Afillli Girişimciler’le Buluştuk!

Afillikitap ile yollarımız geçtiğimiz yıl kesişmiş ve #lovefie ile çok güzel bir çekimi yaşamıştık. Sevgili Sertaç ile enerjimiz yüksek. İkimiz de proje kadınıyız. Bir araya gelince de çok keyifli zaman geçiriyoruz.

Sertaç ile geçen zaman sürecinde fikir alışverişi halindeydik. Sertaç ; kadınlara sermayesiz girişimcilik fırsatı sağlayan sosyal girişimcilik projesini paylaştığında onun kadar heyecanlandığımı söyleyebilirim.

Zaman çabuk geçiyor. Hayal edilen projeler hayata geçince insan çok daha mutlu oluyor. 25 Şubatta ” Sosyal Girişimcilik Projesi”nin 1. grup toplantısını Divan Otel’de gerçekleştirdik. Konu “Afilli Kitap” olunca biz kadınların da “Afilli Girişimciler” olması kaçınılmazdı 🙂 Afilli kadın girişimcilerle tanışma ve işbirliği fırsatlarının paylaşıldığı toplantıda katılımcıların yoğun ilgisi çok değerliydi.

Afilli Girişimciler

Afilli Kitap Arşivi

Sevgili Sertaç, afillikitap.com’un tasarlama sürecinden pazar analizine tüm detaylarıyla katılımcılara aktardı. Bendeniz de Afillikitap Kadın Girişimcilerle buluşma toplantısında fotoğrafçılık adına bildiklerimi paylaştım. Bir sonraki buluşma için sabırsızlandığımı söylemeliyim. Ne kadar çok fotoğraf hikayesi biriktirmiş ve ne çok ana tanıklık etmişim. Benimkisi fotoğraf çekmekten, fotoğraf anlatmaya geçen bir hikaye . Bir gün mutlaka siz de katılın ya da gelin sohbet edelim derim.

Açıkçası düşünüyorum da yıllar önce böyle bir imkan karşıma çıksa hiç düşünmeden buna girişirdim. Fotoğraf yolculuğumda yapıştırma albümden dijital albüme geçen biri olarak şimdi bir çok açıdan çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Bunun yanı sıra Sertaçla birlikte bizim gibi girişimci kadınlar ” Afilli Kitap “sosyal girişimcilik projesiyle işin en afilli haliyle  birebir deneyimler aktarıyor.

“Afilli Girişimciler” arasında yer almak isterseniz detayları  kısaca buraya yazıyorum. Tanıtım videosuna da buradan ulaşabilirsiniz

Yolunuz açık olsun Afilli Girişimciler,

Kalın sağlıcakla,

YSM

afillikitap görsel_1

Kadın girişimcilere Afilli destek!

Doğum, kına gecesi, nişan, düğün, doğum günü gibi özel günlerde çekilen fotoğraflar için fotokitap yapmak isteyen, ancak zamanı ya da bilgisayar ve tasarım ile arası olmayanların albümlerini yapmak Kadın Girişimciler için yeni bir iş fırsatı oldu.

Büyüme potansiyeli ABD ve Avrupa’da yıllık %25 olan fotokitap sektörünün Türkiye’deki öncüsü olan Afillikitap’ın kurucusu Sertaç Yerlikaya, online self-servis hizmetin büyük ilgi gördüğünü ancak pek çok müşterinin zamansızlıktan fotokitaplarını yapamadığını söylüyor.

Kadın girişimciler için iş fırsatı ise tam da bu noktada doğuyor.

Fotoğrafı, tasarımı ve insanlarla iletişimi seven, her yaştan kadın girişimcinin güvenli bir şekilde, kendi bilgisayarı ile, evinden çalışarak hazırlayabileceği fotokitaplar, online olarak baskıya gönderiliyor ve kargoyla müşteriye ulaştırılıyor.

İsteyene eğitim alma fırsatı!

Afillikitap.com, isteyen kadın girişimcilere, daha iyi fotoğraflar çekmeleri ve Afillikitap.com’un tasarım özelliklerini daha iyi kavramaları için usta fotoğrafçılar ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu eğitimcilerden eğitim imkanları da sağlıyor.

Böylece kadın girişimciler, özel günlerinde müşterilerine fotoğraf hizmeti sunma ve sınıf yıllıkları gibi daha büyük projeleri yönetme yetkinliği de kazanıyor. 

Yorum yok

Yorum Yazın