KELEBEK ÖMRÜ KAÇ YIL?

43 yıldır bozulmayan bir gelenek Altın Kelebek. Oluyor mu? Tartışılır. Olmuyor mu? Tartışılır. 43 yıldır  sürdüğüne göre “demek ki oluyor” dedirtiyor. Ancak 43 yıldır tam anlamıyla   yapılamayan bir organizasyon var ortada… Sürekli bir akış sorunu… Sürekli bir teknik problem…  Her yıl kendini sahneye atan biri. Ödül bitmeden boşalan koltuklar. Bu sene ödül alanlardan çok ödül verenlerin de konuşulduğu 43. Pantene Altın Kelebek Ödül töreninden aklımda kalanları sizlerle paylaşmak istedim.

Gecenin en esprilisi:

Gecenin en esprili ismi kesinlikle Meryem Uzerli oldu. En iyi erkek oyuncu ödülünü vermek üzere sahneye çıkan Uzerli ”şimdi belki diyeceksiniz ki hay Allah doğru adamı o mu seçti? Çünkü seçemiyorum, haklısınız” diyerek geceye damgasını vurdu ve salonu kahkahalara boğdu.

meryem-uzerli-altin-kelebek-te-eski-sevgilisine-8957651_1934_o-jpg

Gecenin en duygulu anı:

Sahneye oğluyla gelerek; “90 dakikalık filmlerin 60 dakikasını havalarda uçarak geçiren Cüneyt Arkın yürümek için oğlundan destek alıyor” sözleriyle herkese duygulu anlar yaşattı.

5829996e0f25444930c15184

Gecenin en iyisi:

İrem Derici’nin canlı performansı ve aylardır hazırladığı dans kareografisi geceye damga vurdu. Diğer sanatçı arkadaşlarının şarkılarından birer dörtlük okuyarak sahneye gelen Derici fit ve modern görüntüsü ile gecenin parlayan ismi olmayı başardı.

8bdddb03fd6f09560fbd0da4d8e22f92

Gecenin fiyaskosu:

Burada iki olay var. Birincisi daha ismi okunmadan sahneye gelen Elçin Sangu ve kendini ortaya atıp “dünyanın en güzel kadını Banu Alkan’ı burada göremiyorum” diyen ismini bile bilmediğimiz parlak bir çocuk 🙂

Gecenin magazin olayı:

Uzun süredir zor günler geçiren ama son dönemlerde de adı aşk dedikodularına karışan, üzerine bir de 20 yıllık dostu Demet Akalın’la küs olduğu konuşulan Ebru Gündeş’in Demet Akalın’a 20.Yıl Özel Başarı Ödülü vermesi oldu.

demet-akalin-hayalet-pantene-altin-kelebek-odulleri

Gecenin gereksizi:

TRT’nin dizisi ödül aldı. Sahnede konuşmalarına fırsat verilmediği için 15 dakika sonra ödülünü ayakkabısının  yanına koyup “ayakkabım bile daha değerli bu ödülden” diye paylaşan yapımcı. Gereksiz bir tepki, abartılı bir yorum oldu.

okan-bayulgen-den-olay-yaratan-paylasim-sonrasi-8957828_9411_o-jpg

Gecenin sunucusu:

Okan Bayülgen gibi isimler iyi ki var. Üslubuna, tavrına takılmadan dinlemeyi başaranlar zekasını anlayacaktır. Altın Kelebek Okan Bayülgen sayesinde çok daha eğlenceli ve renkliydi. Adeta şov yaptı.

Gecenin hayal kırıklığı yaşayanı:

Hande Yener’e çok güldüm. Aynı sabah Hürriyet Kelebek’te röportajı yayınlandı. Pop müziğin 3 büyük ismini; Gülşen, Tarkan ve kendisi olarak açıkladı. Ancak akşam MOR şarkısı sadece yılın klibi ödülünü alabildi. Şarkısıyla aynı kaderi yaşadı desek tam da yeri. Mütevazi olmak güzeldir…

Gecenin en düşündüren olayı:

Renkli Sayfalar raitingler sıralamasında ilk 100 program arasına giremezken en iyi magazin programı ödülünü alması kafaları bir hayli karıştırdı. O ödülü o programa layık gören okurlar demek sadece okuyorlar hiç izlemiyorlar 🙂

Gecenin olmaması gerekeni:

Gece Tarkan’la başladı. Sahnede en az 25 kişilik bir orkestra ile playback yapan Tarkan hiç olmadı. Playback yapacaksanız o orkestrayı arkanıza almayın, bizleri de artık lütfen aptal yerine koymayın.

5828a90ec03c0e3d7c5794dc-2

Gecenin şanssızı:

Müge Anlı. Erkan Yolaç’tan en iyi kadın sunucu ödülünü aldı. Sonra özel jüri tarafından yılın programı seçildi ve tam ödülünü alacakken sahneye parlak bir çocuk fırladı. Banu Alkan’ı arıyormuş. Bıraksalardı Müge Anlı bulurdu aslında hemen. 🙂

Gecenin en sevindirici olayı:

Bin söz yazdı bir sözüyle konserleri iptal oldu.  Sıla pop müzik kadın kategorisinde ödül alarak herkesi sevindirdi. Unutmayalım, altını çizelim. Sıla candır.  “Kalbimin attığı, aklımın yattığı bir iş yapıyorum” diyerek de farkını bir kez daha hissettirdi.

20-sila

Gecenin atarlısı:

Fatih Portakal.  “Ödülümü tüm gazeteciler adına değil, sadece işini düzgün yapan gazeteci arkadaşlarım adına alıyorum” diyerek gecenin en atarlı yorumuna imzasını attı. Haksız mı? ASLA

Yılın en doğru ödülü:

Ayla Çelik Bağdat şarkısı ile yılın şarkısı ödülünü aldı. Sevin sevmeyin bu yıl her yerde bu şarkı çaldı ve çok sevildi. En yerinde verilen ödül bu oldu. Ayrıca yılın en iyi çıkış yapan kategorisinde de Derya Uluğ Okyanus şarkısı ile ipi göğüsledi. Hak etti mi? Fazlasıyla.

Son olarak sizin de fikrinizi almak istiyorum. Sizce bu Kelebek ödüllerinin ömrü kaç yıl olur? Okan Bayülgen seneye töreni daha da kısaltmak için kimseyi sahneye almayacağını ödülleri sahneden sahiplerine fırlatacağını söyledi. Her şakanın altında bir gerçek yatar diye düşünüyorum. 🙂

Seyit AYDOĞAN

http://seyitaydogan.com

Yorum yok

Yorum Yazın