Kansersiz Yaşam Derneğiyle Bloggerlar El Ele..

Son blogger toplantımızda bir sonra ki ayın konusunu “Kanser” olarak belirledik. Bir çok kanser olmasına rağmen kadınların en sık yakalandığı kanserler arasında yer alan “Meme Kanseri” ne dikkat çekelim istedik. Ayrıca  konumuz sadece meme kanseri ile sınırlı kalmasın istedik.

Blogger buluşmalarını organize etmeye başladığımdan beri etrafımda ki tüm arkadaşlarımla ilgili biz bloggerlara  nasıl fark yaratabilirler faydalı olabilirler diye düşünür oldum. Konu kanser olunca,  kendisi de bu deneyimi yaşamış olan ve 7 yıldır kanseri hayatından uzaklaştıran ve “Kansersiz Yaşam Derneği”ni kuran Dida Kaymaz’ı aradım. Düşüncelerimi paylaştım ve bize neler anlatabilirsin dedim. Dida konuya o kadar harika yaklaştı ki, değil konuk olmayı  “50 kadına , 50 mamografi” yapalım dedi. Kısacık yaptıklarını özetledi. 5 kişide erken teşhis ile ameliyat, tedavi süreci vb anlattı. Etkilenmemek mümkün değil. İzin istedim twitter vb duyurabilir miyim dedim? Ne demek YSM duyur herkese. Hatta siz bloggerlar da buluşma sonrası “50 kadına, 50 mamografiyi ” hediye edin bloglarınızdan diyince içim titredi.Eksik olmasın hayatımdan…

Herkesin olduğu gibi benim de yakın çevremde fazlasıyla kanser hikayesi var. Kansere kanser gözüyle bakmıyorum ben. Çünkü bir tek kişi kanser olmuyor. Tüm aile kanser oluyor. Şu var ki erken teşhis hayat kurtarıyor. Buradan kaybettiğim tüm sevdiklerimi rahmetle anıyorum 🙁

Şimdi çok uzun yazıp konuyu dağıtmayacağım. Son günler de  bloggerlar çeşitli TV programlarında boy gösteriyor. Herkes bloggerları modadan ibaret sanıyor. Oysa biz boggerlar (Anne baba bloggerları adına söyleyebilirim) kimseye baş eğmeden kimseden beklentiye girmeden organizasyon için paralar istemeden buluşuyor ve elimizden ne gelirse kendi yağımızla kavruluyoruz.

Geçtiğimiz hafta için #gamzeicinbirtupkan dedik, #vanicinoruyoruz dedik şimdi de #kansersizyasamdernegi ile mart ayı buluşmamıza dikkat çekip bir kişi dahi olsa bilinçlendirmek istiyoruz.

Olur da katılmak isterseniz bu buluşmamız herkese açık. İlle de blogger anne, blogger baba olmanıza gerek yok. Hayatınızın içinde bir şekilde kanser teğet geçmiş olsa dahi gelin, paylaşalım. Sevgili Dida Kaymaz “Kansersiz Yaşam Sohbeti” yle bize kendisini anlatacak.

09 Mart 2012 de herkesi bekliyorum. Bu kez Starbucks’ta olmayabiliriz. Şimdiden görünen o ki kabımıza sığmayıp taşacağız.

YSM-#Kansersizyasamdernegi


2 Yorum
  • Altın Çilek
    21 Şubat 2012 saat 09:08

    yıne guzel konular tşklerr

  • admin
    21 Şubat 2012 saat 16:59

    🙂

Yorum Yazın