SwissCare CEO’su Mario Oldani ile Röportajdaydık!.

İyisiyle, kötüsüyle yaz aylarını geride bıraktık. Her şeye rağmen yaşasın hayat derken okulların açılmasıyla birlikte birazcıkta olsa kendimize zaman ayırmaya başladığımız söylenebilir. Kendi adıma söylemeliyim ki fotoğraf çekimleri ve  röportajlarla dolu günler sizi bekliyor. Hazır olun bu sene bol fotoğraflı, bol röportajlı geçecek. 

YSM&MArioOldani&Swisscare

İnstagram Photograflarım

Bugün sizlere tanışmaktan mutluluk duyduğum OTC Pharma International & Swisscare CEO’su Mario Oldani ile yapmış olduğum röportajı paylaşacağım. Mario Bey’in kendisi gibi samimi röportajını okuyacaksınız. Mario Oldani’nin Türkiye’de bulunma sebebi SwissCare’in en gözde ürünü BEAUTYTOX’un Türkiye’de satışa başlaması. BEAUTYTOX; botoks tedavisinin yerine acısız ve çok daha düşük maliyetli bir çözüm sunan ve yalnızca dört gün içinde etkisi gözlemlenebilen yaşlanma karşıtı bir serum. “İğnesiz Botox Mümkün mü “ diye sorduğumuz da Mario Bey İsviçre’de yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda, BEAUTYTOX’un kasların derhal ve uzun süreli olarak gerilmesini sağladığını, bu şekilde kırışıklıkları ve ifade çizgilerini yalnızca dört gün içerisinde gözle görünür biçimde azalttığını gözlemledik. SwissCare’in gözde ürünü BEAUTYTOX, yirmi sekiz günlük düzenli kullanım sonucunda kırışıkların yüzde 52 oranında azalmasını sağlıyor.” diyor. 

Swisscare ve ürün ile ilgili detayları yazının sonunda okuyabilirsiniz. Merak ettiklerimi, kafama takılanları kısaca aklımdan geçen ne varsa sordum Mario Oldani’ye.. 

Swisscare Arşivinden

Swisscare Arşivinden

SwissCare Cosmetic olarak Türkiye’ye gelme sürecinde neler yaşadınız neler hissettiniz?

Türkiye çok güzel ve dinamik bir ülke. İnsanlarının sıcak dostluğu, yemeklerinin lezzeti, antik yapıların ve alanların arasından fırlayan modern gökdelenleri, baştan çıkarıcı bir karışım diyebilirim. İstanbul’un özellikle nefes kesen Boğaz manzarasını ve büyük, modern bir metropole evrilen bir kentin dönüşümünde duyulan sesleri, gürültüleri seviyorum. Öte yandan tarih ve geleneklerini de güçlü ve görünür kılıyor. Dünyada en sevdiğim kentlerden biri İstanbul! Türkiye gelişen pazarlar arasında üst düzey ve dünya çapında bir ülke.

 Türkiye’yi tercih etmenizin en büyük sebebi nedir?

Kanımca Türkiye büyümekte olan ve güçlü bir iş ve çalışma etiğine sahip bir ülke ama aynı zamanda kültürünü ve geleneklerini koruyor. Bu da güçlü iş ilişkilerinin yanı sıra, birlikte büyüme ve birlikte başarılı olma fırsatı kazandırıyor. Benim Türkiye ekonomisine güvenim var ve Türk insanına ve bu ulusu takdir ediyor, onlara yürekten inanıyorum.

SC_Cosmetics_Range_reflectieSwisscare Cosmetic ürünleri içinde en sevdiğiniz ürün hangisi?

Ben gözlerle ilgili ürünlere bayılıyorum çünkü ben çok sık şaka yapar ve gözlerimle gülümserim. Bu nedenle o ince çizgileri en aza indirmek istiyorum. Bu ürünler ayrıca şişen gözler ve siyah halkalar için de birebir! Ben de her ikisi de var çünkü sık sık dünyanın farklı bölgelerine seyahat ediyor, farklı saat dilimlerinde uyanık olmak zorunda kalıyorum. Hep yolda olan bir insan olarak dünyanın pek çok gezdiğim için de biliyorum ki kadınlar XL EYELASH kirpik ve CELLUCARE selülit kremlerimizin önünde kuyruk oluyor. Her ikisi de yenilikçi ve klinik destekle üretilen ürünler ve muazzam bir başarıları var. Swisscare’in kurucusu olarak bana gurur veren etkilere sahipler ve çok çok iyi sonuçlar veriyorlar. HAIRGROW program ise hem erkekler hem de kadınlar için hızlı ve olumlu etkisiyle saç kaybını önlüyor, saçın hacmini artırıyor ve birkaç günde pırıl pırıl parlayan saçlara sahip oluyorsunuz. Bu ürünü kendim de kullanıyorum!

 Tüm ürünler Türkiye’de satışa sunuluyor mu?

Swisscare ürünleri, değerli is ortağımız ROMAK İLAÇ aracılığıyla Türkiye’de tüketicilere sunuluyor. Diğer ürünlerimiz Marcus Rohrer Spirulina (www.marcusrohrerspirulina.com) Diabeccin (www.diabeccin.com) vb ise henüz Türkiye’de bulunmuyor. Ama onları da getirmeyi dört gözle bekliyoruz!

 Dermo-kozmetik statüsünde yer aldığınız için dermataloglar ya da diğer hekimler reçete edecek mi ?

SWISSCARE dışında, piyasada bulunan diğer ürünlerimiz doğal malzemelere dayalı, yaşam biçimlerine hitap eden ilave ürünler. Bunların yanı sıra genel sağlığa hitap eden ürünlerimiz eczanelerde ve diğer yetkili satış mağazalarında tüketiciye ulaşıyor. Ecza malzemesi hazırlayan doktorlar ve sağlık klinikleri de bunları insanlara ulaştıranlar arasında.

 Ürün satışı sadece eczanelerde mi  olacak ?

Swisscare ürünleri Türkiye’deki eczaneler ve seçilmiş diğer özel cilt bakımı ve güzellik perakendecilerinde tüketicilere ulaşacak.

 Türkiye’de de yurt dışında yapmış olduğunuz ünlü model vb gibi işbirlikleri düşünüyor musunuz? 

Elbette yapabiliriz! Bu konuyu Türkiye’de ROMAK İLAÇ gibi uzman ellere bıraktık ve bir an önce başlamayı istiyoruz!

Ürünleri deneyen focus gruplar olacak mı? 

Bu ürünleri Hollanda ve İsviçre’de deneyen odak gruplarımız var ve eminim ROMAK İLAÇ sayesinde Türkiye’de de olacak.

swisscareYSM

Fotoğraf için Esra Oruç teşekkürler

Türk kadınlarının cilt yapısı gördüğünüz kadarıyla nasıl? Mesela ben 42 yaşındayım benim için gördüğünüz kadarıyla ne dersiniz ?

Bence Türk kadınları çok güzel ve yaşları 42 mi yoksa 10 yaş daha mı gençler anlayamıyorum! Ciltleriniz güzel, taze ve teninizden adeta sağlık taşıyor. Galiba bu genetik yapıdan kaynaklanıyor ama aynı zamanda cildinize iyi baktığınızın, Türkiye’de sağlıklı ve taze yiyecekler yediğinizin de göstergesi. Benim gördüğüm kadarıyla Türk kadınlarının cildi diğer Kuzey Avrupalı kadınlarınkinden daha taze ve genç görünüyor. Ayrıca kadınlarınız sadece güzel ciltli değil, çok güzel ve zarif de giyiniyorlar. Bu da kendilerine çok iyi baktıklarının bir kanıtı. Türkiye’deki kadınlar hala çok kadınsı, nazik, güçlü karakterli ve kuvvetli olduklarını hissettiren bir yapıları var. Bunu çok etkileyici buluyorum.

Benim gibi bir çok kadın parabenler ile ilgili endişe taşıyor. Ürünlerinizde eser miktarda yer alam parabenler ile ilgili araştırma söz konusu mu? Varsa benimle paylaşma imkanınız var mıı? 

Ürünlerimizde Paraben bulunmamaktadır.

Swisscare markasını yaratmak çocukluk hayaliniz miydi? Büyüyünce ne olmak isterdiniz? 

Büyüyünce iş adamı olmak istemiştim ve kariyerime 9 yaşında tavşan ve tavuk yemi satarak başladım. İlk ticari işletmem ise 16 yaşında atlara özel ilaçlar üzerineydi. Aynı yaşta parfüm satışı işine de girdim. 19 yaşına geldiğimde OTC Pharma International’ı kurdum ve sadece işadamı olma hayalimi gerçekleştirmekle kalmadım, dünyayı da farklılaştırdım. Moda ve güzellik konusunda tutkulu bir insanım ve SWISSCARE markası insanların kendilerine daha iyi bakmasını esinleyecek YENİ bir fırsat. Böylelikle doğal güzelliklerini koruyacak, sağlıklı ve pırıl pırıl bir yaşam sürecek ve sonuç olarak daha genç görünecek, daha genç hissedecek ve daha genç davranacak ve DAHA UZUN genç kalacaklar.

 İşiniz dışında en çok neye zaman harcıyorsunuz?

Benim işim YAŞAM’dır çünkü yaşam dinamik ve yaratıcıdır. Beni dünyanın her köşesine götürüyor ve mutlu ediyor. Ailemin yanı sıra yaşamdan aldığım zevkin sebebi, işim diyebilirim. Ailemle geçirdiğim zamanın ise kaliteli zaman olması benim genelde en önemli önceliğim.

 Süper gücünüz olsa ne yapmak isterdiniz?

Dünyayı daha iyi, daha dürüst, daha barışçıl ve kesinlikle daha güzel ve kendisine bakan ve ilgilenen bir yer yapardım.

 Fotoğraf çekmeyi sever misiniz? Ürünlerinizi  fotoğraflasanız kimi çekmek isterdiniz?

Moda ve güzellik ürünleriyle daha doğrusu genel anlamda güzelliğin ta kendisiyle ilgileniyorum. Ayrıca suyu ve doğayı da severim. İsviçre’de ineklerin, çıngırakların, doğa seslerinin arasında, güzel bir florada yaşıyorum. Dünyada o kadar çok güzel insan var ki, hepsi ünlü değil ama SWISSCARE ürün yelpazesini Miss Turkey ile çekmeye ne dersiniz?

Harika cevapları için Mario Oldani’ye çok teşekkür ediyorum. SWISSCARE ürün yelpazesiyle Miss Turkey’i  kendisiyle birlikte fotoğraflamak harika olmaz mı sizce de?

Ayrıca bu röportajda bana destek veren Nazlı Bayar’a , Deniz Esin ve Dilek Özcan’a teşekkürler.

YSM- Photoblogger

SwissCare ve BeautyTox Hakkında

2011 yılından bu yana, dünyanın kırk ülkesinde cildine özen gösteren ve ebediyen genç kalmak isteyen tüm kadın ve erkeklerin beğenisine sunulan dermokozmetik markası SwissCare, 1990 yılında kurulan OTC PHARMA International’ın gözde bir markasıdır. Homeopatik tedavi ürünleri ve doğal besin takviyeleri ile başta Avrupa ve Güney Afrika olmak üzere OTC sektöründe son derece aktif ve dinamik çalışan bir kuruluş olan OTC PHARMA ürünleri, dünyanın pek çok ülkesinde tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. Başlangıçta ilk markaları Similasan Homeopati olan OTC PHARMA, daha sonra diğer seçkin markaları da bünyesine ekleyerek ürün portföyünü genişletmiştir. Swisscare markası altındaki tüm ürünler İsviçre laboratuvarlarında geliştirilerek en yüksek kalite standartlarında klinik olarak test edilmektedir. Dermokozmetik alanında toplam on altı ürünle cilt ve saç bakımı alanlarında sonuçları kanıtlanmış dermokozmetik çözümler sunan SwissCare hakkında daha detaylı bilgi için www.swisscare-cosmetic.com adresine başvurulabilir.

SwissCare BEAUTYTOX nasıl etki ediyor?

Kırışıklıkların ve ifade çizgilerinin azalıp yok olduğu, yüz kasları üzerindeki rahatlatıcı etkisinin yanı sıra SwissCare’in BEAUTYTOX ürünü, aynı zamanda cilt katmanlarının en iyi şekilde nemlendirilmesi yoluyla yeni kırışıklıklara da dur diyen bir etkiye sahip. BEAUTYTOX, cildin yapı taşları olan kolajen, elastin ve hiyalüronik asit üretimini uyarıyor, cildin en alt tabakasına kadar derinlemesine nüfuz ediyor, böylelikle cildi sıkılaştırarak esnekliğini geri kazandırıyor. BEAUTYTOX doğal olmayan bir ifade yaratması söz konusu olmadan, kırışıklık oluşan bölgeleri düzeltip iyileştirerek doğal yüz hatlarına uyum sağlıyor ve neme en fazla ihtiyaç duyan ve kolajensiz bölgeleri hedefliyor.  

SwissCare BEAUTYTOX nasıl kullanılıyor?

En iyi sonuç için BEAUTYTOX göz çevresi, dudak çevresi ve kaşların üstü gibi ifade çizgilerinin en belirgin olduğu bölgelere, günde iki kez uygulanmalıdır. BEAUTYTOX’un her zaman kullanılan gündüz ve/veya gece kreminin altına sürülmesi tavsiye ediliyor.

Yorum yok

Yorum Yazın