Kasım Ayına Astrolojik Olarak Genel Bakış

-

İki tutulmanın yaşanacağı yılın en önemli aylarından Kasıma giriş yapıyoruz. Ayın ilk günlerinde  Terazi burcunda seyreden sevgi güzellik yıldızı Venüs’ün, Uranüs ve Plüton ile yapacağı sert açı nedeniyle ilişkilerimizde  gerginlikler oluşabilir. Venüs Terazi burcunda eşitlik ve denge aradığı için, Uranüs’ün bireysel çıkışları ve Plütonun baskıcı ve hükmedici tavrı onu zorlayabilir. Biz ve ben kavramları arasında gel-gitler yaşanabilir ve bu durum bazı ilişkileri kopma noktasına taşıyabilir.  Öncü grup burçlarda kısa süreli, ani, orijinal, gizemli ve cinsel yönden tutkulu ilişkiler gündemde olabilir. Terazi burcunda güçlü olan Venüs, sanatsal yaratıcılığı ve estetik duygusunu arttıracağından, başarılı ve etkileyici sanatsal çalışmalar dikkat çekebilir.

İletişim gezegeni Merkür 7 Kasım’da Yay burcunda retro hareket başlayacak ve 27 Kasım’a kadar Akrep burcunda gerilemesine devam edecek. İletişim, seyahat, yurtdışı ile ilgili işler ve hukuksal konularda bazı gecikmeler ve geriye dönüşler yaşanabilir. Merkür Akrep de seyrettiği süreçte zihinsel olarak kuşku, kuruntu , takıntı ve kurnazlık ilişkilerde problem yaratabilir. Gizli kalmış bilgiler ve sırlar ortaya çıkabilir.

Merkür retrosu süresince anlaşma, sözleşme yapmak ve imza atmak bazı tersliklere yol açabilir. Bu nedenle süregelen işlerle ilgilenmek, eksikleri tamamlamak, hesap yapmak, analiz etmek daha doğru olacaktır. İletişim cihazlarımız ve elektronik aletlerdeki bozulmalar ve onarımlar da bu ay bizi meşgul edebilir.

11 Kasım’dan itibaren  ilahi sevgi ve yaratıcılık gezegeni Neptün, Balık burcunda ileri harekete geçerek enerjisini daha rahat kullanmamıza ve dış dünyaya yansıtmamıza imkan verecek. Hayalgücü, ruhsallık, sanatsal yaratıcılık ve sezgilerde artış olabilir. Ancak Merkürün Neptün ile kare açı yaptığı ayın ikinci haftası süresince zihinsel olarak dalgınlık, düşüncelerde karışıklık, konsantrasyon bozukluğu oluşabilir. Özellikle değişken grup burçların ilk dekanında doğanları etkileyen bu görünüm altında, ilişkilerde sorunlar ve hayal kırıklıkları yaşanabilir.

14 Kasım’da Akrep burcunun 21 derecesinde Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek. Kuzey düğümün ve Satürn’ün de Akrep burcunda olduğunu göz önüne aldığımızda, Akrep burçları ve sabit grup burçlarının son dekanında doğanlarda kadersel olaylar, yeni başlangıçlar yaşanacağını söyleyebiliriz. Gizli kalan, üstü örtülü gerçeklerin ortaya çıkması, ilerlemeyen, tıkanmış konularda zorunlu değişimler, dönüşüm fırsatları bu tutulmayla birlikte mümkün olabilir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin horoskopuna baktığımızda,  tutulma sırasında transit Satürn’ün TC’nin natal Güneşi üzerindeyken tutulma derecesinin de Venüs ile temas halinde olduğunu görüyoruz. TC’nin
Venüs’ünün çok kritik bir noktada olması ve bu noktayla temas eden göksel hareketlerin önemli olaylara sebep olduğunu düşünürsek bu tutulmanın çok önemli etkileri olabileceğini anlayabiliriz. Satürnün Akrep burcundaki seyrinin zorlayıcı günlerini yaşayabiliriz bu tutulma sırasında.

17 Kasım’da enerji gezegenimiz Mars  Oğlak burcuna geçecek. 27 Kasım’a kadar Oğlak burcunda seyredecek olan Mars, enerjimizi sistemli, sabırlı ve hedefe yönelik kullanmamıza yardım edecek. Bu dönemde Oğlak, Başak ve Boğa burçları  daha  çalışkan, hırslı ve dayanıklı olabilirler.

21 Kasım’da Güneş Yay burcuna geçecek. Güneş Yay burcunda bir ay boyunca hayatın anlamı, maneviyat, öğrenim, farklı kültürler ve hukuksal konulara dikkat çekecek. Koç, Aslan ve Yay  burçları Güneşin enerjisinden

daha rahat yararlanacaklar.

22 Kasım’da sevgi, güzellik ve sanat gezegeni Venüs Akrep burcuna geçecek. 17 Aralık tarihine kadar derin duyguları ve gizemi temsil eden Akrep burcunda seyredecek olan Venüs ilişkilerde ve ortak paylaşımlarda sahiplenme, kıskançlık, şüphe duygularını arttırabilir.  Cinsellikte tutku, yoğun istekler ve takıntılı davranışlar öne çıkabilir.

23 Kasım’da Oğlak burcundaki Mars ile Koç burcundaki Uranüs arasında oluşacak sert görünüm riskli durumlar ortaya çıkarabilir. Davranışlarda özgür, bireysel ve asi tavırlar, ani olaylar, tehlikeli ve riskli girişimler, kaza potansiyeli özellikle Oğlak, Koç, Terazi ve Yengeç burçlarının ilk dekan doğumlularını etki altında bırakabilir.

TC’nin ASC-DC noktası ve Mars gezegenini tetikleyen bu görünüm ülke içinde huzursuzluk yaratacak ani olaylar, kaza, deprem, terör vb.

durumlara yol açabilir.

27 Kasım’da retro hareketi bitiren Merkür 18 derece Akrep’te ileri harekete geçiyor. Aynı gün Venüs Satürn ile, Mars ise Plüton ile kavuşum yapıyor. Maddi ve manevi işlerimizde sorumluluklarımızın artması. maddi konularda disiplin, uzun vadeli, sağlam, geleneksel girişimler, ilişkilerde olgunluk ve güven arayışı ön planda olabilir. Mars-Plüton kavuşumunun etkisi ise büyük güç, hırs, sabır ve kararlılık verebilir. Olumlu kullanıldığında yüksek motivasyon ile önemli başarılar gelebilecektir. Ancak olumsuz durumlarda takıntılı davranışlar, yıkıcı ve patlayıcı olaylara da sebep olabilir. Bu gezegen kavuşumunun asıl etkileri bir gün sonra yaşayacağımız Ay tutulmasında daha fazla açığa çıkabilir.

28 Kasım’da İkizler burcunun 6.4 derecesinde parçalı Ay tutulması  yaşayacağız. Değişken grup burçları başta olmak üzere etki alan kişilerin hayatlarında önemli sonuçlanmalar ve dönüşümler,  aile üyeleri ve otorite kavramları ile ilgili gelişmeler olabilir. Duygu ve düşüncelerimizde değişen şartlar ve kavramlar hayatımıza girebilir. Tutulma TC horoskopunun 12 . evinde gerçekleşiyor düğümler ekseni ile temas ediyor. Ayrıca tutulma sırasında Venüs Satürn kavuşumunun natal Güneş ile birleşmesi, Merkür’ün de natal Venüs ile kavuşması oldukça dikkat çekici. Halkın genel yaşam düzenini etkileyen siyasi yönetimimiz, finansal piyasalar, politik liderler, muhalefet, yasal düzenlemeler gündemimizde olabilir.

Önemli liderlerin sağlıkları etkilenebileceği gibi, sanat ve medya dünyasında önemli kayıplar da yaşayabiliriz.

Mutlu, sağlıklı ve başarılı bir ay geçirmenizi dilerim.

Sevgilerimle,

 DEMET BALTACI

Astrolog

Bir de ASLAN BURCU YSM olunca bu ay burcumda neler olacak okuyalım

ASLAN (23 Temmuz- 23 Ağustos)

Sevgili Aslanlar aile ilişkilerinizin ve evinizle meşguliyetinizin fazla olacağı bir aya giriyorsunuz. Geçtiğimiz ayın son günlerinde de aileniz, yakın çevreniz ve akrabalarınız ile zaman geçirip paylaşımlar yapma imkanı
bulabildiniz. Kasım ayının ilk günlerinde kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız arasındaki bir gerginlik ve problemle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle yakın bayan akrabalarınız veya kızkardeşinizin hayatında önemli dönüşümler söz konusu olabilir. Bu dönemde otomobiliniz, bilgisayar, telefon vb. gibi bir iletişim cihazınızda elektronik bir arıza biraz sinirlerinizi bozabilir. Ancak sorunu kısa sürede çözümlemeniz de mümkün olabilecektir.

Bu ay gündeminizde en fazla eviniz ve ebeveynleriniz olacak. Merkür retrosu ile birlikte bu konularda bazı pürüzler çıkabilir. Ev satın alma, kiralama, taşınma gibi kavramlar teorik olarak gündemde olacak. Ancak bunların uygulamaya koyulması için Merkür retrosunun düzelmesini beklemek daha doğru olabilir.

Kasımın 14’ünde yaşanacak Akrep burcundaki Güneş tutulması sürüncemede kalan konularda hızlı açılımlar ortaya çıkarabilir. Aradığınız ev, işyeri vb. bu tutulmayla birlikte karşınıza çıkabilir veya uzun süredir satamadığınız bir mülkünüze alıcı bulabilirsiniz. Aile büyükleri ve ebeveynlerle ilgili sağlık vb. konularda ani durumlar yaşanması da mümkündür. Ev ve aile kavramları söz konusu olduğu için bu tutulma döneminde güvenlik duygunuzda bir sarsılma yaşayabilirsiniz. Sizin bu dönemde duygusal  dengenizi korumanız gerekmektedir. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız size ihtiyacınız olan manevi desteği sağlayacaktır; endişelenmeyin.

Ay sonunda sağlığınıza biraz daha özen göstermeye çalışmalısınız. Ani ve riskli hareket, sakarlık vb. durumlar eklem ve kemiklerde sorunlar yaratabilir. Diz, bel,bacaklar, dişler bu dönemde hassas olabilir. İkizler burcundaki Ay tutulması ile birlikte sosyal çevrenizde ve günlük hayatınızda bazı değişimler yaşamanız mümkündür. Sizin için eski önemi kalmamış bir işi veya sosyal projeyi sonlandırabilir veya arkadaşlarınızdan biri ile yollarınızı ayırabilirsiniz.

Tabii bu alanlarda yeni başlangıçlar yaşamanız da söz konusu olabilir.  Aileniz ve eviniz ile ilgili artan sorumluluklarınız kişisel özgürlüğünüzü bir miktar kısıtlayabilir. Bu dönemde kendi istekleriniz ile değil yakınlarınızın ihtiyaçları ile ilgilenmeniz gerekebilir.

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

popüler kategoriler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yorumlar