Susuyorsam..

Bir çok kez yaşadım. Hayata karşı sessiz kaldım, sustum yaşadıklarım karşısında. Sonra çok zaman sonra acısı geçince sadece bilmesi gereken kişilere anlattım derdimi. Çünkü anlatmakla; anlayamayan insanlara anlatmak gibi derdim yoktu çoklukla..

Ama son dönemlerde artık sabrımın olmadığını ve ağzımı çarşaf gibi açasım olduğunu söylemek istiyorum.

Ben de insanım benim de duygularım var.

Bana ait olmayan sözlerin bana ait gibi söylenmesinden, beni dinlemeden üçüncü kişilerin sözleriyle karar verilmesinden sıkıldım. En son yine saçma sapan olaylar silsilesin de bu kadar bunalmıştım. Ve “kim söylüyorsa çıksın karşıma benim söylediğim konuştuğum ortada yüzleşssin kimse” demiştim. Timur’un filleri gibi kimse yoktu ortada…Gördüğüm, yaşadığım bu yönde. Dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış. Medeni cesaret biraz…

Midem ağrıyor benim bu yaşadıklarımdan. Hep söylediğim gibi olması gerekenler olsun hayatımda , olmaması gerekenler çeksin gitsin.

Enerji vampirlerine ve sahteliklere hiç tahammülüm yok.

Susmak en acımasız, öldürücü silah…

Güle güle..

 

 

Etiketler:
,
4 Yorum
 • Banu Tozluyurt
  11 Eylül 2012 saat 14:48

  Sevgili Yeşim belli ki artık çok bunalmışsın ve senin sağlığını etkilemeye başlamış yaşadıkların. Akıl vermek, öneride bulunmak işin en kolay tarafıdır böyle durumlarda. Ama gel gör ki akıl veren de akla ihtiyaç duyar. Söylemediğin şeyin söylendi gibi algılanması, arkadan konuşmalar, birbirini etkilemeye çalışan insanlar her zaman var ve var olmaya da devam edecek, insanoğlu buna prim verdiği sürece. Etkilenmeye, yargılamaya ve maalesef KÖTÜ niyete çok alışmış insanoğlu. Fikriyle zikri bir olan insanları ayırmak ve hayatında karşılıksız, çıkar olmadan sevgisini gösteren insanlarla iletişime geçip devam ettirmek biraz da olsa çözüm olabiliyor. Midene, aklına, enerjine mukayyet ol, yarın için de başarılar.

 • admin
  11 Eylül 2012 saat 14:56

  Banucum,
  Değerli yorumun için çok teşekkür ederim.
  Çok haklısın…
  Fikriyle, zikri bir; özü sözü bir olanlar kalıyor birer birer yanımda.
  Yarın görüşmek üzere
  Çok sevgiler
  YSM

 • Ahu atesel
  13 Eylül 2012 saat 07:41

  Canim belliki artik senide bunaltmislar. Sen cok pozitif enerji dolusundur. Bosver bence. Onemli olan insanlar senin soyledigine emin olmadan sanami yukleniyorlar yoksa yok yahu ben yesimi tanirim, bilirim o degildir bunlari diyen, dusunenmi diyorlar. İste bu nokta cok onemli.

  Arkadasim dedigin arkadasinin tavri cok onemli bu noktalarda. Belki konusacak, soylenecek cok sey var ama olaylari bilmeyinve icinde olmayinca bu dusardan bu kadarini soyleyebilirim. Bunca senede ogrendigim en onemli sey gercek arkadaslar baskalarinin doyledigi ile hareket etmezler.

  Sen enerjini yuksek tut canim. Hayat dana iyi seyler vermeye devam etsin. Cok opuyorum.

 • Burcu BASKAYA
  13 Eylül 2012 saat 22:30

  “Bana ait olmayan sözlerin bana ait gibi söylenmesinden, beni dinlemeden üçüncü kişilerin sözleriyle karar verilmesinden sıkıldım. ”

  Duygularıma tercüman olmuşsunuz. Sanırım hepimizin hayatında böyle dönemler, böyle “enerji vampirleri” zaman zaman oluyor.

  Gerçekten dediğiniz gibi “olması gerekenler olsun hayatımda , olmaması gerekenler çeksin gitsin.”

  Sevgilerimle ve izninizle paylaşmak istiyorum bu yazınızı…

Yorum Yazın