Kova Burcunda Yeni Ay

21 Ocak 2023  Kova Burcunda Yeni Ay

“Rüzgâra bıraktım tüm acıları, dertleri…”

1° Kova Burcu Sabian Sembolü : “Beklenmedik bir fırtına.”

Bazen tatlı bir lodosun arkasıdır en şiddetli fırtınalar. Tam saçlarını şefkatle okşarken yumuşak lodosun uğultusu, birden içini titretir şimşeklerin gücü.

Hayat da bazen böyledir, tam her şey yolunda gidiyor sandığımız anda beklenemedik sarsıcı olaylar ile sınanırız. Yaşam bu beklenmedik anda yaşanan olaylara verdiğin tepkiler çevresinde şekillenir. Bu yeni ay sabian sembolünün de bahsettiği üzere, yaklaşmakta olan bir fırtınanın farkında olabilirsin. Artık yaşamının bundan sonra aynı olmayacağını hissediyor olabilirsin. Bırak en güçlü fırtınalar savursun hayatını, artık sana hizmet etmeyen tüm dost görünümlü düşmanlar, hayal kırıklıkların, korkuların, bu fırtına ile savrulup gitsin. Şimşeklerin uğultusunda aydınlansın hayatındaki gerçek güç. Kendi gücüne uyanacağın bir döneme adım atıyorsun. 

Pes etmeden, kendi gücüne tutunarak, zorluk sandığın bu geçici süreci atlatabilirsin. Sadece sezgilerine kulak ver. Kalbinin sesine göre ruhunun pusulasını okumalısın. Önemli olan bu günlerde kontrolünü kaybetmeden tam merkezinde kalabilmelisin.

Yeni yılın ilk yeni ayında bütünün bir parçası olduğumuzu daha güçlü hissetmek isteyeceğiz.

Kova burcunda gerçekleşen bu yeni aya Altair sabit yıldızı eşlik etmektedir. İçimizdeki gücü ve cesareti, kontrollü bir şekilde ortaya koymamız gerektiğini bizlere hatırlatacak.

Kova burcunda bir yeni ay söz konusu olduğunda; özgürlükler, bilim, teknoloji, sosyal haklar ve reformlar, uçak kazaları gündemimizde olacaktır. Yeni aya eşlik eden bir Plüton bulunmakta, bu da yeni başlangıçların adımı öncesinde değişimin ve dönüşümün kaçınılmaz olduğunu bizlere hatırlatacaktır. Kimi krizler unutmayın ki daha sonra yeni formlara evrilecektir. Önemli olan, sabian sembolünde bahsettiği gibi ani beklenmedik krizler durumunda paniklemeden ve dürtüsel patlamalar yaşamadan merkezinizde kalabilmenizdir. Bu yeni ay ve onu takip eden günlerde olaylara daha farklı bir bakış açısı ile yaklaşmanızda fayda olacaktır.

Yeni ay haritasının yükseleni Terazi burcunda. Terazi’nin yöneticisi Venüs, Satürn ile Kova burcunda beşinci evde kavuşumda. Gündemimize, her türlü ikili ilişkiler, sanatçılar, aşk ilişkileri, çocuklar ile ilgili konuları taşıyacaktır. Hümanist duygular ışığı altında tüm ilişkilerin yeniden gözden geçirileceği bir dönem. İnsan hakları, kadın hakları ve özgürlükler konusundaki gelişmelerin önem kazanacağı bir sürece giriyoruz.

Bu yeni ay ve sonrasındaki günlerde çocukların sağlığı ve gelecek hakları konusunda önemli konular gündeme gelebilir.

Jüpiter desteğini alan bu yeni ayda, beklenmedik güzel haberler alabilirsiniz. Merkür ve Mars arasındaki açı bazı konularda hızlı adımlar atılması gerekirken, ani kararlar verilmesi gerekirken, fazlasıyla temkinli ve ağır adımların atılması sebebiyle, gündeminizdeki konularda gecikmeler, aksaklılara sebebiyet verebilir. Bazen ruhun pusulasına güvenmek gerekir.

Bırak, direndiğin hangi konular varsa, sert rüzgarlar hafifletsin kalbini.

 

KOVA BURCU YENİ AYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

 Bu yeni ay ile birlikte gündeminizde sosyal gruplarınız, arkadaşlıklarınız olacak. Dost görünümlü düşmanlara dikkat. Unutmayın her kesin sizin gibi düşünmesini ve hareket etmesini bekleyemezsiniz. Kararsız kaldığınız bir konu hakkında ikilemde kalabilirsiniz. Yeni gireceğiniz ortamlarda takdir toplayabilir, öne çıkmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

BOĞA BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde kariyer hayatınız olacaktır. Yeni, iş fırsatları ve bunula birlikte gelen sorumluluklar sizi biraz yorabilir. Karar vermekte zorlandığınız iş tekliflerini değerlendirmek için ideal zamanlardasınız. İş yerinizde sıra dışı çözümler ile dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz. 

İKİZLER BURCU

Bu yeni ay ile birlikte yurtdışı seyahatleri artabilir. Eğitim ve öğrenim ve ticaret gibi konular sebebiyle uzak mesafe yolculukları gerçekleşebilir. Hayata bakış açınız değişiyor. Olaylara daha büyük bir pencereden bakabileceksiniz, yenilikçi ve sıra dışı fikirleriniz ile göz dolduracaksınız.

YENGEÇ BURCU

Gelir gider dengenizi gözden geçirmeniz gereken günlerdesiniz. Ödenmesi gereken vergileriniz, sigorta işlemleriniz varsa ötelemeyin lütfen. Sıra dışı yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kendinizden başka kimseye hesap vermenize gerek yok. Gücünüzü keşfedin.

ASLAN BURCU 

İkili ilişkiler ve ortaklıklar evinizdeki bu kova yeni ayı, içinizdeki özgürleşme duygularını tetikleyebilir. Kimi aslanlar şaşırtıcı şekilde marjinal bir karar alarak evlilik kararı alabilir. Kimi aslanlar sıra dışı ortaklıklar ile gündemde parlamaya devam edecekler. Önceden ertelenmiş gezi programlarınızı yeniden yapabilirsiniz. Adaletin sizin için yerine geleceği bir dönemdesiniz.

BAŞAK BURCU

Günlük rutinlerinizin değişti bir döneme giriyorsunuz. Daha sağlıklı ve disiplinli olmak adına atacağınız adımlar size iyi gelecek. Küçük bir tatile çıkmak size iyi gelecektir. Ardından başlayacağınız yeni bir proje ve birlikte çalışacağınız kişiler ile gündeminiz yoğun olacaktır.

TERAZİ BURCU

Kova burcundaki yeni ay ile gündeminizde çocuklarınız, hobileriniz ve aşk olabilir. Sizi şaşırtacak sağlam bir ilişkinin başlangıcı yaşanabilir. Duvarlarınızı hemen örmeyin. Yetenekleriniz ve sıra dışı düşünce yapınız ile gerçeğe dönüşecek yetenekleriniz takdir toplayabilir. Adım atmalısın.

AKREP BURCU

Kova yeni ayı ile önümüzdeki iki hafta gündeminizde aileniz, eviniz, taşınmaz mallarınız olabilir. Kimileriniz ev içi tamirat konusunda adım atacak, kimileri de gelecekleri için sağlam yatırımlar yapmak adına taşınmaz malları satabilir veya alabilir. Ebeveynler ile birlikte ortak çözüm gerektiren konularda adım atabilirsiniz. 

YAY BURCU

Yeni ay ile birlikte aksamış olan iletişim kanallarınızda hareketlilik başlıyor. Gündeminizde kardeşleriniz, yakın akrabalarınız olabilir. Devam etmekte olan eğitimleriniz size farklı bir bakış açısı sunabilir. Bu iki haftalık dönemde karşınıza sizi çeken yeni bir eğitim fırsatı çıkabilir. Sosyal medya aracılığı ile daha çok yazmak, göz önünde olmak isteyebilirsiniz.

OĞLAK BURCU

Bu yeni ay gündeminize yeni gelir fırsatlarını taşıyacaktır. Sıra dışı marjinal kanallardan maddi kaynaklar elde edebilirisiniz. Kendi öz güveninizi parlatacağınız bir dönem. Maddi anlamada kendinizi güvende hissedince ancak rahat edeceksiniz. Beklediğiniz bir taşınmaz satışı varsa bu dönemde gerçekleşebilir.

KOVA BURCU

Sizin için büyük bir değişim ve dönüşüm dönemine adım atıyorsunuz. Başta dış görünüşünüz olmak üzere, hayata bakış açınızda da değişikliklere gidebilirsiniz. Yeni dostluklar kurabilir, yeni anlaşmalar yapabilirisiniz. Olduğunuz haliniz ile fikirleriniz ile çevrenize ilham olabilirisiniz.

BALIK BURCU

Bu yeni ay sizin için Alice Harikalar diyarının kapısını aralamak gibi olacak. Kolektif ile olan bağlarınızın güçleneceği, sezgilerinizin kuvvetleneceği bir dönemdesiniz. Çevrenizdeki sembolleri takip edin ve rüyalarınızı yazın. Sizin için eski duygusal yaralarla dolu defterleri kapatma zamanı. Olayların üstüne çıkarak farklı bir bakış açısıyla yaralarınızı sarabilirsiniz.

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

Yorum yok

Yorum Yazın