Türkiye’nin Victoria Beckham’ı: Ayşe Kucuroğlu

Onu tanımayan yok. Gerçekten. Son günlerde en çok konuşulan isim o. Sevgili Ayşe’yi çok kısa zaman önce tanıdım. İlk tanışma da tipik YSM haliyle ” Bayılıyorum ve hayranım size, ben üç tane doğurabildim ne güzel siz de dört tane var”demiştim tüm patavatsızlığımla. Sevgili Ayşe, tüm kibarlığı ile gülümseyerek muhteşem bir enerji saçmıştı etrafına. Kim mi?  Bebek’teki Happily Ever After’ın muhteşem annesi , bugünler de hamish Ayşe Kucuroğlu’ndan bahsediyorum… Her zaman zarif, naif, güzel, muhteşem anne.

O gün daha sonra  bir araya gelip bir kaç kare fotoğraf eşliğinde konuk olmasını istemiştim bloguma. Ayşe yine aynı naiflikle tabiki demişti seve seve. Aylar geçti ben zamansızlıktan bir türlü röportajı yapamadım. Ki  defalarca bir araya gelmiştik başka sebeplerle.

Sonunda şeytanın bacağını kırdım ve Ayşe ile bir araya geldik güneşli, ılık bir mart gününde. Sevgili Ayşe Kucuroğlu kendi mekanında ağırladı beni. İçtiğimiz yeşilçay sohbete tat katarken, mekana gelen ve Ayşe’nin sevdikleri( müridleri desem daha doğru olacak) yalnız bırakmadı bizi. Bundan sonrasını Ayşe Kucuroğlu’ndan dinleyin lütfen..

Ayşecim, hayallerin gerçek oldu mu? En çok ne yapmayı isterdin?

Aslında büyük hayallerim yoktu geleceğe dönük hayal kuran biri değilim, dolayısıyla huzurlu mutlu kendin gibi bir yasam en güzel şey küçük şeylerle mutlu olduğun müddetçe hayat seni kucaklar. İstediğim birçok şeyi sırasıyla yaptığımı düşünüyorum.

Eşin sana yemek yapar mı?

Hayır yapmaz. Kendine de yapamaz 🙂

Eşin süpriz yapmayı sever mi? Bugüne kadar en büyük süpriz neydi?

Ailemiz ile ilgili istediğim ama benim dile getirmediğim şeyleri gerçekleştirir. Bu da bana en büyük süpriz olur.

En sevdiğin moda tasarımcısı  kim? Hayatta giymem dediğin bir kıyafet var mı?

En sevdiğim tasarımcı Marc Jacobs. Kendimi içinde hissettiğim çok vitrin gözükmeden her şeyi giyebilirim. Önemli olan taşıdığım müddetçe giymek

Hayatında en çok neye zaman harcıyorsun?

Çocuklarıma tabii ki..

Hayat ile ilgili korkuların var mı? Neler?

Hala devam eden bir uçak korkum var. Sadece benim binmem gerekmiyor ailem ya da yakınlarımdan birisi inene kadar da THY uçuş hattı önümde açıktır

Süper gücün olsa ne olurdu?

Sınırları olmayan bir dünya.

Keşkelerin var mı? Pişmanlık duydun mu?

Bir ikizler burcu olarak nadirde olsa acaba diğer secimi yapsam ne olurdu diyorum. Pek pişmanlık hissetmem vakit kaybetmem seçimimde barınırım

Yeni tanıştığın kişilerde en çok neye dikkat edersin?

Samimi olmasına vücut diline ve kendisiyle barışık kendini tiye alan insanlara bayılırım

Aklına gelen ilk hatıra nedir?

Evimizin arka balkonunda kız kardeşlerimizle birlikte annemin yaz günleri bize pişirdiği köfte ve yoğurtlu makarna

Fotoğraf çekmeyi sever misin? En çok kimi çekmeyi isterdin?

Taner fotoğraf çekmeyi çok seviyor. Ben çekmiyorum.

Epey kalabalık bir ailesiniz 😆  hangi arabayı kullanıyorsun?

Volvo XC70

Fotoğraflayan Taner Kucuroğlu

Sevgili Ayşe, Suna, Kemal, Osman ve Cenk’in ve süper annesi, Taner’in sevgili eşi. Çok teşekkür ederim sana. Aydın , örnek Türk kadını, hem anne, hem iş kadını, hem de muhteşem zarif ve bakımlı nasıl olabiliyor gösterdin herkese.

Eksik olma hiç emi

YSM-üç çocuklu

PS: Bu arada David-Victoria Beckham çiftinin dört çocuğu var 🙂 Ve Ayşe ondan çok daha güzel…

Yorum yok

Yorum Yazın