“Yeşimin Rüyası” köşemle Otoruyasi.com’dayım!.

-

Herkesin hayatında keyifli başlangıçları olsun. Her başlangıcın ardında uzun bir süreç vardır. Benim içim kıpır kıpır. Yeniliklere karşı her zaman heyecan duyarım. Epey zamandır düşündüğümüz ve sonunda hayata geçirebildiğimiz “Yeşimin Rüyası” köşemle bundan böyle Oto Rüyası’n dayım.  Otoruyasi.com ‘da ; otomobil dünyasında sayıca az olan biz kadınların bu sektöre bakışı ve deneyim yazılarım olacak. #yeşiminrüyası #otorüyası etiketleriyle sosyal medyadan yazılarımı takip edebilirsiniz.

“Asfaltın tozunu attıran , gözlerinin hastasıyım”  sloganlarıyla hep güldüğüm kamyonlar, yollar, trafik bundan böyle yazı konusu bende. Bu site de var olmam da emeği geçen Anne Bebek Pr Gurusu  Mehmet Ustaoğlu’na ,otoruyasi.com Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Günerkan’a, Yemek Zevki Dergisi  Yazı İşleri Müdürü Eren Aydın’a çok teşekkür ederim.

İşte ilk yazım ” Aracınızı Yetkili Servise Götürürken Nelere Dikkat Etmelisiniz?”  

Herkese merhaba, otoruyasi.com için ilk yazımla birlikte sizlerleyim. Kendimi anlatmayı çok sevmesemde usuldendir biraz kimdir yazmak 🙂 Sigorta, sağlık, medya sektöründe farklı farklı alanlarda uzun yıllar çalıştıktan sonra 2006 yılında tam bir u dönüşü yaparak hayatımı fotoğraf üzerine kurguladım. Fotoğrafla birlikte başlayan blog maceram günümüzde aktif bir blogger, dijital yazar , sosyal medya insanı olarak devam ediyor. Aslan burcuyum. Araba kullanmayı ve keşfetmeyi severim.  Çalışma ve kişisel hayatım da bir çok araç kullandım. Her aracı rahatlıkla kullanırım yabancılık çekmem. Bir aracı anlamam çok zamanımı almaz. Bu sebeple iyi bir sürücü olduğumu söyleyebilirim.

Araçlarla olan ilişkim ehliyet aldığım günden bu yana devam edince de hayatım da epey macera var. Sitenin takipçisini göz önüne aldığımda kafamdan bir sürü yazı fikri geçse de yetkili servisle ilgili yazmaya karar verdim.

Araba kullanmayı çok sevsem de çok talihsiz bir sürücüyüm. Şu ana kadar bir araca minik vurma dışında bir kazaya sebep olmadım. Lakin bana o kadar çok çarpıldı ki bir ara araba kullanmayı bırakmayı bile düşündüm. Ama yine de vazgeçmedim çünkü araba kullanmayı seviyorum.

Doğal olarak kaza vb geçirince eh bir de eski sigortacı olarak (her ne kadar elementer sigortacı olmasamda) hangi evrak tutanak hepsini hatmetmiş durumdayım. Bu sebeple ilk şoku atlattıktan sonra karşımdakinden evraklarını ister ve en uygun zamanda aracımı  yetkili servise götürürüm.

Arabamı geçtiğimiz hafta yetkili servise bıraktım. Yaşadığım kaza sebebiyle hasarın giderilmesi ve periyodik bakımının yapılması  söz konusuydu. Yetkili servis konusunda epey titizim. Şu an ki yetkili servis tüm ihtiyaçlarıma cevap veriyor.

Yetkili servis seçerken benim için en başta sigorta şirketi ile anlaşmasının olup olmadığı geliyor. Yetkili servisiniz anlaşmalı bir servis ise tüm işlemler hız kazanıyor.

Servisin hasar yetkilisi dosyanızı açtıktan sonra ikame araç için başvurabiliyorsunuz. İstanbul’da aracınız servise girdiğinde minimum 10 gün aracınızı unutun. Ve maalesef ikame araçta hasarın durumuna göre sonra kös kös araçsız kalıyorsunuz.

Hasarı inceleyecek uzmanın yetkili servise düzenli gelmesi hayatınızı kolaylaştırıyor. Eh güncel ve teknik bilgiye sahip servis danışmanları da olunca içiniz rahat ediyor.

Aracımı yıllarca götürdüğüm çok meşhur servisi sevmiyordum ama evime yakın diye gitmek zorundaydım. Şimdi düşünüyorum da şu an ki servisimin imkanlarını bilseydim uzak yakın bakmaz buraya getirirdim.

Yetkili serviste bekleme alanı, temizlik, ışık, servis alanından uzak olması (egzos, yağ ve bilimum kokular beni rahatsız ediyor)  üzerinde durduğum diğer noktalar. Çok şanslıyım ki şu an ki servis bunların hepsine sahip. Zaten müşteri memnuniyetinde İstanbul’da birinci, Türkiye genelinde üçüncü seçilmişler.

Yetkili servisin etkili iletişime sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Sizden onay almadan yedek parça ya da değişmesi gereken parçaları değiştirmemeleri gerek her zaman. Ama daha önce süpriz faturalarla karşılaştığım çok olmuştu. Son üç yıldır bu serviste hiç yaşamıyorum ve tam puanı hak ediyorlar.

Serviste aradığım tüm nitelikler yetkili servisimde bulunca yaşadığım talihsizlikler en azından burada yüzümü güldürüyor.

Siz siz olun aracınızı yetkili servise götürürken;

  • Randevu süreci ne kadar hızlı?
  • Müşteri kabul esnasında size talebinizle ilgili hemen servis danışmanı sağlayabiliyorlar mı?
  • Servis danışmanı sizinle birlikte aracınızın yanına gelerek bakım, onarım ve arıza detaylarınızı aktarırken ne kadar ilgili?
  • Tüm bilgileriniz not ediliyor mu?
  • Bakım & Onarım Sürecinde marka standartları gereği orijinal parça kullanımları hemen tedarik edilip  , hızlı hizmet veriyor mu?
  • Tüm taleplerinizin kontrol edilerek size tamamlanmış olarak mı aracınız teslim ediliyor?
  • Aracın, tekrar trafiğe çıkışı için test sürüşüyle genel kontrolünün yapılıp yapılmadığını;
  • Temiz bir şekilde teslimatı gerçekleştirecek mi gibi tüm detaylara dikkat etmenizi öneririm.

Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

YSM

Yeşimin Rüyası: Hangi servis diye merak eden olursa yesim@yesimmutlu.com bir mail lütfen..

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

popüler kategoriler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yorumlar