Makyajda Selfie Makeup Modası Esiyor!

-

Çok uzun zaman önce değil son üç yıldan bahsediyoruz. Tüm dünyada bu kadar popüler olan başka bir kelime yok. “Selfie “ Siz selfie`den önceki zamanları hatırlıyor musunuz? Selfiesiz neredeyse bir gün geçmiyor. Gördüğüm herkes selfie çekiyor. Bir de çubukları var ki düşman başına 🙂

Selfie doğal olarak yüzü ön plana çıkardığı için en estetik selfie çekmek için bir sürü akıllı telefon uygulaması var. Benim bir çok arkadaşım estetik filtreleme ile fotoğraf çekiyor. Benim makyajsız fotoğraflarımdan da anlayacağınız gibi normal akıllı telefon kamerası ile selfie çekiyorum. Ama çok kişi bunu tercih etmiyor.

Makyaj markalarından tutunda telefon uygulaması yaratanlara herkes kişilerin daha iyi görünmesi için ürünlerini yeniliyor. Keza şirketler ruj ve rimellerde selfie etkisini düşünerek ürünler daha ışık veren ürünlerle ortaya çıkıyor.

Dior, Laura Mercier ve Avon geçtiğimiz yıl Instagram için ürünler yayımladı. Makyaja meraklıysanız bu ürünleri görebilirsiniz.

Teknoloji değişiyor. Akıllı telefonlar ve kameraları sürekli değişip daha iyi sonuçlar elde etmek için çabalarken selfie doğal olarak makyaja talebi arttırıyor. Bir çok insan yüzünde uygulandığında bir `Instagram filtresi gibi` etkisi sunan makyaj olsun istiyor. “

Geçtiğimiz günlerde bir çekim için buluştuğumuzda arkadaşım Nermin Sönmez`de “Selfie Makeup”tan bahsedince konu daha da ilgimi çekti. Nermin`e sordum. Selfie Makeup” nedir? Bana biraz anlatsana hatta geleyim bana öğretsene deyince ortaya bambaşka fikirler çıktı.

Nermin;

“Makyaj da trendi yakalamak kadar kişinin kendi tarzını yaratması da önemlidir. Her kadın güzeldir. Önemli olan yüz kontüründeki güzellikleri vurgulamak kusurlu olan bölümleri arka planda bırakabilmektir. Maalesef birçok kadın kendine doğru makyaj yapmayı bilmediği için makyaj sıradanlaşıyor. Oysa makyaj bir rütüeldir.

Gelen yoğun talepler sonucunda kişilerin kendilerine doğru makyaj yapabilmeleri için “SELFIE MAKEUP” eğitim programını başlattık.1-2 günlük eğitim programında kişinin yüz analizini yapıyor doğru gölgeleme ve aydınlatma teknikleri ile güzelliklerini ön plana çıkarıyoruz.Uygun tonlardaki malzemeleri beraberce oluşturuyoruz . Böylece makyaj malzemeleri için yapılan gereksiz alışverişleri de ortadan kaldırmış oluyoruz 🙂 Ortama hava şartlarına ışık durumuna göre teknikleri öğreterek kişinin görünümüyle daha özgüvenli olmasına destek oluyoruz.” diyor.

Anlayacağınız yakında selfieler daha da hoş, ışıklı, makyajlı olacak. Ama önce bir selfie çekelim 🙂

YSM

Nermin Sönmez Selfie
Nermin Sönmez arşivinden

03 Şubat 2016 kaddin.com köşe yazım 🙂 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

popüler kategoriler

5 YORUMLAR

  1. işlemin tekrarı 15 gün değil minimum 4 İla 6 hafta sonra olmalıdır…
    Cemhan
    phibrows Londra

  2. Merhabalar Yeşim hanım, Nermin hanimin kaş çiziminde hangi marka boyayi tercih ettigini ögrenebilirmiyiz. Tesekkurler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yorumlar