İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Sanat Günlerindeyim

-

Fotoğraf için her ne kadar ışığı hükmetme sanatı deselerde bana göre Henri Cartier Bresson’un dediği gibi “Fotoğraf çekmek, aklı, gözü ve yüreği aynı nişan çizgisi üstüne getirmektir. Fotoğraf bir yaşam biçimidir.” 

Fotoğrafı yaşam biçiminiz haline getirip hayatınızın merkezine aldığınızda da durum çok daha değişir. 2005 yılından bu yana hayatım fotoğraf ile çok birlikte farklı yönlerde değişti. Okuduğunuz web sitem bile bir fotoğraf sitesi olarak yola çıkmışken şimdi fotoğraf yazıların öznesi durumuna geldi.

Yaşadığımız anları evrensel akışkanlık içinde tarihe fotoğraf ile bırakabiliyoruz. Fotoğraf her zaman çevremizdeki en sıradan olayları bile ölümsüzleştirirken gelecek nesillere o anı bırakıyor. İletişim aracı olaraksa fotoğraf bilim ve sanatın bir araya geldiği biçimdir. Günümüzde “Fotoğraf çekmek” her ne kadar basit olarak görülsede iyi bir fotoğrafçı olabilmek için iyi görebilmek ve etkili iletişim kurabilmek gerekir. 

İletişim Sanattır

Fotoğrafçılar; aynı anda birden fazla bakış açısı görebilen kişilerdir. Bir fotoğrafçı olarak 2005 yılında yola çıktığım bu yolculukta; her zaman güçlü duygu yüklü kareler çekerken insanlarla olan iletişimi ve karşımdaki öznenin “insan” olduğunu asla unutmadım. Tek bir fotoğrafı karesi ile birçok ifadeyi sonsuz kişiye iletebiliriz. Bu sebeple her alanda olduğu gibi fotoğrafta da iletişim sanattır.

Ekim ayında İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni ziyaret etmiş ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Aktaş ile fotoğraf, iletişim ve sanatı birleştirelim, öğrencilerle bir araya gelelim deneyimlerimizi aktaralım demiştik. Şimdi sizlere güzel haberi vermek istiyorum. 

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDE SANAT GÜNLERİ BAŞLIYOR

Fotoğraf, resim ve çağdaş sanat dallarının önemli temsilcilerinin ağırlanacağı, ilham ve yaratıcılık dolu etkinlik dizisi, 25 Kasım’da başlıyor. Her ay farklı sanatçıların öğrencilerle buluşacağı İletişim Fakültesi Sanat Günleri’nin açılış konuğu olmaktan onur duyuyorum.

“İletişim Sanattır” sloganına sahip söyleşim; 25 Kasım Perşembe, saat 14:00’da İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi, İletişim Fakültesi TV Stüdyosu’nda gerçekleşecek ve aynı zamanda canlı olarak, Ticaret İletişim Medya Merkezi YouTube Kanalı TİMM TV’de yayınlanacak. Etkinliğin canlı yayını, sanata ilgi duyan herkese açık olacak.

Ufuk Açan, İlham Veren Konuklar

İletişim Fakültesi Sanat Günleri her ay kendi alanlarında önde gelen isimleri genç zihinlerle bir araya getirerek, Kasım 2021- Haziran 2022 tarihleri arasında, iletişim süreçlerinden sanat pratiklerine uzanan bir yolculuğa ev sahipliği yapacak.

İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Sanat Günleri’nde öğrencilerle birlikte olmak bana büyük heyecan yüklüyor. Her zaman gençler bana ilham veriyor ve onlardan çok umutluyum.

İletişim Fakültesi Sanat Günleri hayalime ortak olan, çok kısa sürede hayata geçiren ve tüm süreç boyunca desteğini esirgemeyen Prof Dr Celalettin Aktaş’a, Medya ve İletişim Bölümü Öğretim Görevlisi Alp Eren Erbay’a çok teşekkür ederim. İletişimin sürekli değiştiği günümüzde sanat bizi her zaman en güzel duygulara sürükleyecektir.

Perşembe görüşmek üzere

YSM 

 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Rüzgarın şiddeti ne olursa olsun kendi yolunuzu çizmekten asla vazgeçmeyin. 

Geçtiğimiz ay kızlarımla birlikte rüzgarıyla, taş evleriyle, eğlenceli beachleri ile her zaman en gözde tatil bölgelerinden olan Alaçatı'daydık. Otel seçimi yaparken aile olarak...

12.08.2022 Kova Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkisi

12.08.2022 Kova Burcunda Dolunay “Yeni için, eskiyi arkamda bırakıyorum.” Kendi yarattığım hapishanemden özgürleşmeliyim. 19° Kova Burcu Sabian Sembolü ;  “Mesaj taşıyan büyük beyaz güvercin” Kova burcunda gerçekleşecek...

HiPP Babysanft Organik Güneş Koruyucu Dudak Nemlendiricisi

HiPP'den "Yok konsepti” ile hazırlanan ‘HiPP Babysanft güneş koruyucu organik dudak nemlendiricisi" HiPP Babysanft Organik Güneş Koruyucu Dudak Nemlendiricisi, içerisinde alerji yaratabilecek ve...

Yaşlandıkça değil, yaş aldıkça…

Yaş aldıkça insanın uykusu azalırmışKızdıkları değişir, kırgınlığı geçer ama izi kalırmış.Hızla dönen dünya yavaşlar, An'lar kıymete binermiş. Nedenler, keşkeler  yerineİyi ki'ler dile...

2022 Ağustos Hipp Fotoğraf Atölyesi’ne Davetlisiniz

Ağustos Hipp Fotoğraf Atölyesine Davetlisiniz!Fotoğraf çekmeyi seven, fotoğrafa ilgi duyan tüm ebeveyn ve ebeveyn adaylarını @hipp_turkiye #hippfotografatolyesi ne bekliyoruz.8 Ağustos 2022, Pazartesi, Saat:21.00’de çevrimiçi (...

popüler kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar