1°Kova Burcunda Dolunay ( 24.07.2021)

-

“Hayatının altının üstünden daha iyi olmayacağını nereden bilebilirsin?”

1°Kova #SabianSembolü: “Beklenmedik bir Fırtına”

Güçlü bir enerji akışı ile var olan yaşamın içerisinde büyük güçlü bir değişikliğe işaret ediyor bu sembol.

Kimileri için, kova dolunayı ile geçmiş hatırlanacak ve bırakılması gerekenler bırakılacak. Özgürleştirici etkileri olan, bir fırtınanın içerisinden geçiyor olabilirsin.

Sağlam adımlar ile ilerlemeli, kendine güvenin çok önemli bugünlerde. Ani bir fırtına, ani bir aydınlanmayı da beraberinde getirebilir. Yaradan’ın vazgeçilmez bir parçası olduğunu hatırlayabilir ve bağlarının ne kadar güçlü olduğunu yeniden keşfedebilirsin.

Önemli olan, bu fırtınanın içerisinden ruhsal ve bedensel dengeni koruyarak geçebilmen. Korkularını koklamasına izin verme.Fırtınanın seni içerisine çekmesine izin vermeden, akışa teslim ol.

Unutma Şem-i Tebriz ne demiş; “Düzenim  bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatının altının, üstünden daha iyi olmayacağını”

Kova burcunda gerçekleşen bu dolunay ile birlikte gündemimize havacılık sektörü, teknolojik gelişmeler, özgürlükler hak arayışları ve marjinal fikirlerin özgürce ifade edileceği konular olacaktır.

Haritanın yükseleninde yengeç burcu tüm bu olan biten her şeyin içerisinde sevgi ve güven aramaya devam edeceğimize işaret ediyor. 1-7 aksındaki bu dolunay bizlere birlik mi, yoksa benim tekil varlığım mı sorularını sorgulatacak. Aslında cevap tamamen dengede. Biricik tekil varlığını merkeze koyarak, koruyarak, diğerleri ile de birlik içerisinde olduğunda yaşamın dengesini hissedebilirsiniz.

Venüs Jüpiter karşıtlığı tam da 2-8 aksındaki yerini koruyarak hem bireysel hem de makroda ki gelir gider dengemizi bizlere sorgulatacak. “Sadece benim param” diyenler bir bir görünür oluyor. 

Bu dolunay ile birlikte konfor alanından çıkman için ani ve beklenmedik olaylar gerçekleşebilir. Ama tümü sana yeni deneyimler yaşatmak ve ileriye sağlam adımlar ile ilerleyebilmen için. 

Ay- Satürn kavuşumu bu dolunayda Kuzey ay düğümünden güzel bir lokum açısı ile yeni atılacak adımlar için korkma seni destekliyorum diyor.  Aynı Satürn- Uranüs ile kare açı yapıyor ki, seni o sığındığın çok güvenli zannettiğin kabuğundan çıkaracak ani kısıtlamalara sebebiyet verecek.

Merkür- Plüton karşıtlığı, bangır bangır değişim ve dönüşüm için sana sesleniyor. Direndiğinde, akışa bırakmadığında olayların güç savaşlarına dönebileceğini görmelisin. İç sesine kulak ver. Özgürleşme arzun ile hareket etmek isteyebilirsin, ani fevri çıkışlar yapmadan, çevrendeki kişileri kırmadan bunu yapmalısın. Kendini çaresiz ve çıkmazda hissediyorsan yardım isteyebilirsin. Bunda çekinecek bir şey yok. Dönüşmek için bazen ses vermen gerekebilir.

İçinde fırtınalar koparken, gülümsemek zorunda değilsin…

Bazen yağmurda ıslanmalı…

Ve hayatın sert rüzgarlarına teslim olabilmeli. 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

Rachel Claire adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

KOVA BURCUNDA DOLUNAY’IN BURÇLARA ETKİSİ

Koç

Gündeminizde sosyal çevreniz ve sosyal yaşamınızın hareketliliği var. Arkadaşlarınız ile birlikte grup aktivitelerine katılabilirsiniz.  Sözlerinizde kırıcı olmadan kendinizi ifade etmeyi deneyin. 

Boğa

Bu dolunay ile birlikte gündeminizde kariyer hayatınız olacak. Yeni gelişmeler yüzünüzü güldürebilir. Öte yandan, özgürleşme arzusu ile otorite konumundaki kişileri ile karşı karşıya kalmamaya dikkat edin. Aile içerisindeki gerginliklere dikkat.

İkizler

İçinizin kıpır kıpır olduğu bir dönem. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Yurt dışı bağlantıları ve ticari bağlantıların sonuçlanabileceği bir süreç. Uzak akrabalar gündeminizde olabilir.  

Yengeç

Bu dolunayda gündeminizde finansal konular olacak. Ödemeler, vergiler ve bütçe düzenlemeleri tadınızı kaçırmasın. Kredi için başvuranlar olumlu cevap alabilir. Sağlık problemlerinizi ertelemeyin. Kontroller önemli. 

Aslan

Kova burcundaki dolunay ile birlikte ortaklıklar ve partner evinizde dolunayın ışığı daha da görünür olacak. Benim yerim neresi diye sorgulayanlar, özgürlük dürtüsüne dikkat etmeli. Biraz durun herkesi dinleyin.

Başak

Gündelik  hayatınızdaki hareketlilik sizi bile şaşırtabilir. Sorumluluklarınızdaki artış sizi yorabilir.  Birlikte çalıştığınız kişiler ile aranızdaki gerginliklere dikkat etmeli, aşırı eleştiri herkesi yorabilir.  Sağlık kontrollerinizi aksatmayın.

Terazi

Bu dolunay ile birlikte keyifli günlerin kapısı size aralanıyor. Aşk, sevgi ile ilgili şaşırtıcı güzel gelişmeler olabilir. Çocukları olanlar onlar ile birlikte keyifli bir süre geçirebilir.  Hobileriniz sizi şaşırtabilir. İç sesinize kulak verin. 

Akrep

Yeni ay ile birlikte gündeminizde seyahatler, yurt dışı bağlantılarınız,  eğitim fırsatları olabilir. Yeni bir eğitim almaya karar verebilirsiniz, yeni bir bakış açısı ile geleceğinize yön vermek isteyebilirsiniz. Yolculuğunuzun yönünü kendiniz belirleyeceksiniz ve bu yolculukta kimler yanınızda olmalı, fark edebilirsiniz. 

Yay

Kova burcundaki dolunay ile birlikte iletişim yeteneklerinizde marjinal yeniliklere adım atabilirsiniz. Sosyal medyayı daha aktif kullanabilirsiniz. Kardeşleriniz, kuzenleriniz ve komşularınız bu dolunay ile gündeminizde olacak. Sözleşmeler ve anlaşmalara dikkat etmelisiniz. 

Oğlak

Kova dolunayı, size ekonomik gelirlerinizde farklı bir bakış açısı sağlayarak yeni gelir kaynakları sağlamanıza yardımcı olabilir. Maddi ve manevi değerlerinizi geliştiriyorsunuz. Gelir gider dengenizi bulmalısınız. Belediğiniz paranın gelmesi sizi mutlu edebilir. 

Kova

Sizin burcunuzda gerçekleşen bu dolunay, en çok sizleri etkileyecek doğal olarak. Yepyeni bir siz var artık. Gerek zihinsel gerekse bedensel bir değişim içerisine girebilirsiniz.  Var oluşunuzun ana temellerine varan bir yolculuğun tadını çıkarın.

Balık

Kova burcundaki dolunay ile derin bir içe dönüş yolculuğu başlıyor sizin için. Gizli düşmanlıklara anlam yüklemeyin. Yaşadığınız olaylar belki de sizi konfor alanından çıkarmak için olabilir. Bu aralar rüyalar haberci olabilir. Sembollere dikkat.

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Budak ve Kılınç ‘Bildiğin Gibi Değil’ dedi!

Geçtiğimiz günlerde sevgili Anıl Budak ve Buket Kılınç ile "Altın Melek Ödülleri"nin jüri toplantısında beraberdik. Öncelikli sohbetimiz ödül töreni olsa da sevgili...

Türkiye’nin Tanıtımı İçin Büyük Proje !

Yaptıkları workshoplarla dikkat çeken Türkiye Fotoğraf Grubu, TFG Başkanı Zeki Çelik önderliğinde, Miss and Mr FashionTv Güzellik Yarışması'nın bu yıl ki birincisi...

Dünya İçin Büyük Tehlike: Elektronik Atıklar

Elektronik atık, pil ve elektrikle çalışan kullanım ömrünü tamamlamış, tamir edilemeyecek seviyede zarar görmüş, veya arızalanmış elektrikli veya elektronik eşyalara denmektedir. Evlerde ve...

Dijital Etkinlik Planlayıcısı: Bolomio

Muhteşem ve kusursuz bir düğün hayal ederken aynı zamanda da işlerin tam da tıkırında gitmesini istemeniz en tabi hakkınız. “Düğün hazırlığı” cümlesinin...

2021 Eylül Yüksek Teknoloji Dergisi

  Güncel yaşam ve teknoloji dolu içerikleriyle büyük ilgi gören Yüksek Teknoloji dergisi yeni sayısı #teknomutlu köşemde;    “Dünya İçin Büyük Tehlike Kapıda: Elektronik Atıklar”   başlığıyla #eatık...

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar