Selfie Olmadan Asla!

2015’in ilk haftası! Zaten yılın son günüyle yılın ilk günlerinde yaşananlar hep akıllarda kalır, o anılar tarihe tanıklık eder…

Geçtiğimiz hafta yılın son cuması, yılın son pazarı, yılın son selfie vb. yazarken şimdi yılın ilk selfiesi, yılın ilk pazarı, yılın ilk cuması vb. fotoğraflarla sosyal medyada paylaşımlara başladık.

31 Aralık günü bendeniz yılbaşının coşkusuna kapılmış olacağım ki gün içinde beş adet #selfie paylaştım. Balıklarla bile selfie çektiğime göre anlayın durumun vahametini…

Selfie çekerken eğlendiğim çok doğru! Selfie seven sevmeyen olabilir ama konumuz onlar değil.

Yılbaşı akşamı sosyal medya vb. bir kenara dursun malum aile ile geçen özel zamanlar diyerek telefonu en uzak yere bıraktım. Bir ara yeni yıla bir kaç saat kala yılın son selfiesi ile 2014’ü kapattım.

Sosyal medyada bol YSM, bol selfie ve bol spor fotoğraflarından sıkılırsanız hemen takipten kaçının…

Yılbaşı öncesi ve sonrası Instagram fotoğraf akışımda rekor sayıda selfie yer alıyordu. Hatta o kadar abartılı selfieler vardı ki yok artık diyerek gülüp geçtim. Anlayacağınız bol bol selfie izledim. 2015’de selfiem olmadan asla modu geçerli bu görünenler onun işareti. Zaten selfie de bir nevi sosyal medya ortamında merhaba deme hali değil mi?

Size selfieyle ilgili bir haberim var. Selfie Bakanı olarak geçtiğimiz yıldan bu yana “Akıllı Telefon ile En iyi Selfie Nasıl Çekilir?“Çek Bir Selfie “Anne ve Bebek Selfie Fotoğrafı Nasıl Çekilir” gibi başlıklarla bir çok kişiye farklı mekanlarda selfie çekmenin inceliklerini anlattım. Sağ olsun bir çok blogger, anne ve ilgi duyan kişiler benimle birlikte hem eğlendiler hem de selfie çektiler.

Bu yıl da daha çok anlatmak, paylaşmak, selfie çekmek ve çağrıldığım her yere gitmek istiyorum. Türkiye’de keşke bir üniversite selfieyi sahiplense ben de hem eğlensem hem de selfieyi anlatsam derken bu sabah İngiltere’de bir üniversitenin selfie derslerinin başlayacağını okudum. Hayalim gerçek olmuştu. Türkiye’de böyle bir ders verecek okul olur mu bilmiyorum ama ben koşarak ders veririm.

Selfie ile ilgili bir hayalim daha vardı ki onu da sağ olsun Kim Kardashian gerçekleştirmek için çoktan harekete geçti. Ağustos ayında facebook sayfasından duyurduğuna göre  “Selfish” adlı kitabı 2015 Nisan’da çıkacak. Benim hayal suya yatar… Ama ben de hayaller bitmez.

Tam siz sıradaki gelsin derken bir bakarsınız bambaşka bir projenin içinde yer almışsınız. Kendim de en sevdiğim özelliklerden biridir bu. Sohbet ederken, toplantı yaparken ya da eğlenirken bir anda içime bir his düşer ve o hisin peşinden giderim.

Geçtiğimiz hafta da böyle bir yemek anında aklıma bir fikir düştü ve neden olmasın dedim. Aslında bugün size onu da yazacaktım ama bir olay sebebiyle vazgeçtim.

Şöyle ki bir marka ile bir haftalık süper bir selfie paylaşımı yapacaktık. Ve selfieleri beğenenler arasından üç kişi süper hediyeler kazanacaktı. Ama gel gör ki ben çenemi tutamadım. İşin enerjisini kaçırdım. Yakınımda olan birkaç kişiye söyledim. Ve o bir kişi ya “YSM hiç bir projeni kıskanmam ama bunu çok kıskandım bu markaya bayılırım” dedi ve hoop projeyi yapamadık.

Bu kez beni affedin ama haftaya söz yazacağım. Çünkü sizlerin de katılmasını ve çok eğlenceli zaman geçirmenizi istiyorum.

2015’de bol selfieli, bol paylaşımlı, bol eğlenceli anılarımız olsun.

YSM- Öz be öz Selfie Özçekim Bakanı 🙂

Selfie olmadan asla!

Yorum yok

Yorum Yazın