İnternetten Doğru Alışveriş Nasıl Yapılır?

Ah ah, sizi bilmiyorum ama internetten alışveriş yapıyorum. Alışveriş yaparken de yaşadığımız deneyimler ve güvenlik önemli. Vitringez’in kurucusu Natali Yeşilbahar ile röportaj yaparken  konu konuyu açtı. Konu güvenli alışveriş ve internet olunca sevgili Natali’den blogum için “İnternetten Doğru alışveriş Nasıl Yapılır?” yazmasını istedim. Natali beni kırmadı, sizler için aşağıda ki satırları yazıp iletti. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hepinize güvenli ve keyifli alışverişler diliyorum.

YSM

İnternetten Doğru Alışveriş Nasıl Yapılır?

2000’li yılların başında hayatımıza giren online alışveriş, şimdilerde tamamen hayatımızın merkezi haline geldi. Ev ve iş arasında mekik dokurken biriken ihtiyaç listelerine cevap olan online alışveriş, günümüzde oldukça popüler. Yormadan, yorulmadan tüm isteklerinize cevap olan ve her şeyin elinizin altında olmasını sağlayan internet alışverişleri, hayatı oldukça kolaylaştırıyor.

Günümüzde farklı kategorilerde birçok ürün online olarak satın alınsa da, internet alışverişinin büyük bir kısmını giyim sektörü kaplıyor. Online kıyafet alışverişi bazen riskli bazen de avantajlı oluyor. İşte online kıyafet alışverişinizi her daim avantaja çevirecek öneriler…

Alışveriş yapacağınız siteyi araştırın.

Yapacağınız online alışverişin sorunsuz bir şekilde size teslim edilmesi ve ödeme seçeneklerinde yaşanan güvensizlikler internet alışverişinde en çok tedirginlik yaratan konulardan biri. Her zaman kullandığınız ve bildiğiniz bir site dışından alışveriş yapmak istiyorsanız, alışveriş yapacağınız siteyi iyi araştırmalı ve bilinirliğinden emin olmalısınız.

Fiyat odaklı değil kalite odaklı olun.

Markaların düzenli olan internete özel olarak hazırladığı indirim kampanyalarını biliyoruz. Bu indirimlerin çoğu zaman bizi ihtiyaç dışı alışverişe de yönlendirdiğini unutmamakta fayda var. Ürünün fiyatından ziyade, kalitesini kontrol ederek alacağınız kıyafetin uzun yıllar boyunca sizinle kalmasını sağlayabilirsiniz. Buradan yola çıkarak, online alışverişe başlamadan önce neye ihtiyacınız olduğunu listelemek, bütçenizi korumak ve ihtiyaç dışı alışverişin önüne geçmek için oldukça önemli.

Ürün içeriklerini inceleyin.

Online alışverişte sık yapılan hatalardan biri de sadece görsele bakarak alışverişi tamamlamak oluyor. Giyim alışverişinde kumaş detayını bilmek oldukça önemlidir. Teninize değecek kumaşa hassasiyetiniz ve alerjiniz olabilir Bu sebeple de ürün açıklamalarından mutlaka bu durumu kontrol etmelisiniz.

Çocuk alışverişinde önemli detayları gözden kaçırmayın.

Sadece yetişkinlere değil herkese kucak açan online alışveriş dünyası tabii ki çocuklarımızı da unutmuyor. Çocuk alışverişinde oldukça titiz davranan anneler, beden ve kumaş konusuna oldukça dikkat etmeli. Markalara göre değişen bedenler her zaman göz önünde bulundurulmalı ve çocuğunuzun beden sağlığını etkileyecek kumaş türlerinden uzak durulmalıdır.

Kargo tarihlerine dikkat edin.

Kargo tarihleri bazen hayatınızı kurtarabilir. Şık bir davet düşünüp alacağınız elbisenin belirlediğiniz güne yetişip yetişmeyeceğini mutlaka önceden hesaplamalısınız. Her e-ticaret sitesinin kendi iş politikasına göre düzenlediği bir gönderim tarihi bulunuyor. Sizin de bu tarihleri gözden kaçırmamanızda fayda var.

Natali Yeşilbahar

vitringez.com

Yorum yok

Yorum Yazın