4.Diyet Şenliğinin Ardından ..

Gecikmiş bir diyet şenliği yazısı. Ama mayısın son haftası o kadar yoğun bir hafta geçirip hazirana da yaza merhaba partisi ile başlayınca yazmakta geciktim. Son günlerde zaman ile ilgili sıkıntım var. Yetmiyor, hiç yetmiyor ve kendim adına üzülüyorum. Neden diye baktığımda bir kaç faktör var ki büyük sebep. Birincisi şehre uzak bir lokasyonda oturuyor olmam, ikincisi çocuklar için uzun süredir yardımcım olmaması ve akşamları bilgisayar vb uzak durmam. Değişebilir sebepler mi belki.. Şu var ki daha sakin olmayı tercih ettikçe daha yetişemez oldum sanırım desteğe ihtiyacım var. Ama ailem Çanakkale’de kayınvalidem Bursa’da eşim kadın doğumcu ve yalnızım. Ya hayatımda farklı kararlar alacağım ya da başkası. Zaman ile ne olacak ben de bilmiyorum. Yaz geliyor başka yorgunluklar başlayacak velhasıl yoruldum.

IMG_1310

22-23 Mayıs tarihlerinde  dördüncüsünü düzenlenen  ‘Diyet Şenliği’  Nişantaşı CITY’S Alışveriş Merkezi’nde “Diyet yapmak şenliklidir, yasaklar bütünü değildir” sloganıyla beden ve ruh sağlığına dikkat etmek isteyen çok kişi  sağlıklı yaşama destek veren ulusal ve uluslararası pek çok markayla bir araya geldi .

Şenlik boyunca, ‘sağlıklı besin üretiyorum’ diyen, sağlıklı yaşamı destekleyen firmaların ürünlerini tanıma ve tatma olanağının yanı sıra çok keyifli söyleşiler, mutfak atölyeleri, diyetisyenlerle tanışma şansını yakaladı çok kişi.

Bendeniz de size daha önce yazdığım gibi 23 Mayıs günü EasyFood ev sahipliğinde #hayalimdekiben etiketiyle paylaşımlarda bulunduk.

Easyfood söyleşi

YSM; Mert Rusçuklu,Dr Abdülkadir Erbalcı

City’s Nişantaşı’nın Mahalle katında, bize hazırlanan söyleşi alanında sevgili Mert Rusçuklu’nun moderatörlüğünde yıllarca çocuk cerrahlığı yapan Dr. Abdülkadir Erbalcı’nın sonradan girdiği dondurulmuş gıda işi ve EasyFood hikayesini dinledik.  Dr Abdülkadir Erbalcı “Sağlıklı yaşam için ev yemeği”ni ve koruyucu katkı maddesi kullanmadan, geleneksel Türk ev yemeklerini hazırlayıp, pratik ve kolay taşınabilir paketlerde nasıl sunduklarını anlatırken ben de anne sorularıyla kendisini sıkıştırdım.

Erbalcı, sadece kendilerinin patates yetiştiren 200 aile ile sözleşmeli tarım yaptıklarını;

 “Dondurulmuş gıda için kullanılan tarımsal ürün en doğal şartlarda üretilmekte. Yani çileği mevsiminde topluyoruz. Biz mahsulü seracılık gibi çeşitli kimyasal maddeler, hormonlar eklenerek değil, doğal tarımdan elde edilen bir ürün olarak tercih ediyoruz. Gıdaları uzun müddet saklamak için çeşitli yöntemler var. Bunlardan biri kurutmak, diğeri konserve, reçel, turşu yapmak. Veya salça yapmaktır. Dondurulmuş gıda ise besinleri saklamada en sağlıklı, pratik ve doğru çözümdür.”

diyerek tüm samimiyetiyle bize anlattı. İlk fırsatta da yerinde görmeyi arzu ediyorum umarım doğru zamanı ayarlayabilir ve bizzat size gözlemlerimi aktarabilirim. Bu blogda inanmadığım ve deneyimlemediğim -hele konu sağlıklı beslenme söz konusuysa – yazılar yer almıyor 🙂

Gerçekten bu markayı orada deneyimledik ve lezzetlerine şahit olduk. Yanımda olan herkes direkt işin uzmanına aklındakileri sorma şansını yakaladı. Bu da benim için çok önemliydi. Easyfood’un bu işi iyi yaptığı ortada. Yazının sonunda Easyfood’a ait bilgiyi de ekleyeceğim 🙂

IMG_1388

Dr Abdülkadir Erbalcı,YSM; Mert Rusçuklu, Güneş Aksüs

Marka ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradan lütfen: http://www.easyfood.com.tr

Her ürünün üzerinde kaç kalori olduğundan içeriğine kadar tüm bilgi mevcut. Diyet yapan kişiler için (benim için özellikle) sürekli nerede , ne zaman , nasıl , ne yiyeceğim derdine son veriyor. Açıkçası ürünleri ısıtarak yemek gerekiyor ama zaman yoksa soğuk hali bile güzel. Velhasıl sevdim ben Easyfood ve Easyfit’i .

O güne ait fotoğrafları izlemek isterseniz tık tık…

YSM

easyfoodysm

Kutunun içinde lezzet saklı 🙂

EASYFOOD 

Easyfood, İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü ile geliştirdiği Özel Patentli üretim teknolojisi ile koruyucu katkı maddesi kullanmadan, geleneksel Türk ev yemeklerini hazırlayıp, paketlemektedir. 

TUBİTAK  Teknolojiyi Geliştirme Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) ile yapılan özel teknik çalışmalarla, Easyfood yemeklerinin raf ömrü, nefaseti koruyacak şekilde uzatılmıştır.

Easyfood yemekleri, oda sıcaklığında 12 ay boyunca lezzetini koruyarak saklanmaktadır. Easyfood yemeklerinin lezzetinin uzun süre korunmasını sağlayacak ambalaj teknolojisi, Amerikan NATICK tarafından geliştirilen Özel Patentli çok katmanlı bir ambalajdır.

Teknoloji ve Gıda biliminin birlikte harmanlandığı Ar-Ge faaliyetleriyle  yemek reçeteleri oluşturulmuş ve sanayi ürününde ev yemeği lezzetini Easyfood yakalamıştır.

Modern teknolojinin desteği ile geleneksel Türk ev yemekleri lezzetleri, Easyfood teknolojisiyle sofralara gelmiştir.

Özenle seçilerek tarladan ambalaja uzanan hammadde konusundaki titizliğin de, bu başarıda büyük rolü bulunmaktadır.

Easyfood’da, Üretim hattından tedarik zincirine ve son tüketiciye ulaşana kadar olan tüm aşamalarda uygulanan BRC Gıda Güvenliği Sistemi ile kaliteden ödün verilmediği belgelenmiştir.

Yorum yok

Yorum Yazın