Haydi Büyükler Otizm İçin Konsere!..

2008 yılından itibaren, Birleşmiş Milletler tarafından Nisan Ayı Dünya Otizm Farkındalık Ayı..  
OTİZM ve TODEV ile gecen yıl yolları kesişmiş biri olarak kimsenin kendi başına gelmeden otizm ile yaşamanın ne olduğunu anlayabileceğine inanmıyorum.  

 

Türkiye’de otizmli bireylere eğitim veren kuruluşların başını çeken ve otizmli çocuk aileleri ve gönüllülerin bir araya gelerek kurduğu TODEV, bu gece 20.30’da İş Bankası, İş-Sanat Kültür Merkezi desteği ile bir Türk Sanat Müziği gecesi gerçekleştiriyor.   Gelirin tamamı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ve TODEV işbirliği ile yapılan Pendik Yetişkin Otistikler Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tamamlanması için kullanılacak.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de geceyi fotoğraflamayı ve azıcık da olsa destek vermeyi çok istememe rağmen doğumuma 19 gün kalması nedeniyle bu özel gece de onlarla olamayacağım. Ama konuyu arkadaşlarımla paylaştığım da tüm kalpleriyle orada olmak istediklerini belirten Haluk Harman, Gökhan Koçak ve TODEV ile bizi bir araya getiren Tülin Karakaya ‘ya teşekkür etmek istiyorum. Böyle kalplerin varlığı bana inanç veriyor ve şükrediyorum.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi otizmin, Türkiye’de de artık çok sık rastlanılan bir durum olduğunu ve herkesin başına gelebilme riski bulunduğunu hatırlatmak gerekiyor. Geçmiş yıllarda onbinlerde bir olarak görülen otizmin görülme sıklığı, şimdi yüzde birlere kadar çıkmış durumda…

Geceyi Ayşenur Yazıcı sunacak, şarkıları Melihat Gülses, Mehtap Saraç, Bekir Ünlüataer, Gökhan Sezen, Umut Akyürek ve Nusret Yılmaz söyleyecek… Konser Levent İş Kuleleri İş-Sanat Kültür Merkezi’nde. 0216 5654535-36 numaralı telefondan bilet temin edebilir gitmeseniz bile destek olabilirsiniz.

Yorum yok

Yorum Yazın