12.08.2022 Kova Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkisi

12.08.2022 Kova Burcunda Dolunay

“Yeni için, eskiyi arkamda bırakıyorum.”

Kendi yarattığım hapishanemden özgürleşmeliyim.

19° Kova Burcu Sabian Sembolü ; 

“Mesaj taşıyan büyük beyaz güvercin”

Kova burcunda gerçekleşecek olan dolunay yaşamımızda bir çok alanda değişim getirecek. 

Bu sabian sembolünden de anlaşılabileceği gibi, beklediğimiz mesaj, beklediğimiz motivasyonu eninde sonunda bulacağız.

Barışı ve uzlaşmayı temsil eden beyaz güvercin semboliği ile hayatımızdaki kriz kaosun yerini çözümlerin alabileceğini göstermekte. 

Bazen kendimiz ile barışık olamıyoruz. Kendi yarattığımız hapishanenin duvarlarından özgürleşemiyoruz. Kova burcunun özgürlükleri temsil etmesi ve böylesi güçlü bir sembol ile bir araya gelmesi bence dikkat çekici.

Bu dolunayda, hayatında savaş verdiğin mücadele ettiğin, kendini yetersiz hissettiğin, kısıtlandığını düşündüğün yerleri düşün ve onlar ile yüzleşme zamanıdır. Suçlu aramadan, neden niçini sorgulamadan sadece olayların içerisinden çıkabilmek için daha büyük bir bakış açısı ile özgürleşmeyi seçmeye hazır mısın?

Bu dolunay hava elementi olan kova burcunda gerçekleşiyor, entelektüel yaklaşım ile yaşamını yeniden şekillendirebilme fırsatı sunuyor. Her iki yöneticisi de bu dolunayda oldukça aktif. Uranüs ve Satürn sanki, eski ve yeninin el ele vererek yaşamdaki gelişmelere birlikte şekil veriyorlar. Özgürlükçü, asi Uranüs ile tutucu ve kısıtlayıcı Satürn.

Dolunaya eşlik eden Satürn, kısıtlanmışlık hissi ile sizi yerinizde darlayacak. Mars’tan, Uranüs’ten aldığı kare açılar ile de yetersizlik ve kısıtlanmışlık hissinin ani beklenemedik patlamalarını tetikliyor.

Herkesin koşarcasına hedeflerine gittiğini, senin kendini başarısız ve yetersiz hissedip sanki yerinde saydığını düşündürecek bir dolunay. Böylelikle kendi önündeki engelleri kendin yıkacak, kendine özgün yeni fikirler ile yoluna devam edebileceksin. Vizyonerlerin burcunda gerçekleşen bir dolunay, unutma. Kendi yolunu bulman için gerçekleşiyor senin üzücü zannettiğin olaylar. 

Normalde tolere ettiğiniz sözler ve davranışlar bu önümüzdeki 15 gün boyunca sizi daha çok rahatsız edecek. Etmeli de!!! Böylelikle artık size iyi yönde hizmet etmeyen, sizin enerjinizi aşağı çeken kişilerden, yerlerden, olaylardan özgürleşebileceksiniz.

Aslan burcuna geçen Venüs’ün Plüto karşıtlığı tutkulu aşkların krize ve takıntıya dönüşme potansiyelini ortaya çıkarabilir. “Beni benim için mi yoksa param için mi seviyor” soruları sıkça sorgulanacak.

Düğümleri kareleyen bu zorlayıcı dolunay, gücünü yeniden eline alarak, özgürleşmen için gereken kadersel olayları hayatına getirecektir. 

Kas ağrılarına, el ayak bileklerine ve tansiyona dikkat edilmesi gereken günler. Su tüketimini arttırmaya dikkat edin.

Bu dolunayda kurbanı olduğun hapishaneyi aslında kendinin yarattığını keşfedecek ve özgürleşmek isteyeceksin. 

Kova Burcunda Dolunay’ın Burçlara Etkisi

KOÇ: Bu dolunay ile birlikte arkadaş çevreniz ve sosyal hayatınız gündemde olacaktır. Maddi kazançlar konusundaki sürprizler yüzünüzü güldürebilir.

BOĞA: Kova dolunayı ile birlikte kariyer hayatınız gündeminizde olacaktır. Yeni plan ve projeler yeni sorumluluklar demek. Burada biriken yorgun enerjiyi sağaltmanız gerekebilir. 

İKİZLER: Dolunay yurt dışı gezileri, yabancılar ile yapılacak işler konusunda size fırsatlar sunabilir. Bazı aksaklıklara karşı önceden önleminizi alın. Yeni eğitim fırsatları karşınıza çıkarsa değerlendirmenizi öneririm.

YENGEÇ: Bu dolunay ile yaptığınız yatırımlar konusunda geri dönüşler elde edebilirisiniz. Vergi, kredi, sigorta  gibi bazı konular gündeminize gelebilir. Para kazanmak için marjinal fikirler olabilir. 

ASLAN: Kova dolunayında iki ilişkileriniz ve ortaklıklarınız gündeminizde olabilir. Karar verilmesi gereken noktalarda net tavrınız ile herkesi şaşırtabilirsiniz.  Yeni bir eğitim ve uzun bir yolculuk bu dolunayın size hediyesi olabilir.

BAŞAK: Gündeminizde gündelik hayatınız, birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız olabilir. Ani ve beklenmedik bir gelişme sonucu iş ortamınızda ya da günlük rutinlerinizde değişiklikler olabilir. Zihni susturamayanların dinlenmeye çok ihtiyacı var.

TERAZİBu dolunay ile aşk hayatınız gündeminizde. Ani ve beklenmedik bir karar ile herkesi şaşırtabilirsiniz. Çocukları olanlar onlar ile ilgili gelişmelerde sabırlı olmalısınız.

AKREP: Kova dolunayı gündeminize ailenizi, evinizi taşıyacaktır. Alım satım konusunda vermeniz gereken kadersel kararlar olabilir. Kariyer hayatınızdaki gerginlik, yorgunluk eve yansıyabilir.

YAY: Bu dolunayda iletişim trafiğiniz yoğun ve üslubunuz biraz gergin olabilir. Kısa yolculuklar, yeni eğitim fırsatları karşınıza çıkabilir, ufak tefek aksaklıklara teslim olmayın. Kardeşler ve akrabalar ile ilgili konular gündeminizde olabilir. 

OĞLAK: Maddi kaynaklarınızda sürpriz gelişmeler söz konusu. Kendi yetenekleriniz ile yeni gelir kaynakları elde edebilirsiniz. Risk almamaya özen gösterin.

KOVABu dolunayda yepyeni bir siz var artık. Deneyimlediğiniz zorlukların son bulacağı bir döneme yürüyorsunuz. Ani ve beklenmedik kararlar alabilir, kimileri yer değişikli yaparken kimileri de fiziksel görünüşlerinde radikal değişiklikler yapabilir.

BALIK: Duygularınızı içinize gömmeyi tercih edeceğiniz bir dolunay. Duygusal gerginliğin içinden başarı ile çıkmanızı temenni ederim. Artık olaylara daha farklı bir pencereden bakabilecek ve kendi dramatik bilinçaltınızın esaretinden özgürleşebileceksiniz.

Yıldızın Daima Parlasın

Karma Astrolog Gülden Güneren

 

Yorum yok

Yorum Yazın