Hoş Geldin Şafak Bebek!..

Hoş geldin Şafak Bebek,

Sağlıkla, aşkla, mutlulukla büyü. Şans, sevgi, süprizler ve gülümseme hayatından eksik olmasın.

Tebrikler Özden, Başaran Bitiş

Teşekkürler  Dr  Hüseyin Mutlu

Doğum Tarihi: 10.12.2010 , Doğum Saati: 11,40

Ağırlığı: 2,550 kg ,  Boy: 47 cm

Şafak Bebek  Yay Burcu, Yükselen Burcu Balık , Maya Burcu Bıçak

Etznab / / Tecpatl / Bıçak / Çakmaktaşı / Ayna (Kuzey) ===

Mayaburclari.blogspot.com dan alınmıştır. Etznab – (telaffuz: etz – nahb)
Anahtar anlam: İşbirliği, karşısında kişisel çıkar

* Hakikatın kılıcı
* Hayatı yansıtan ayna
* Gerçeklerin aynası
* Kutsal kıvılcım
* Keskin
* İçe işleyen

Zıtlığın farkına varmak demek dünyayı bir çatışma arenası olarak görmek demektir. İki gerçeklikten birini seçmek, o çatışmaya girmek ve bir savaşçı olmak anlamına gelir. Bu acı verici farkındalık bu burcu potansiyel olarak zor bir burç yapar. Bıçak burcunda doğan insanlar dünyayı siyah ve beyaz olarak görmeye eğilimlidirler. Bu olayları doğru ve yanlış olarak görme yaklaşımı bu burcun insanlarını önce kendilerine bakmaya ve olabileceklerinin en iyisi olmaya götürür ki bu da onların olumlu bir yönüdür. Fakat diğer insanlarda gördüklerini çok direk ve kırıcı şekilde ifade etmek gibi bir alışkanlıkları vardır. Ve aslında bütün bunlar en sonunda kendilerinin kaybettiği tartışmalara sürükleyebilir onları. Öbür taraftan Mayalar bu burcun, iyileşmekle ilgili olduğunu ve Bıçak insanlarının şifacı olduklarını söylerler. Öldürücü olan bıçak aynı zamanda bir cerrahın elinde şifa getirebilir. Aynı şekilde çatışmaya dair bir farkındalık, uyumu sağlamak için güçlü bir arzu getirebilir.

Bıçak gününde doğan insanlar, ayırım yapabilme yeteneğini olumlu şekilde kullanıp uyumu sağlamaya odaklandıklarında toplumu şifalandıran bireyler olurlar. Sahip oldukları enerjiyi doğru kanalize etmenin yolu onlar için böylesine bir yaklaşımla geleceğe umutla bakmak olmalıdır. (Calleman, Johnson, Fatih)

Gerçekliğin aynası. Çakılmış bir çakmaktaşı gibi olan bu insanlar, ilahi zekanın kıvılcımlarıdırlar. Oldukça sosyal insanlardır. Çok kibar, uzlaşmacı ve özverilidirler. Bıçaklar doğuştan gelen yeteneklerini, duyguları olgulardan ayırmak için kullanır. Mekanik problemleri çözmede ustadırlar, araçlarla çalışmak ve hatta müzik enstrümanlarının ustası olmak. Yaptıklarında daha çok konuların teknik yönüyle oldukça ilgilidirler ve kafaları ayrıntılara iyi çalışır. Bıçak insanları kendilerini feda ederek yorulmak bilmeden diğerlerini korur ve savunurlar. Gerçeklerin kılıcını cesurca kullanarak yalanları keserler. Bu onların görevidir. Bıçaklar kişilerarası sorunlar veya kötü entrikalara dair bilgi sahibi olabilir ve bunları bir aynada yansıtır. Bıçak insanının hakikate adanmışlığı ile mükemmel olması için bilinçli bir şekilde cesaretlerini hatırlamaları gerekir. Hayatları felaketlerle, dedikodu ya da yanlış anlamalarla dolu olmasın diye gerçeklerin savaşçıları olarak sağlam ve kararlı durmalıdırlar. (Ian Lungold, Andi Mac & Jag)

Kişilik: Pratik, mekaniğe meğilli, iyi organize olmuş. Sosyal, ama yakın ilişkilerde zorlanır. Uzlaşmacı ve özverili ama öfkesini bastırır.

Temel engeli: Kendi menfaatini düşünmek ile kendini kurban etmek arasında kalmak.
Çözüm: Diğerlerinin liderliği ele almasına izin vermek.

İllüzyonları kesip atmak ve huzurlu bir zihin edinmek için güçlü bir ilaçtır.

Ne için uygun bir gün: İçgözlem ve tefekkür için vakit ayırmak

Teşekkürler Özel Gazi Osmanpaşa Hastanesi Ameliyathane, Anestezi, Yardımcı hemşire ve teknikerler, Bebek Odası ve 9.kat çalışanları, teşekkürler . Nedret Hemşire, Zehra hemşire, Serap Hemşire, Fatoş Hemşire,Hayriye Hanım, İlyas Bey sonsuz teşekkürler…

10 Yorum
 • Alev Karakas
  10 Aralık 2010 saat 15:32

  Hoşgeldin Şafak
  daha doğrusu küçük Özden gelmiş.. 🙂
  sana uzun sanslı mutlu bir ömür dilerim…

 • Zeynep Küçüköner
  10 Aralık 2010 saat 15:53

  Sevgili Özden & Başaran ve tüm aile üyelerinin gözü aydın olsun. Analı babalı güzel günlerde büyütün bebeğinizi. Dünyamıza hoşgeldin Şafak bebek, seni çok seviyoruz.

 • hasret doğruluk
  10 Aralık 2010 saat 17:12

  Özdencim hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmek nasip etsin çok tatlı Maşallah

 • Berfu&Tankut Aykan
  11 Aralık 2010 saat 07:53

  Bitiş ailesini tebrik eder,Şafak bebeğe sağlık mutluluk ve şans dolu kocaman bir ömür dileriz..

 • Seda Ofluoglu
  11 Aralık 2010 saat 22:57

  Hosgeldın Safak prenses 🙂 Ozden’cım Masallah cokkkk tatlı 🙂 Tum guzellıkler sızınle bırlıkte olsun . Sevgıler ,Seda

 • Ayca
  12 Aralık 2010 saat 09:03

  Aramiza hosgeldin Safak’cim! Seni cok seven kocaman bir ailen var artik! Insallah hep mutlu ol, hep boyle tatli tatli bak etrafina… Biz hep yaninda olacagiz!

 • Evren ERDİM
  13 Aralık 2010 saat 07:13

  Allah sağlık sıhat ve huzur içerisinde analı babalı büyümeyi nasip etsin, sizleride tebrik ediyor arayı çok uzatmayıp niyetiniz varsa şafak yeğenimize bir kardeş bekliyoruz… 🙂

 • Füsun Paşa
  14 Aralık 2010 saat 15:44

  Canım Şafak meleğim,hoşgeldn dünyamıza..Bize mutluluk getirdin..Şansın, bahtın açık olsun,melekler seni tüm yaşamın boyunca hep korusun kollasın,atmış olduğun her adımda ışıl ışıl parla ve hep mutlu ol..ışığın ve sevgin tüm dünyamzı aydınlatsın..En güzel anne ve babayı seçtin :)beraber tüm yaşamınız boyunca sevgi bolluk huzur neşe sevinç coşku zenginlik sağlık ve tüm güzellikler sizlerle olsun..Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum ve çok öpüyorum..muhteşemsiniz..

 • özden bitiş
  14 Aralık 2010 saat 16:27

  çook teşekkürler arkadaşlarr:)
  sevigler…

 • Volkan&Fatoş
  06 Ocak 2011 saat 15:04

  Şafak bebek hoşgeldin, umarım ailene uğur getirirsin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşantın olur.

  Sevgili Başaran ve Özden sizleride kutluyoruz.

  Volkan Fatoş

Yorum Yazın