Müzede Çekim Var!..

İnanamıyorum, Türkiye’de,  İstanbul’da güzel yaklaşımlar oluyor ve bir fotoğrafçı olarak bunu benimle paylaşan MPR Halkla İlişkilerden ve telefonda da konuştuğum Fulya Öztürk, Müze yetkilileri  ve ilgili  herkese teşekkür ediyorum.

Şimdi YSM kısa kes de saadete gel dediğinizi duyar gibi oluyorum. Konu şu ki bugün bir mail düştü mailboxuma.”Müze manzaralı düğün fotoğrafları” nasıl yani? Bir nefeste okudum okumadım sanki ezberledim. İnanamadım, ilk kez bir kurum itip kakılan yasak hemşerim çekemezsiniz mantığı ile hareket etmeden fotoğrafçılara ve yeni evlenecek çiftlere çekime izin veriyor . Bugüne kadar çiftlerin izin aldığı bir çok mekanda , saray da çekim yaptım. İzin verilmeyen bir çok mekanda da çekim yapamadım. Şimdi harika bir yer de hele muhteşem detayların yer aldığı ve benim bayıldığım bir müze de evlilik fotoğrafları çekebileceğim. Sadece rezervasyon mantığı ile hareket edilerek çekilebilecek.

Bu sene yani 2011 ağustos 5. evlilik yıldönümüm… 5 sene için de iki bebek yapan annish olarak eğer gelinliğimin içine sığarsam Türk işi kaslı göbeğimle ben de orada fotoğraflarım olsun istiyorum. Bu bana göre tarihi bir an yahu 🙂

Bana gelen mailden de alıntı yapmadan geçemeyeceğim ” 

Rahmi M. Koç Müzesi, evlenen çiftlere, bu mutlu günlerini tarihi binaları arasında fotoğraflarla ölümsüzleştirme fırsatı veriyor. Müzenin sunduğu ‘düğün paketi’ ile evlenen çiftler tarihi Hasköy Tersanesi ve tarihi Lengerhane binasının eşsiz dokusunu stüdyo olarak kullanabiliyor. Denizcilikten klasik otomobillere, raylı ulaşımdan tarihi kızağa birçok bölümü fon olarak kullanma şansına sahip çiftler, müzede çok çeşitli fotoğraf konseptleri içinde poz veriyorlar.

Müzede fotoğraf çektirmek isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler ise diğer ziyaretçileri rahatsız etmemek ve sergilenen objelere zarar vermemek. Haftaiçi 10.00-17.00 ve haftasonu 10.00-19.00 saatleri arasında yapılabilen çekimlerde, çiftler gelinlik ve damatlıklarıyla fotoğraf çekimi yaparken video kaydı da alabiliyor. Denizcilikten otomotive birçok konuya ait bölümden oluşan müzede fotoğraf konsepti sıkıntısı çekilmiyor. 

Fotoğrafçı, gelin, damat ve iki kişinin girişine izin verilebilen düğün paketinden yararlanmak isteyenler 0212 369 66 00’dan detaylı bilgi alabilirler.

 Ps: Müze de bir gece filmini çok severim . Fotoğraf çekimi için işte bizim de müzemiz var 🙂 

Yorum yok

Yorum Yazın