http://olmadikislerpesinde.blogspot.com

Son günler de 4+4+4 olarak bilinen yasa meclisten çoktan geçti. Öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacağı söyleniyor. Nasıl bir katkı acaba. Henüz kendi kakasını bile temizleyemeyen çocuklardan bahsediyoruz burada. Bu yetmediği gibi bir de 66 ay ile 84 ay arası çocuklar aynı sınıfta olacak. Onlara göre olmayacak ama hangi okul buna ne kadar dikkat edecek.

Kiminle konuşsam aynı dertten muzdarip. Maya Su 19 mart 2007 doğumlu ve yasaya göre tam 66 aylık olduğu için ilkokul 1’e başlamak zorunda! Biz Maya Su için okul planlarımızı bir yıl önceden yaptık ve istediğimiz okulun hazırlık sınıfına yazdırmıştık. Şimdi hopp direkt 1.sınıf. Okul fransızca eğitim verecek bir okul nasıl olacak da olacak.

Her koyun kendi bacağından asılır derler. Hepimizin yani annelerin durumu böyle. Hepimiz ne yapacağız derdine düşmüşken twitter ve blogger anneler aracılığı ile tanıştığım Begüm Doğantan’ın önderliğinde aynı endişeyi taşıyan anneler bir araya gelerek bir bildirge hazırlamış. Bu bildirgeyi okumak ve siz de bloglarınızda paylaşmak isterseniz işte ILKOKUL-ICIN-5BUCUK-COK-ERKEN-BILDIRGE

Şu anda da imzaya açılmış durumda.. Lütfen desteklemek isterseniz bir imzada sizden lütfen ..

 İlkokul İçin 5buçuk Çok Erken

Begüm Doğantan’ın kendi satırları ile bildirgeden…

“4+4+4 Eğitim yasası” ile ilgili çekincelerimi içeren bildirge, herhangi bir maddi çıkar beklentisi olmaksızın, tüm içeriğine sadık kalınmak ve herhangi bir değişiklik yapılmamak şartı ile, aynı endişeleri taşıyan ebeveynlerin ve kişilerin kullanıma açıktır.

Bu bildirge, alıntı yapılmaksızın bütünü ile ve içeriği hiçbir şekilde değiştirilmeden kullanılabilir.

Kullanıldığı zaman bildirge için kaynak gösterimi (www.dilimdenyaziyadusenler.com) zorunludur.

Bu bildirgeye destek olmak isteyenler;

www.imzakampanyam.com sitesinde açılmış olan “İlkokul için 5buçuk çok erken” imza kampanyasına katılarak,

Kaynak belirtmek koşulu ile blog/web sayfalarında yayınlayarak ve yayını destek için imza kampanyası sayfasına yönlendirerek,

Twitter, instagram gibi sosyal medya mecralarında da “#İlkokulİçin5bucukÇokErken” hashtagi ile kullanabilirler.

Bu bildirge, kanunlarla korunmakta olup yukarıda bahsi geçen kullanım koşullarına uymayanlar hakkında suç duyurusu yapılacaktır.”

Herkesi desteğe bekliyorum lütfen.. Siz de facebook ve Twitter ‘da #ilkokulicinbesbucukcokerken  hashtag kullanarak duyurabilirsiniz.

YSM