OxyGeneo ile Cilt Yenilemek Mümkün mü?

Yaz, güneş, kumsal hepimizin en sevdiği anlar. En azından benim çok sevdiklerim. Her ne kadar yüzümü güneşten korumaya çalışsam da yüzerken bunu sağlayabilmem çok mümkün olmuyor. Tatil bitip sonbahar başlayıp; bronzlukta gitmeye başlayınca cildimde lekeler ve renk farkları ortaya çıkmaya başlıyor. Bir de üç doğumun bıraktığı minik çillerim var 🙂

Sürekli değişen teknoloji ve gelişen cilt bakım uygulamaları insanın kafasını epey karıştırıyor. Geçtiğimiz yıla kadar cildine özel bir bakım uygulamayan bendeniz artık daha temkinliyim. Bunda Prof Dr Ferit Demirkan’ın payı büyük. Kendisinden her geçen gün yeni bilgiler öğreniyorum. Prof Dr Ferit Demirkan “sağlıklı güzellik , güvenli estetik” bakışıyla kişiye özel en uygun tedaviyi planlıyor. Kendisinden “cildime nasıl bakmam gerektiğini, ne zaman ne yaptırmam gerektiğini” öğrenmiş olmam benim şansım 🙂 Son günlerde aynaya bakıp, cildimde lekeler ve renk farklılıkları görünce soluğu” Demirkan Clinic’te aldım.

Kadının cildi en büyük giysisi. Güzel ve bakımlı cilt açıkçası benim her zaman dikkatimi çeker. Şehir hayatı, çevre kirliliği, toz, duman vb derken birçok faktör cildimizin dengesini değiştiriyor. En iyi kremi kullansak bile düzenli aralıklarla cilde bakmak mühim. Geçen yıla kadar cildime yenileme ile cihaz ya da ürün kullanmadım. Cildime yanlış bir işlem yapılırsa diye ödüm patlıyor. Etrafıda gördüğüm kadarıyla yapılan gereksiz müdahaleler sizi birbirinin aynısı kişilere çevirebiliyor. Neyseki benimle aynı bakış açısında bir hekimim var.

“Güneş lekelerimi gidermek  ve cildimi biraz toparlamak adına ne yapalım” diye sorduğumda Ferit Bey bana özel bir reçete hazırladı. Reçetenin en başında “Oxygeneo” yer alıyor. Doğal olarak “nedir ne değildir, nasıl etki ediyor” vb bir sürü soru sordum. Merak edenler bu sorularımından oluşan sohbeti youtubedan izleyebilir. İlk oxygeneo seansı sonrası da Onur Can (Ferit Bey’in tıbbi asistanı, ameliyathane hemşiresi olarak Ferit Bey ile ameliyatlara giriyor çok sıcakkanlı, harika biri)  ile fotoğraf çekip bu anı ölümsüzleştirdik.

Onur Can Demir’i mutlaka takip edin derim https://www.instagram.com/onur.candemir/

Her oxygeneo senası sonrası kendimi o kadar iyi hissettim ki. Uygulama esnasında Onur Can’ın ve ortamında etkisi büyük tabi. Bir de daha ilk seans sonrası herkesin ışıldadığımı, harika göründüğümü söylemesi nasıl mutlu ediyor anlatamam.

Oxygeneo için minumum bir saatinizi ayırmanız gerekiyor. Kişiye göre seans sayısı ve kullanılan teknik değişiyor. Üç seansı geride bıraktım, kaldı üç seans. Sanırım bittiğinde cildim efsane olacak. Cildimin pırıl pırıl gözükmesi harika. Sadece allık, rimel, far ve ruj ile makyaj yapmak işin diğer güzel yanı.

Oxygeneo bilgisayara benzeyen bir makina ile yapılıyor. Dijital ekranından kişiye özel tüm süreç planlanıyor. Önce keseleme gibi ciltteki ölü tabaka alınıyor. Onur Can benden çıkanları gösterdiğinde aklım gitti. Yahu ne çok kir biriktirmişim 🙁 Bu işlemde kullanılan döner başlık tek kullanımlık. Sonra bir jel sürüyor ve cilt tonunu dengeleyen işlem başlıyor. Aynı zamanda cildin altına bir sürü mineral gidiyor. Sırasıyla oksijen, radyofrekans, ultrason ve masaj ile süreç tamamlanıyor.

Dilim döndükçe ben size ‘Oxygeneo nedir” anlatmaya çalıştım. Bu yazdıklarımın uzman görüşü olmadığını, kişisel deneyimle öğrendiğim bilgiler olduğunun altını çizmek isterim. Tıbbi bilgileri Ferit Bey’e sordum cevaplar ona ait ben işim deneyim kısmındayım. Aşağıda okuduklarınız Prof Dr Ferit Demirkan’a bizzat sorarak yazdığım satırlardır.

YSM – “Oxygeneo”Nedir? 

Prof Dr Ferit Demirkan – Oxygeneo yeni nesil bir cilt bakım metodu. Klasik cilt bakımlarında tekrarlanan peeling, buhar, kat kat temizleme, tonik, maske, nemlendirici, masaj gibi ritüelleri tamamen ortadan kaldıran ve aslında çok daha fazlasını yapan bir bakım tekniği. Üç aşamadan oluşuyor: microdermabrazyon ile cilt temizleme ve kanlanmayı arttırma, radyofrekansla cildi sıkılaştırma ve ultrason ile mezoterapi.

YSM – Oxygeneo herkese uygulanabilir mi?

Aşırı ince ve kuru ciltler dışında herkese uygulanabilir. Allerjik ciltlerde de seçilen jel ve solüsyonlara dikkat etmek gerekiyor.

YSM -Oxygeneo etkisini nasıl gösteriyor?

Prof Dr Ferit Demirkan – Oxygeneo bakımı ilk olarak microdermabrazyon ve oksijenlenmeyi arttırıcı bir uygulama ile başlıyor.  Neobright® veya Neorevive® isimli iki çeşit jel mevcut. Cilt tipine göre seçilen jel yüze uygulandıktan sonra aletin başlığına Capsugen® adında bir kapsül yerleştiriliyor. Başlık jelle temas ettiğinde eriyip karbondioksit baloncukları ortaya çıkarıyor, bu baloncuklar cildi derinlemesine temizlerken, yüzeyde artan karbondioksit basıncı cilt içinde dolaşımı arttırarak cildin oksijenlenmesine yol açıyor. Jelle temas ederken eriyen kapsül kumtaşı benzeri oluklu bir yapıya bürünüyor ve bu da mekanik soyma etkisi yaratıyor. Yaklaşık 10 dakikalık birinci fazın sonunda besleyici jelin çoğu cilt tarafından emilmiş oluyor. Kalanı temizlendikten sonra 2. Aşamaya geçiliyor.Bu aşamada radyofrekans başlığı ile cilt altı dokusu ısıtılıp kollajende bir sıkılaşma hedefleniyor. Cilt tipine göre uygulama dozu ve derinliği değiştirilebiliyor. 12 dakikalık bu uygulamadan sonra cilde bir sıkılaşma hissediliyor. Üçüncü ve son aşamada ise ultrason başlığı ile kişiye özel seçilen bir mesoterapi solüsyonu cilde uygulanıyor. Normalde mezoterapi solüsyonlarının etki edebilmesi için cilde iğneli bir teknikle uygulanması gerekirken, Oxygeneo’da ultrason dalgaları bu işi iğnesiz gerçekleştiriyor.

YSM – Oxygeneo’da kullanılan antiaging ürünler kişiye özel mi seçiliyor yoksa herkese kullanılabilir mi?

Prof Dr Ferit Demirkan – Oxygeneo’da kullanılan 2 tür jel cihaza özel ve sadece klinik bakımlar için. Cildin yapısına göre iki özel jelden biri seçiliyor : Neobright® daha yağlı ve genç ciltler için, Neorevive® ise daha ince ve olgun ciltler için. En son aşamada uygulanan mezoterapi solüsyonları da yine kişinin ihtiyaçlarına göre seçiliyor. Radiance bunlardan en çok tercih edileni çünkü ciltte belirgin bir ışıltı sağlıyor. Gençleştirme amaçlı içinde büyüme faktörü olan solüsyonlar, sıkılaştırıcı kokteyller, kırışıklık kokteylleri mevcut.

YSM –  Hangi sıklıkla yapılabilir? Uygulanmaması gereken durumlar var mıdır?

Prof Dr Ferit Demirkan – Hastalarımıza 6 seanslık bir kür öneriyoruz. Haftada 1 uygulama sıklığı yeterli.

YSM –  Sizin eklemek istedikleriniz;

Prof Dr Ferit Demirkan – Uygulama sonrasında ciltte gerginlik ve hafif kuruluk hissedilebilir. Bu nedenle aralarda nemlendirici dermatokozmetik uygulamaları önerilir.

Cildimin şu anki durumu beni mutlu ediyor. OxyGeneo ile cilt yenilemek mümkünmüş 🙂 YSM olarak size tavsiyem kendinize en uygun cilt bakımını ve estetik dokunuşları lütfen uzmana danışarak planlayın. Merdivenaltı yerlerde ya da sözde uzman olan kişilere prim vermeyin. Demirkan Clinic’te yaptırmak isterseniz de benden Onur’a ve Prof Dr Ferit Demirkan’a selam söyleyin 🙂

Sağlıkla, sevgiyle kalın

YSM

Yorum yok

Yorum Yazın