11 Mayıs Yeni Ayı ve Burçlara etkisi

21°Boğa Burcu Sabian Sembolü “ Belalı sular üzerinde uçan beyaz güvercin

Bu sembol müjde ve barış getiricidir. Yaşadığın olayların üzerine çıkabileceğin gücü sana hatırlatmaktadır. Nerede kim ile hangi olay ile ne yaşarsan yaşa tüm yaşadığın sıkıntıların üzerine çıkabilir ve kendi güvenli alanında gücünü keşfedebilirsin.

Bu sembol sana şunu hatırlatıyor, işler artık yoluna giriyor. İnancına teslim olmalı ve her an içinde yeniden bir şeyler olacakmış gibi yersiz bir endişe ile yaşamamalısın.

Ani ve olumsuz gibi gözüken bazı olaylar aslında, kimi zaman işleri yeniden yoluna koyabilmek için gerçekleşir. Yaşananların dibinde o anda takılıp kalmamalısın. Her kaosun içerisinde bir düzen vardır. Şer sandığın olayların içinden geçerken edindiğin deneyimler şimdi senin bu yolda ilerlerken en büyük dayanağın güvencendir. 

Sabit ve toprak elementi olan Boğa burcu yeni ayı bizlere kendi kazandığımız para, öz değerlerimiz, güvence altına almak isteyeceğimiz yatırımlarımız, ticaret dünyası ve taşınmaz mallar ile ilgili konuların güvende olmasını isteyeceğimiz konuları gündeme getirebilir.

Sahip olduklarımızı, var olanın konumunu korumak ve daha da güçlü bir şekilde sağlamlaştırmak isteyeceğiz. Sahip olduklarımızın güvende olması konusunda aşırılara kaçabiliriz.

Yükselende Yay burcu var. Boğa burcu her ne kadar muhafazakâr bir yapıda ise de Yay burcu da bir o kadar esnek ve yenilikçi olabilir. Bu durumda bu yeni ayda belki de sahip olduklarımızı güvende tutmak adına, yeni bir adım atabileceğimizi söylüyor.

Güneş ile Ay birlikte yeni ayı oluştururken, bilgi vaat eden Rana Sabit yıldız onlara eşlik ediyor ve 5. Evi onurlandırıyorlar ve yanı başlarında çılgın ne yapacağı belli olmayan bir Uranüs bulunuyor. Aniden bir tüyoya kapılıp şans oyunlarında cesur adımlar atanlar ya da ilişkiler flörtler konusunda aniden kapınızı çalan kişiler sizi şaşırtmasın. Ay sonu Merkür Retro hareketine başlayacak, şimdiden rüzgârına kapılıp gelen eski aşklar, yeni sağlam başlangıçlar yapmak isteyebilir. Rana yıldızı etkisi ile karşınıza çıkabilecek, iyi bir aşk, iyi bir eğitim, sağlık koşullarında iyileşmenin müjdecisi, habercisi olabilir.

29° anaretik derecedeki Jüpiter’in Venüs ile yaptığı sert açı ile ikili ilişkilerde ani beklenmedik krizlerin büyüyebileceğini söylüyor. Beklenmedik olaylara, tahmin edilemez tepkiler verilebilme ihtimaline karşı kontrollü olunması gereken günler. Dürtüsel, ihtiyaç olmadığı halde çılgınca alışveriş yapılabilir. Harcamalara dikkat! 

Plüton yeni ay ile üçgen açı yapıyor. Güçlü ve köklü şekilde yeniden yapılanmaya ve dönüşüme fırsat veriyor. Yatırımlar konusunda ve uzun vadede getirisi olabilecek plan ve projeler için fırsatlar sunuyor. Satürn ve Merkür arasındaki güzel lokum açısı yeni girişimleri desteklerken, Kuzey ay düğümü ile yaptığı güzel açı, sanki bizler için yollardaki tüm bariyerleri kaldırıyor. Bize sadece cesaretle bu yollarda yürümek için adım atmak kalıyor. Güvenli alanından çık diyor.

Mars- Chiron arasındaki kare açı bizlere özellikle, güven duygusu temalı yara aldığınız yerleri hatırlatarak uyarıyor. Aynı hataya bir kez daha düşmek senin kör bakışındır diyor adeta. Gizli düşmanlıkların, kıskançlıkların, basit oyuncuların, ailendenmiş gibi davrandığın ve seni sırtından bıçaklayan kişilerin acısını unutma ama oraya da takılıp kalmadan üzerine basıp geçmelisin. Hak edişlerine doğru daha güçlü bir şekilde ilerlemelisin. 

Bu yeni ayın müjdesi sensin! Yepyeni bir döneme adım atabilecek gücü kendinde bulabilirsin ve hak edişlerine doğru ilerlerken, yaşadığın olaylardan ders alarak daha sağlam bir duruş ile sahnede parlama zamanıdır. İçindeki ışığı ve yetenekleri Dünya ile paylaşman gerektiğinin farkına varacaksın.

Görsel; Pexels Faris Subriun

YÜKSELEN BURÇLARA YANSIMASI

KOÇ: Bu yeni ayın en karlısı sizsiniz. Maddi kaynaklarınız ve kariyerinizle ilgili güzel gelişmeler söz konusu. Kariyer hayatınızdaki yükseliş ve maddi kaynaklarınızdaki beklenmedik artış sizi keyiflendirebilir. Taşınmaz mallara yatırım fırsatlarını değerlendirmek isteyebilirsiniz. Ne istediğiniz konusunda net olursanız bu ayın en keyiflisi sizsiniz. 

BOĞA: Sizin burcunuzda gerçekleşen bir yeni ay, sizin için yeni bir görünüm ve yeni bir bakış açısı demek. Fiziki görümünüzde ani radikal değişiklikler yapabilirsiniz. Kararlarınız ve yaptığınız girişimler oldukça dikkat çekebilir. Baş ve göz ağrılarına dikkat, hava değişiklikleri sizi boğaz enfeksiyonları ile sınayabilir. Keyife ve lükse düşkünlük bu yeni ay kapınızdan içeri girdi bile. Bu yeni ayın en keyfine düşkünü sizsiniz. 

İKİZLER: Bu yeni ay ile birlikte içe gözlem başlıyor sizin için. İçsel bir muhasebe var. Neyi neden yaşadığınızın muhakemesini yapabilirsiniz. Bu süreci başta kendiniz olmak üzere yaşamınızda sizi üzen kişileri affetmek için kullanabilirsiniz. Meditasyon ve çeşitli ruhsal çalışmalar ile rahatlayabilirsiniz. Yeni ayın en içsel yoluculuğunu yapan sizsiniz.

YENGEÇ: Arkadaşlıklarınız sizin için aileniz kadar önemli, bunu çok iyi biliyoruz. Bu sürede onlara duyduğunuz özlem ve ihtiyaç artabilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yoğun bir iletişim trafiği yaşanabilir. Bu yeni ay ile birlikte kimi yengeçler hayallerini hayata geçirirken, kimileri artık ayağından aşağı çeken sözde arkadaşlar ile yollarını ayıracak. Yeni ayın en arkadaş canlısı sizsiniz.

ASLAN: Kariyer hayatınız bu yeni ayda gündeminizde olacak. Toplum önündeki başarınız ve statünüz sayesinde yeni ve parlak başlangıçlara imza atacaksınız. Yeni iş plan ve projeleri destekleyen bu yeni ay adeta sizin için sahnenin tozunu temizliyor. Yoğun iş temposu, fazlaca sorumluluk demek, bu da aile içinde korunması gerek bir denge demek. Bu yeni ayın en parlayanı sizsiniz.

BAŞAK: Bu yeni ay, hepimiz evlerimizde sıkışmışken, sizin içinizdeki özgürlükçü yanı alevlendirecek. Yeni yerlere gitmek, gezmek isteyebilirsiniz. İnternet üzerinden yeni bir eğitim fırsatı karşınıza çıkabilir. Yeni kültürler ve yeni keşifler ile süslü bu yolculuk size çok iyi gelecek. Yeni ayın en araştırmacısı sizsiniz.

TERAZİ: Yeni ay ile birlikte gelir-gider tablonuz gündeminize oturabilir. Kredi çekebilir, yatırım projeleri yapabilirsiniz. Eş, ortak veya aile bağlantılı bir para konusundan kar elde edebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmelisiniz. 

AKREP: Boğa burcundaki bu yeni ay da gündeminizde eşiniz veya ortaklıklarınız olabilir. Yeni ve bereketli paralar getirecek ortaklıklar ve iş birlikleri gerçekleştirebilirsiniz. Kimileri hayatına girecek kişiler ile ilgili kuşkucu olabilir ama siz de heyecanı özlediniz. Kimileri de var olan sağlam beraberlikleri evliliğe taşıyabilirler. Bu yeni ayın en heyecanlısı sizsiniz.

YAY: Gündelik rutinleriniz gündeminizde bolca yer kaplayabilir. Çalışma arkadaşlarınız ile aranızda gerçekleşen ani olaylar karşısında sorumluluklarınızı hatırlayabilirsiniz. Zihninizi ve bedeninizi dinlendirmelisiniz. Hassas dengesi olan bir süreç. Yeni bir yaşam ve sağlıklı beslenme şeklini benimseyebilirsiniz.

OĞLAK: Bu yeni ay ile birlikte aşık olmak isteyebilir, romantizmin sularında yüzebilirsiniz. Kimi şans oyunları konusunda cesur adımlar atabilirsiniz. Bebek haberi ile ailenizde mutluluk artarken, çocuklarınız ile birlikte keyifli güzel vakit geçirebilirsiniz. Yetenekleriniz, hobileriniz onları keşfetmeniz için bekliyor. Yeni ayın en aşk dolu olanı sizsiniz.

KOVA: Ailenizin mutluluğu ve güvenliği sizin için ön planda olabilir. Aile içerisinde çözüm bekleyen bir konu çözüme ulaşabilir. Eviniz ile ilgili yapmak istediğiniz bakım onarımlar için karşınıza karlı fırsatlar çıkabilir. Hesaplı dekorasyon hiç bu kadar keyifli olmamıştı Gayrimenkul alım satımı konusunda bu yeni ay size göz kırpıyor. Yeni Ayın en ustası sizsiniz.

BALIK: Bu yeni ay ile birlikte iletişim trafiğiniz oldukça hızlanıyor ve yoğunlaşıyor. Paylaşılmak istenen kimi konuların bir anda dedikoduya dönüşmesi an meselesi. Temkinli olun. Herkes ile her konu paylaşılmaz. Ticari bir faaliyete adım atmak isterseniz bu yeni ay size güzel fırsatlar sunuyor. Araba alanlarınızı şimdiden tebrik ederim. Hayırlı olsun. 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

Yorum yok

Yorum Yazın