Haydi Yaz Kampına!

Bugün bizim evde karne günü. Sabah karne heyecanıyla erkenden kalkan çocuklar bir an önce okula gitmek için sabırsızlandılar. Ilık bir eylül sabahında başladıkları okula sıcak bir yaz gününde veda edecekler.  Karne sonrası macera şimdi başlıyor. Bizim zamanımızda diye başlayan cümleler kurmak istemesemde maalesef şimdi ki zaman ve çocuklar farklı. Bu sebeple de çocuklarla farklı plan yapmak gerekiyor. Kendi adıma yaz tatilini iple çekiyor olsam da yaşadığımız yerde belirli saatler dışında sürekli dışarıda ve hareketli olmalarını istiyorum. 

Mira’nın doğum gününü kutlarken Minopolis ailesi bize bu yaz ki kamplarından bahsetti. Mira’nın ve Maya Su’nun ilgisini çeken bu kamplara bize uygun olan tarihlerde katılmayı düşünüyoruz. Bizim kızlar hayatı deneyimleten etkinlikleri çok seviyorlar.

Çalışan anne olsun ya da olmasın biz anneler yaz tatilinde yoruluyoruz. Çocuklar çok keyifli olsa da bazen yorucu olabiliyor. Kendi adıma hep söylediğim şu: “Siz üç tanesiniz ben tek anneyim. Bir durun. Tek tek size yetişebilirim ” Ama çocuk daima çocuktur. En güzeli onları doğayla, kültürle, tarihle tanıştırmak. Bütçeniz ve imkanlarınız dahilinde de onları yaşıtlarıyla beraber olabileceği etkinliklere, yaz kamplarına götürmekte diğer alternatif.

Ekran Resmi 2016-06-17 08.28.30

Gelelim Minopolis Yaz Kampı’na. Bu kampta çocuklar istedikleri temaya göre günlük, haftalık ve aylık olarak kampa katılabilecekler. Kamp süresince çocuklar, İstanbul’daki birçok sanat ve kültür merkezini keşfederken, şehrin doğal güzellikleriyle de kucaklaşma imkânı bulacak. Minopolis Çocuklar Şehri tarafından hazırlanan Minopolis Yaz Kampı. Kampın en önemli özelliği 11 hafta boyunca çocukların 9 tema çerçevesinde kampa katılacak olmaları. Günlük, haftalık ve aylık olarak kampa katılabilecek çocuklar isterlerse ilgi alanlarını kapsayan temaya uygun bir kampa katılabilecekler.

Roket de yapılacak, spagetti de…

Yemek Pişirme Sanatı, Haydi Yelkene, Acil Kurtarma Kampı, Sahnenin Merkezine Lütfen, Şehirde Çiftlik Hayatı, Konuşan Kuklalar, Yaşasın Ben Artık Bilim İnsanıyım, Açık Alan Dedektifleri ve Teknokul Robotik temalarından oluşan kamp, 11 hafta boyunca çocuklara o haftanın temasına uygun bir içerik sunacak. Örneğin Şehirde Çiftlik Hayatı kampına katılan çocuklar; kümesten yumurta toplayacak, süt sağacak, ağaç dikecek, sebzelerin bakımını yapacak… Açık havadaki etkinlikler de cabası.  Minopolis Yaz Kampı’nın diğer bir özelliği de çocuklara yaşadıkları şehri, İstanbul’u yeniden keşfetmelerine imkân tanıyacak olması. Kamp boyunca birçok müze, bilim merkezi ve sanat atölyesi ziyaret edilecek.

Birçok sportif aktivite…

Minopolis Yaz Kampı’nda çocuklar doyasıya spor yapma imkanı da bulacak. Tüm temalarda haftanın bir günü yüzme, basketbol, voleybol ve daha birçok sportif aktivite yer almakta. Minopolis İstanbul Yaz Kampı’ndaki sportif aktiviteler; Arel Koleji Spor ve Kültür Kompleksi’nde yer alan ozon dezenfeksiyon sistemine sahip kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, 600 seyirci kapasiteli tenis-voleybol-basketbol-hentbol salonu, 1200 kişilik konferans/tiyatro salonu ve fitness salonunda yapılacak.

Minopolis Yaz Kampı Porgramları hakkında detaylı bilgi almak için  web sitelerine göz atabilirsiniz.

YSM

Yorum yok

Yorum Yazın