol edemediğimiz, uykularda problem yaşadığımız, vücudumuz üzerinde de ödemler yaşadığımız, sağlığımıza da bir takım bozulmaların olduğu zamanlardır.

Astrolojide biz dolunay zamanlarını haritamızın potansiyeline göre bitişler vermesiyle biliriz. Dolunay ayın en parlak olduğu zaman olduğu için bize hayatımızdaki sıkıntıları en üst noktada gösterdiği zamanlardır.

24 Şubat günü saat 15:00 civarı yaşayacağımız başak burcundaki dolunay ise bize kendimize verdiğimiz değeri sorgulatacak. Başak burcunun her işi titizlikle yapan, her olayda mantık arayan, gerçekçi, kuralcı, özverili ve sabırlı hali bu dolunay ile bizde üst noktada tezahür edecek. Burada dikkat etmemiz gereken başak burcunun gölge tarafını olaylarda çalıştırmamaktır. Gölge tarafı dediğimiz ise kişilere olumsuz eleştiri, takıntılı olma, fazla mükemmeliyetçilik, sağlık konusunda çok hassaslık ve kendini adama boyutunda işe vermek gibi durumların daha ayyuka çıkmasıdır, bu alanda dikkat edersek iyi olur.

An haritasında ise yengeç burcu yükseldiği için biz bu dolunayda özellikle ailevi konularda bazı sıkıntılar yaşayabiliriz. Ailedekiler ile ilişkimizi gözden geçirmemiz gerekebilir ve şu an gökyüzünde kova burcu baskın olduğu için bu ilişkilerdeki sıkıntılarda çekip gitmek isteyebiliriz. Böyle bir karar verme aşamasındaysa dolunayın bitmesini beklemenizi tavsiye ederim.

Dolunayın etkisine girdik ve Mart ayının 2’sine kadar da bu etki devam edecek.

Genel anlamda sağlık konusunda çokça haberler duyacağımız bir dönemdeyiz. Belki ilaçların ham maddelerinde sıkıntı, doktorlarla ilgili problemler gündeme gelebilir. Ayrıca devlet tarafında da bazı düzenlemeler yapıldığını duyabiliriz. Özellikle başak, boğa ve oğlak burçları bu dolunayda olumlu anlamda gelişmeler yaşarlar. Yay, ikizler ve balık burçları biraz daha sakin kalarak ilişkilerde kendi değerinizi kontrol ederek geçirmenizi tavsiye ederim.

Astrolog / Yazar Aslı Uruç

Yorum yok

Yorum Yazın