Son teknolojiyle tasarlanan Samsung NX1 Türkiye’de !

Her fotoğrafçı için fotoğraf makinaları her zaman hayatlarının ortasındadır. Hele bir de profesyonel seviyedeki dijital fotoğraf makineleri ile çekim yaparsanız size diğer makinalar çok farklı gelir. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un profesyonel seviyedeki dijital fotoğraf makinesi NX1‘in Türkiye’deki tüketicilerle buluşacağını öğrendiğimde heyecanlandım. Samsung üstün görüntüleme kalitesi, olağanüstü hızlı otomatik odaklaması ve magnezyum gövdesiyle kusursuz bir tasarıma imza atmış.

NX1, üstün görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı sağlayan tasarımıyla dijital SLR makinelere ciddi bir alternatif oluşturuyor. Samsung NX1 Türkiye pazarına, gövde ve gövde+16-50mm’lik lens kiti olmak üzere 2 farklı şekilde sunulacağını belirtiyor. Blogumu takip eden fotoğraf aşıkları için bu bilgileri paylaşmadan edemedim. Gelin özelliklerine birlikte bakalım.

Benzersiz hız ve keskinlik

NX1’in güçlü ve hızlı yeni DRIMe V Image görüntü işlemcisi,üstün renk üretimi ve gürültüyü azaltma özelliğiyle öne çıkıyor. NX1, harici herhangi bir donanım kullanmadan 4K UHD video kayıt desteği sunuyor.

Samsung’un yeni 205 Faz Algılama noktalı NX Auto Focus (AF) System III otomatik odaklama sistemi; hızı, çevikliği ve odaklama yeteneği ile profesyonel fotoğrafçılığın sınırlarını yeniden tanımlıyor. NX1’in birinci sınıf AF hızı (0,055 san) özel anları yakalayıp tüm detaylarıyla saklamanızı sağlıyor. Ayrıca sektörde lider 15FPS kesintisiz çekim özelliğiyle, NX1 kullanıcıları hareketli sahneleri kesintisiz çekip izleyebiliyor.

NX1’in hareketli sahneleri yakalamadaki ustalığı, görüntüyü en doğru anda otomatik çeken yeni akıllı Samsung Auto Shot (SAS) özelliğiyle daha da artıyor. NX1’in yeni DRIMe V işlemcisi sayesinde yüksek hızlı hareketleri tanıyabiliyor ve deklanşör gecikmesini gerçek zamanla eşleştirebiliyor.

Yakalaması en zor anları bile kaçırmayın

NX1’de, yeni geliştirilen mikro lens cihazı ve yenilikçi Arkadan Aydınlatmalı-(BSI) 28MP APS-C Sensör yer alıyor. BSI, lens ile sensörler arasındaki yolu açık tutarak her piksele daha fazla ışık ulaştırıyor ve bunun sonucunda NX1 kullanıcıları her ışıkta mükemmel sonuç alıyor.

NX1, HEVC Codec’li 4K ve Ultra HD (UHD) video’yu destekliyor ve hareket yakalamada esneklik sağlıyor. NX1’in içindeki en ileri küçültme teknolojisi HEVC Codec (H.265) yüksek kaliteli videoların kaliteden ödün vermeden küçültülmesine yarıyor. Bütün dosyalar SD kartta saklanabiliyor ve harici 4K kayıt cihazına gerek kalmıyor. 4K filmlerin kurgusu için dönüştürme yazılımı da eklenen NX1, post-prodüksiyon ihtiyaçları için de ideal.

Klasik tasarım ve üstün kullanım kolaylığı

NX1’in magnezyum alaşım gövdesi, deneyimli fotoğrafçıların alışık olduğu güçlü tutuş hissini sunuyor. Ergonomik tasarımıyla NX1, çekim sırasında makinenin sıkıca kavranabilmesini sağlıyor. Ayrıca düğme ve tuşlara koruma sağlayan kauçuk contalar ve bağlantı yerleri, NX1’i toz ve su sıçramalarına dayanıklı hale getirerek dış çekimlerde kolaylık sağlıyor.

Elektronik Vizör (EVF) 2,36 milyon noktaya sahip XGA OLED ekrandan oluşuyor ve göz hissiyatında çekim deneyimi yaşatıyor. NX1’in EVF’yi destekleyen DRIMe V görüntü işlemcisi, deklanşör gecikme süresini 0,005 saniyeye indiriyor ve böylece EVF çekilen sahneyi gerçek zamanlı olarak yansıtıyor.

Bağlanabilirlikte sektör lideri

Wi-Fi özelliği bulunan NX1 kablo kullanmadan UHD TV’de 4K film izlenmesini sağlıyor. Herhangi bir gecikme olmadan, hem büyük fotoğrafları hem de Full HD videoları aktarabiliyor. Ayrıca NX1 dünyanın ilk Bluetooth desteğine sahip kompakt fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip.

Yeni çok amaçlı NX lens

NX lens, ürün gamını genişleten yeni 50-150mm 2,8 S ED OIS lens, üstün ve profesyonel bir telefoto lensi. Ultra hızlı F2,8 diyafram açıklığı ve 35 mm’ye denk gelen 77-231 mm odak aralığı ile S-serisi lens, spor, yaban hayatı ve portre çekimi gibi çok farklı senaryolar için ideal. Ek özellikler arasında 4,5 duruşa kadar (orta aralıkta, CIPA standardına göre) Advanced Multi-Axis Optical Image Stabilization (İleri Çok Eksenli Optik Görüntü Sabitleme – OIS) sistemi, Samsung Ultra Precise Stepping Motor (UPSM) ve Samsung Hyper Shield (SHS) tarafından sağlanan toz ve su sıçramalarına karşı dayanıklılık yer alıyor.

 

Ayrıca NX1 Korece, İngilizce, Danca, Almanca, Hollandaca, İsveççe, İspanyolca, İtalyanca, Çekçe, Fransızca, Portekizce (Portekiz), Portekizce (Brezilya), Lehçe, Fince, Rusça, Norsk, Basitleştirilmiş / Geleneksel Çince, Arapça, Farsça, Türkçe, İbranice , Tayca, Yunanca, Macarca, Estonya, Litvanya, Letonya, Sırpça, Hırvatça, Vietnam, Romanya, Japonca dillerinde kullanılabiliyor

YSM- Fotoğrafçı 

Yorum yok

Yorum Yazın