Hoş geldin Ömer Yahya Yünsel

Dünyaya yeni katılan bir bebek ve ardından yaşanan mutluluk. Herkesin doğum hikayeleri farklı. Benim de anlatacak bir çok hikayem var. Uzun yıllar çok sevdiğim doğum fotoğrafı çekmeyi 2014 yılında kişisel tercihlerim/ sebeplerim nedeniyle bırakmıştım. O günden bu güne de doğum fotoğrafı çekmiyorum. Bir çok ailenin en özel anında hikayelerini gördüğüm haliyle paylaşıp unutulmaz anılar yaşadık. Aslında fotoğrafçının gördüğünün dışında da ne anlar yaşanıyor . Bir anın büyüsü ben de sonsuza taşınıyor.

Sevgili Güzin bugün yeniden anne Müslüm yeniden baba oldular. Kendileri çok genç çok değerli bir çift. İki bebeklerinin de doğum hikayelerinde beraberdik. Üçüncü bebekleri doğarken de yanlarında olmamam onlara haksızlık olurdu. Doğum yapacakları hastanede anlaşmalı denen fotoğrafçı söz konusu. Maalesef bu tekel durumu değişmedi değişmeyecek. Daha geçen hafta Alev Durmuşoğlu tatsız anılarla ayrıldı o hastaneden. Velhasıl sevimsiz haller ama amacım burada bunu dile getirmekten öte yaşadığım hisleri yazabilmek.

Doğumları için çekimde yanlarındaydım. Olamasaydım onlarda çektirmezdi sanırım. Zaten olmamak gibi bir durumu da hiç düşünmedim gözüm karadır benim.

YunselAilesi_YesimMutlu

Sevgili Güzin ve Müslüm’ün heyecanına ortak olmak yeniden yaşamak nasıl mutluluktu anlatamam. Her zaman söylerim doğum anının tarifi yok. Yaşadığım duyguları her doğum da farklı yaşamam da diğer yanı. Bugün bu muhteşem ana tanıklıkta yanlarında alma şansı verdikleri için müteşekkirim.

Güzincim, Müslümcüm iki afacan kardeşe bir erkek daha katıldı. Nihat’ın,  Mete’nin doğumu daha dün gibi yaşanmışken bugün koşarak odaya girdiklerinde, oradan oraya koşturduklarında ve kardeşlerine baktıkları anda gördüklerim sizinle birlikte ben de ölümsüzleşti. Yıllar sonra onlara hikayelerini fotoğraflardan anlatan YSM teyzeleri gittikçe sulu göz oluyor bu arada.

Ömer Yahya doğduğu andan itibaren şakacı bir bebek. daha göbek kordonundan ayrılmadan yükselen tiz sesi çişini yapmasıysa günün en unutulmaz anıydı. Yıllar önce de bir bebek kamerama çişini yapmıştı. Diyorum ya hep bir anı.

OmerYahyaYunsel_YesimMutlu

Bugün sevdiğim fotoğraflamaktan çok mutlu olduğum anları yaşamama yeniden sebep oldunuz. Çok teşekkür ederim.

Abileri gibi Ömer Yahya’da çok sağlıklı bir bebek olsun. Ailenizin mutluluğu çoğalarak artsın. Ömer Yahya çok şanslı, çok keyifli, çok iyi bir yaşamda ailesiyle hep birlikte muazzam yaşasın. İyi ki doğdun güzel bebek.

Sevgili Güzin, Sevgili Müslüm çok tebrikler. Ömür boyu yüzünüz gülsün, aşkınız daim olsun 🙂

Sevgili Dr Hüseyin Mutlu çok teşekkürler. Sizinle olmasam o ameliyathaneye giremezdim. Teşekkürler, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr Ramazan Uzan, Teşekkürler Memorial Hizmet Hastanesi Ameliyathane, Bebek Odası ve 1.kat çalışanları.

OmerYahyaYunsel kopya

Ömer Yahya bebeğin;

Doğum Tarihi: 26 Haziran 2015  Doğum Saati: 09,33

Ağırlığı: 3,460 kg ,  Boy:52 cm

Ömer Yahya ; Yengeç Burcu , Yükselen Burcu Oğlak , Maya Burcu Toprak 

Maya Burcu Caban/Toprak

 Anahtar anlam: sınırları zorlamak

* Toprak, yeryüzü gücü.
* Bütünlük.
* Eşzamanlılık.
* Bahçenin koruyucusu.
* Doğal döngüler.
* Doğal düzen.
* Sinerji.
* Mizah.
* İlerici.
* Akıllı.

Klasik astrolojinin tersine buradaki Toprak, çok yüksek bir entelektüel ve zihinsel yeteneği sembolize eder. Toprak gününde doğan birinin zihinsel aktivasyonu o kadar yüksektir ki, bu onun doğayla olan bağının kopmasına yol açabilir. Bu, Toprak burcu insanının hayatta ki en büyük engelidir ve bunu aşmak için doğa ile olan bağını tekrar kurmalı ve korumalıdır. Hangi cinsiyette olursa olsun Toprak insanının erkeksi bir karakteri olur. Toprak insanları Meditatif ve vizyoner oldukları kadar tartışmacı veya karışık zihinli olabilirler. Akıllı beyinlerine gelen yepyeni fikirlerin ise dünyaya faydalı mı olacağını yoksa sadece boş bir hayal mi olduğunu ise önceden bilebilmek imkansızdır. Aşırı zihinsel faaliyetlerini dengelemek için meditasyon yapmak ve zihinsel güçlerini odaklamayı öğrenmek toprak insanı için çok faydalı olacaktır.

Yeryüzü bahçesinin koruyucusu. Bu burçta Dünyanın daha büyük bir spritüel evrim geçirecek bağlantılarını yaratan yüksek enerjiyi buluruz. Toprak tipleri beden enerjisini topraklamaya yardımcı olurlar; bu sayede bu gezegende titreşmek isteyen yeni freakanslara imkan tanırlar. Bu burçta doğan insanlar daha yüksek bir frekansa geçiş için hepimize yardım edebilirler. Bu aslında onların tüm insanlığa bir armağanıdır. Eğer bir Toprak değilseniz bu enerjiyi topraklamak ve merkezlemek için çağırın. Onların görüşleri genelikle liberal, ilerici ve bazen radikaldir. Eğilimleri zamanın biraz ilerisinde olmaktır. Yeryüzünün doğal döngülerine ve enerjilerine olan eşzamanlı derin bağlantılar, yaratımların ve eski zamanların bilgelik belleğinin gücünü tedarik eder. Toprak insanları yaşamın bütün çehrelerinde doğal düzenin dönmesi için çabalarlar. Dengelerini kaybettiklerinde aşırı duygu durumları sergileyebilirler; “duygusal depremler”. Doğuştan yetenekleri olan sinerjiyi yeniden devreye sokmayı bilirler.

Kişilik: Zihinsel olarak aktif, rasyonel, akıllı ama pratik. Genellikle liberal ve ilericidir. Çoğu kez tartışmacıdırlar. Güçlü kanaatleri vardır.

Temel engeli: Kendi hayatını bir plana uygun şekilde yürütmek.
Çözüm: Daha esnek ve sabırlı olmak.

Gezegenimiz Dünyanın geçirdiği frekans değişimi anlamak için güçlü bir ilaçtır.

Ne için uygun bir gün: Toprak Anaya tüm hediyeleri için şükran duymak

Yorum yok

Yorum Yazın