LG, G4 ile Mükemmel Görün, Mükemmel Hisset!

Geçtiğimiz hafta LG , G4‘ün New York, Londra, Paris, Seul ve Singapur’la eş zamanlı olarak İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısında LG G4 ile tanıştım. Açıkçası bir telefonda aranan özellikler dışında hem tasarım hem de fotoğraf anlamında benzersiz bir tasarım.

Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleştirilen basın toplantısına yoğun ilginin yanı sıra keyifli bir ortam vardı. Tüm etkileşim alanlarında LG G4 ile çekilmiş fotoğrafların baskılı hali ortamı daha da keyifli hale getirmişti. Fotoğrafçı olduğum için benim dikkatimi fazla çekmiş olabilir 🙂

IMG_9902

YSM’İn telefonu

Merakla beklediğimiz LG G4 tanıtımı başlamadan önce başlayan yağmursa güzel boğaz manzarası eşliğinde insanı mutlu eden yanlardandı. Hele ki tanıtım esnasında  LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho’nun yağmur berekettir böyle bir günde yağmur yağması bizim için çok anlamlı” deyişi de benim için unutulmaz bir andı.

LG Electronics MEA (Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı Kevin Cha’nın açılış konuşması o kadar sıcaktı ki sanki evinizde en sevdiğiniz bir kişi konuşuyor ve siz onu dinleyip hikayesinden mesajlar alıyorsunuz. Her zaman inandığım ve söylediğim hikaye anlatabilmek büyük beceri ister. LG bu tanıtım ile bunu çok güzel yansıttı.

YSM İphone

Mobil telefon ile çekildi 🙂

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho’nun LG G4’ü ve deneyimleri paylaşırken ana dilimiz de konuşma yapması Türkçe’yi gayet akıcı ve çok güzel konuşması çok değerliydi. 

IMG_9869

YSM’in telefonu 🙂 ile çekildi

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho konuşmasında LG’nin inovatif liderliği kapsamında, LG G4 için çok daha profesyonel özellikler geliştirdiklerini belirten Cho: “Bu ürünü geliştirirken üzerine yoğunlaştığımız en önemli konu, LG G4’ün kullanıcılara nasıl bir değer sağlayacağı sorusu oldu. Bu sorunun cevabını bulmadan elde edeceğimiz tek şey; sadece metal ve camdan oluşan bir yığın olacaktı. Konu akıllı telefon tasarımına geldiğinde, tasarımın aynı zamanda kullanışlı ve kişinin hayat tarzına değer katacak nitelikte olması en önemli unsurdur. Kendimizi adeta zarafet ve rahatlığı gösteren, el yapımı hissi veren bir ürün yaratmaya adadık” şeklinde konuştu.

Yesim Mutlu LG G4

YSM’in telefonuyla çekildi 🙂

LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy ise G4 hakkında detaylı bilgileriyle bizi aydınlattı .

LG G4 ile ilgili yaptığı ürün sunumunda G4’ün inovatif özelliklerini ayrıntılı bir şekilde anlatan LG Electronics Türkiye Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy ise “Akıllı telefonlar gün geçtikçe düz ve tek tip metal levhalara dönüştü. Bildiğiniz gibi bizim tüm kullanıcılarımıza verdiğimiz “Hayatı Güzelleştiren Yenilikler” üzerine bir sözümüz var. Bundan dolayı LG G4 ile insan doğasına çok daha uygun ve çok daha güzel bir akıllı telefon yaratmayı amaçladık. Deri malzemesindeki doğal dokular ve renkler LG G4’ü eşsiz kılan unsurlar. Telefonu elinize aldığınızda zamanla siz de bu farkı anlayacaksınız.” şeklinde konuştu.

LG G4’ün teknik özelliklerinden de bahseden Gürsoy, “LG G4 0.6 saniyede kamerasını aktif hale getirebiliyor. Ayrıca F1.8 diyafram aralığı ile LG G4 ilk defa DSLR fotoğraf makineleriyle yarışır hale geliyor. LG G4’ün IPS Quantum ekranının sunduğu mükemmel renklerle artık anılarınızı tam da oldukları gibi hatırlayacaksınız” şeklinde konuştu.

Tasarım: Yeni LG G4 kullanıcılarına güven veren zarafet, eşsiz bir görsel deneyim ve insan odaklı kullanıcı deneyimleri sunuyor.  LG G4 deri dışında, saf Seramik Beyazı, Metalik Gri ve Parlak Altın seçenekleriyle de kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Kamera: LG G4, F1.8 diyafram aralığındaki özel lensiyle, akıllı telefonlarda daha önce görülmemiş kalitede bir kameraya sahip.

Görüntü kalitesi: IPS Quantum teknolojili ekranı ve zarif kavis tasarımıyla mükemmel bir görsel deneyim sunuyor.

Batarya: Muazzam bir şarj yapmışlar.  Qualcomm Snapdragon™ 808 Processor with X10 LTE ile uzun süre dayanması çok kişi için vazgeçilmez olacak. 

LG, G4’ün sahneye çıktığı ve herkes ile paylaşıldığı an ise çok keyifliydi. O anı youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. Video linki https://www.youtube.com/watch?v=ZAWNluFK7Uk

Sonrasında LG G4’e dokunmak, deneyimlemek ve selfie çekmek çok keyifliydi.Benim açımdan bu telefon telefonun çok ötesinde. Kamerasında bulunan 1,8 diyafram (f) %40 daha geniş sensör kamerasıyla akıllı telefonlarda açık ara fark atacak. Aynı zamanda manuel mod , renk spektrumu sensörüyle gerçeğe yakın renkleri raw formatında fotoğraf çekme özelliğiyle elinizde bir fotoğraf makinası taşıdığınız hissi fazla. Profesyonel kameraların sunduğu bir çok özelliği sunuyor. Selfie için hareketli çekim özelliği var. Bizzat bunu denedim ve çok başarılı. Ön kamera için 8 MP çözünürlük muazzam. Arka kapaktaki tuşa iki kez basıldığında kamera aktif hale geliyor benim gibi selfie severler için muazzam.

LG+G4_5

LG, G4 arşivinden

Arka kapak el yapımı deri ve dokunduğunuzda mutluluk veriyor 🙂 Tasarımı çok keyifli. LG G4’ün fark yaratan özelliklerinin en başında altı farklı renkte ve tamamen el işçiliğiyle üretilen orijinal deri arka kapağı geliyor. Derilere uygulanan vaketa süreci ise büyük ustalık isteyen geleneksel yöntemler uygulanarak yapılıyor. Ağır kimyasal maddeler kullanılmadan çevreci şekilde üretilen deri malzeme bu sayede kolayca geri dönüştürülebiliyor. LG G4 deri dışında, saf Seramik Beyazı, Metalik Gri ve Parlak Altın seçenekleriyle de kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

LG G4 tüm gövdesini kaplayan zarif kavis tasarımıyla sunduğu benzersiz çizgilerin de ötesinde, yere düştüğünde kırılmalara karşı düz tasarımlı telefonlara göre yüzde 20 daha dayanıklı. Tasarımındaki bu zarif kavisi, kullanıcı arayüzüne de yansıtan LG G4’te simgeler çok daha yumuşak hatlara ve dairesel kenarlara sahip.

LGG4 Yesim Mutlu

YSM’İn telefonu 🙂 biraz reklam hiç fena olmaz 🙂

Açıkçası çok sevdim ve daha da fazla tanımak ve fotoğraf çekmek istiyorum. Bir de selfie paylaşayım ki nasıl güzel çektiğini görün 🙂 

LG G4 Day İstanbul’a ait fotoğrafları facebook sayfamdan izleyebilirsiniz. 

YSM

IMG_9908

LG, G4 ile çekildi 🙂

YSM’in notu: Selfie de yer alan Patronlardunyasi.com Genel Yayın Yönetmeni Cihan Orhan’a sabrı ve fotoğraf paylaşımı için teşekkürler.

Yorum yok

Yorum Yazın