19 Ağustos Dünya Fotoğrafçılık Günü

19 Ağustos Dünya Fotoğrafçılık Günü olarak kutlanıyor. 

Dünya Fotoğraf Günü Dagereotip yani Louis Daguerre tarafından keşfedilen, gümüş levha üzerine fotoğraf çekme tekniğinin  icadıyla birlikte  Fransız hükümeti tarafından ilk kez 19 Ağustos 1839′da tüm dünyaya hediye edilen bir buluş olarak resmi şekilde açıklandı. O günden bu yana da tüm fotoğrafseverler tarafından “Dünya Fotoğrafçılık Günü “olarak kutlanıyor.   

          “I believe that photography has the power to tell stories, inspire generations and initiate change in the world.

         Ben fotografçılığın hikayelerin de  anlatma gücüne, nesillere ilham verme ve dünyayı değiştirme amacı olduğuna inanıyorum.– Korske Ara (Founder)”

Bugün, saniyede milyonlarca fotoğraf çekiliyor ve dünya genelinde paylaşılıyor. Digital ortamda sakladığımız milyonlarca da fotoğraf işin diğer kısmı.

Dünya elimizin altında. Bilgisayar ve mobil cihazlarla oturduğumuz yerden dünyanın her yerinden kelimeyle dahi istediğimiz fotoğrafı izleyebiliyoruz. Gittiğimiz here yere uygun etiketler bırakıyor ve diğer insanların bu yerler hakkında fikri olmasını sağlıyoruz. Fotoğraf hayatımızın en ortasında…  

Bir zamanlar fotoğraf yoktu, şimdi çok fotoğraf var. Siz isterseniz kendinizi amatör, ister hobi, ister profesyonel görün bugün fotoğraf aşkını kucaklamak için harika bir gün.

Fotoğraf Ahsen Tabak

Fotoğraf Ahsen Tabak

Hepimizin Dünya Fotoğrafçılık günü kutlu olsun.

YSM-Fotoğrafa aşık

Yorum yok

Yorum Yazın