Ona,Buna,Şuna Hediye !

-

Güce ulaşmayı başarmışların, yıkıntıların altından sapasağlam kurtulmuşların hikayeleri büyüleyicidir. Serüvenleri , sizi hikayeyi okuduktan sonra yerinize bir süre sabitler ve sonra koltuğunuzdan kaybettiklerinizi ve yetişemediklerinizi tamamlamak üzere fırlayıp gitmek istersiniz. Zaman sorgulanır, sizin için olan ve biten şeyler, onların anlattıklarına benzer olabilmiş midir? Aynı tarihlerde neler yapılabilmiştir? Boşa geçirilen zamanlara hayıflanılır. Ve şimdi elde ne vardır ?

Hayatını ızdıraplar ve/veya imkansızlıklar içinde geçirmiş , okunması bile güç isteyen bazı hikayelerin sahipleri , cesareti olanların hayatlarına kitaplar ile sızmayı başarır. Kendi yaşamınızda yapmaya cesaret edemediklerinizin yapımcılarının yaşamlarına bu sayede kolayca konuk olursunuz.

Ve hikaye gelip, şimdi her şeye rağmen ve onlara rağmen nasıl yaşadığınıza odaklanır. Kendinizi sorgulamaya başlarsınız.

Fotoğraf tabi ki YSM

Nasıl yaşıyorsunuz….?

Tercihlerinizin ve seçimlerinizin sizi yarattığı bir dünyada var olma seçenekleriniz neler ?

Neleri kenara ittiniz ve neye rağmen oradasınız ?

Hemen şimdi oturduğunuz yerin yakınlarına bakın. Hayatınızın ne kadarı sizin ?

Etrafınızdaki eşyaları tanıyor musunuz ?.

Her gece üzerinize örttüğünüz battaniyeniz sizi nelerden koruyor ?…Yalnızca soğuktan mı ?…Yoksa gölge benliklerimiz mi geceleri üzerimize geliyor.

Hangi ayakkabıları giymeyi tercih ediyorsunuz ?…Sabah işinize giderken, yolları ezip geçerken hayata bıraktığınız yükünüz nedir ?

En son ne zaman kendiniz için bir şey tercih ettiniz. ?

Kilolarınızı aldınız, belinizde simit gibi sizi sarmış fazlalıklarınızın sorumluluğunu kaç kişi paylaşıyorsunuz, tüm aileniz sizin kilolarınızdan sorumlu mu, yoksa hepsi sizin seçiminiz mi ?

Hayata karşı gösterdiğimiz onu kontrol edebilme gücü, karakterimiz ile doğru orantılıdır. Bir eve yansıyan tüm şekiller, objeler ve renkler , o evi paylaşan kendinizin ve hayatınızı bu şekilde gerçekleştirme arzunuzun sonuçlarıdır. Firmalara, eşyalarınızın köşe ya da bucaklarını daha kırmızı ya da daha yuvarlak yapamadığı için tasarımcılara kızmayın. Herkes yarattıkları ile kendini özgürce ifade eder.

Onları siz seçtiniz. Doğru olan gelene kadar ve evren sizin için iyi olanı fısıldayana kadar beklemediniz. Belki kararlarınızı yakın dostlarınızın , eşinizin ya da firma yetkilisinin önerilerine göre seçtiniz.

Peki siz neredesiniz. ?

Feng Shui, tüm bu soruları yanıtlamaya cesaret edenler içindir. Eğer değişmek için şimdiden yorgunsanız , daha düşünürken sıkılmaya başlıyor ve bu yazılara hayıflanıyorsanız, evrenin sizin için gönderdiği harika seçenekleri de görmezden geleceksiniz. Basit bir kırmızı koltuk, ne gerek var ki tipi bir mumluk ya da sesi çaldıkça sizi delirten ve bir türlü değiştirilmeyen bir telefonun hayatınızdaki yerini anlamak için, onları tercih sebeplerinize bakmadıkça, yaşamın size açacağı yolları da göremeyeceksiniz.

Tüm hediyeleriniz gerekli yerlerine yerleştiklerinde onların özenle planlanmış yaşamlarına bir etkide bulunuyor olacaksınız.

Neredeyse tüm yazılarımda , size hediye edilmiş şeyler arasında tüm sevmediklerinizi bir kenara kaldırın ya da atın ve sizin sevmediğiniz kişilerden gelenleri de kullanarak bu enerjiyi çalıştırmayın diye öneririm. Hediyelerin alınacağı bu yeni yıl döneminde bir kez daha sevdiklerinize alacaklarınızı düşünmelisiniz.

Onların gerçekten neler sevdiklerine odaklanın. Vitrinleri onları gözü ile görmeye çalışın. O olsa idi ne alırdı ‘ ya odaklanın.

Yılbaşı gecesi onlara götürecekleriniz ile tüm yukarıdaki süreci dürüstçe kendine soranların evlerine bir müdahalede bulunduğunuzu ve onları sevindirmeyecek ya da gerekliliği gidermek için almış olduğunuz hediyeler ile onların “tık tık” depolarını dolduracak yeni bir obje daha hediye ettiğinizi unutmadan bir şeyler alın.

Tüm objeler , o kişi ile sizin aranızda bir sevgi katalizörüdür. Sizi sevgi ile hatırlayacakları bir şeyleri satın almalısınız. Emin olun, size de düşündüğünüz zerafette ve güzellikte sevgi dolu hediyeler gelecektir. Bir kitap ile pek çok hayat size konuk olur. Nasıl yazmak bir sorumluluk ise, aldığınız hediyeler ile dahil olan hayatların keyfine ortak olmak da bir sorumluluktur. Seçimleriniz tüm kaderinizi ve bunu kabul etmeye zorlanan herkesin yaşamını değiştirir.

Saygılarımla
İç Mimar ve Feng Shui Uzmanı Funda Ceyhan

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

popüler kategoriler

6 YORUMLAR

 1. Evimi yaşanır hale nasıl kılabilirim? kendi kendimden ve çevremden şikayet var hissediyorum bu FENG SHUİ ile enerji tıkanmasından kurtulabilirim gibi geliyor
  Sayın Funda Ceyhan dan bizatihi bire bir teşrif etmesi ile arşiv ,atölye-ev karmasına depar verebilir mutsuzluğuma çare olabilir Tanışmak isterim

  Sevgi ve Saygılar

  Seramik Form ve Dekor Tasarım

  Porselen Biblo/Modelist

  Kişiye özel Kahve Fincan Dizayn

  Kişiye özel mutfak /Banyo Karo / Rokoko Tarz,Rölyef Serbest Çiçek /Tema

  Kişiye özel single set /Mama takımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yorumlar