LG G4 İnceledim, Test Ettim, Çektim, Paylaştım :)

Geçtiğimiz haftalarda LG,G4‘ün New York, Londra, Paris, Seul ve Singapur’la eş zamanlı olarak İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısında LG G4 ile tanışmış “LG, G4 İle Mükemmel Görün, Mükemmel Hisset” yazısıyla size ilk izlenimlerimi aktarmıştım. Yazımın sonunda da “daha da fazla tanımak ve fotoğraf çekmek istiyorum.“ demiştim. Bu dileğim gerçek oldu ve 15 gün boyunca LG G4 test ettim.

Aşağıda yer alan satırları fotoğrafçı bakış açısıyla ve kullanım kolaylığıyla yazdığımı belirtmek isterim. Teknoloji bloggerları ve işin yazarları bu konuda çok daha güzel içerikler paylaşabilir. YSM olarak LG G4 ile bol selfie , bol fotoğraf çektim. Çekerken de kalabalıklarla iç içe oldum. Bir gün de sırf fotoğraf çekme amaçlı tarihi yarımada Eminönü’n de turist gibi dolaştım. LG G4 ile çektiğim fotoğrafları facebook sayfamdan bulabilirsiniz.

LG G4 Yesim Mutlu

YSM’İn telefonuyla çekildi 🙂

LG G4 daha önce dokunmamış ve hiç görmemiş olsaydım kutusundan çıkar çıkmaz kavisli yapısı beni mest ederdi. Bu telefonun kavisli ve ele oturan halini sevdim. Akıllı telefonu hemen açtım. Bu arada bana gönderilen test ürününde şarj cihazının dışında bir kullanım klavuzu vb yoktu. Yazacaklarım kendi gözlemlerim. Teknolojiyi çok severim ,  keşfetmeyi seviyorum bu sebeple de yazması bile keyif.

Telefonun açma kapatma tuşu arka kısımda yer alıyor. Açılırken ekranda gözüken “Life’s Good” bana kendimi hep iyi hissettirdi. Bunu çok sevdim 🙂

YesimMutlu_LgG4

YSM 🙂

G4, 5,5 inç ekrana sahip. Bu ekranla çektiğiniz her detayı görüyorsunuz. Telefonun ön ve yan taraflarında herhangi bir tuş yok  herhangi bir fiziksel tuşa yer vermiyor. Güç tuşu, ses açma ve kapama tuşları hepsini açma kapama düğmesinin yanında ki üç tuş ile yapıyorsunuz. Daha önce LG kullanmadım ama farklı telefonları deneyimlemiştim. Alışmam hiç zor olmadı.  G4’ün çok  rahat bir kullanımı var. Dokunmatik ekran çok rahat ve hiç sorun çıkarmadı hiç kilitlenmedi telefon.

Teknik özellikle , işlemci vb sormayın teknik konularda dersime çalışmadım := ) Zaten bu detay bilgilere LG G4 web sitesinde bulabilirsiniz.

Fotoğraf konusunda bayıldım. LG G4 yanınızda olduğu sürece başka bir makinaya gerek yok bunu ısrarla söylerim. Kamera hızlı açılıyor, hızlı odaklanıyor. Bu hız büyük rahatlık .

YesimMutlu_LgG4_S

LG G4 ile çekildi 🙂

Kameraya tıkladığınız da basit, temel ve manuel mod seçenekleri karşınıza çıkıyor. Basit mod hiçbir ayar yapmadan fotoğraf çekiyor. Temel mod, telefonun sunduğu seçenekleri kullanıyor. Manulde ise diyaframdan, ışık ayarına, netlemeden, gece moduna, jpg raw fomatına , HDR, Panorama hepsini ayarlayabiliyorsunuz. Işık rengini Kelvin değeri ile detaylı ayarlayamak mümkün. Olmadı ayarlarınızı beğenmediniz hooop basit moda alıp hepsini ortadan da kaldırabiliyorsunuz.  Buyrun size 1,8 diyaframlı profesyonel kamera 🙂 Ayrıca çift mod ve özçekim de çok başarılı çok 🙂

Arka kamera 16MP değerindeyken, ön kamera 8MP . Selfie çekerken en sevdiğim sesle çekim özelliği oldu. Zaten sesli selfie çekerken yakalandığım çok fotoğraf karesi oldu 🙂 Yine makyaj moduyla yaptığım çekimlerde herhangi bir efekte gerek kalmadan fotoğraflar mükemmel hale geldi.

2

Fotoğraf, Fotoğrafçı Anne 🙂

Dijital Zoom son derece başarılı. Seri çekim yapmak isteyenler çekin çekebildiğiniz kadar 🙂 Oturduğum yer ile martıları çektiğim yer arasında 600 metre vb olduğunu düşünüyorum ve fotoğraflara bakın nasıl net 🙂

LGG4_Yesimmutlu

LG G4 ile çekildi 🙂

E, LG G4 boşuna “Mükemmel görün, mükemmel hisset” demiyor. Bu telefon kendinizi mükemmel hissettiriyor. Fotoğrafların çekim kalitesine laf yok Örnekler ortada 🙂

Test amaçlı video da çektim ve bu kadar güzel HD çekmesi alkışı hak etti. 

Akıllı telefon kullanıcıları nerede priz varsa oraya yakın oturur günümüzde. LG G4 güç tasarruf moduyla sizi uyarıyor bu da keyifli. Tam şarj ile de bir gün rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Uygulamalar keyifli. Sizi düşünen sağlıktan, uzaktan kumandaya bir çok uygulama hazır halde telefonda mevcut.

lgg4_yesimmutlus

YSM 🙂

LG G4 gerek tasarım, gerek kamera kalitesi açısından muazzam bir akıllı telefon. Yeni bir telefon alacak ama kafası karışmış acaba ne alsam diyenlere  kullanması sözüm çok net: LG G4 çok keyifli bir cep telefonu hatta telefonun çok ötesinde dijital bir profesyonel kamera 🙂

Standartlarıyla, manuel özellikleri , video ve fotoğraf çekimiyle hayatın en mutlu anları için ideal. Eski bir doğum fotoğrafçısı olarak hayatın mucizesine LG G4 ile yeniden tanıklık etmek istedim.  Eşim Dr Hüseyin Mutlu beni kırmadı ve LG G4 ile doğum fotoğrafı çektim. Buradan tüm ekibe teşekkürlerimi sunarım.

Siz de mükemmel görünüp, mükemmel hissetmek istiyorsanız bu telefonu es geçmeyin derim.

YSM

YesimMutlu_LGg4Dogum

LG G4 ile çekildi 🙂

2 Yorum
 • soran anne - çiğdem
  29 Mayıs 2015 saat 13:53

  bu kafası karısık ben oluyorum galiba 🙂 en kısa surede yakından bakıp karar vereceğim. sen ok dıyorsan tamamdır.

 • Yeşim MUTLU
  29 Mayıs 2015 saat 14:19

  ha ha Çiğdemcim,
  Sen akıllı kadınsın
  Her zaman en yeni teknolojileri görürüm sende
  Bir bak dokun hisset sonra ne demek istediimi anlayacaksın
  Alacak olsam sarı deri kılıflı alırdım ben malum aslan burcu parlak renkleri severim
  Salı görüşmek üzere
  Kocaman sevgiler
  YSM

Yorum Yazın