Hayatın Anlamı

-

Her yıl biterken bir iç hesaplama ya da dış hesaplaşma başlar gider. Ya da bir köşe yazısında , dergi de okur insan. Yeni yıla yeni umutlar eski yıla hoş vedalar gibi klişe başlıklarla yerini alır çok zaman.

“Hayatın Anlamı”  üzerine yazılır çizilir. Belki de her yeni yılda olduğu gibi yeni yılda yapılacaklar listesi hazırlanır. Kendi kendimize notlardır bir nevi..Anlam yükleriz geleceğe… Oysa gelecek zaten gelecek…

My iphone

40 yaşındayım. Ve hayatımın farkına varmayı 28 yaşımda yaşadım. Kendim olduğum, kendi  istediğim gibi yaşamak istediğim hayatı seçtim. O günden bu yana  kendi içsel güçlerimin, iç potansiyelimin gelişmesine, ortaya çıkmasına, kısaca içsel doğumuma gayret ettim. Bu bendim ve ben gibi yaşamaya başladım. Şimdi YSM taş gibi ağır bir yazı oldu bu demeyin. Bana göre kendi gerçek kişiliğini bulması için insanın bunları yaşaması gerekiyor. Şimdi söylemek isterim ki içimde var olan potansiyeli bilip uygulamaya geçmesem keşkelerle ve pişmanlıklarla yaşayacaktım buna eminim.. Ama ben bunu seçmedim ve tabir doğru ise yoldan çıktım. İyi ki de çıktım.

Hayatımı ikinci kez yaşıyorum şimdi. Geçmişteki yaşanmışlıklar bugünün en güzel rehberi. Günü anlamlı kılan ve yaşatan tecrübeler. Hayat her an mucizelere tanık ve bunu yaşamak muhteşem.

Siz de yapabileceğiniz her iyiliği, yapabileceğiniz her yerde, her zaman düşünmeden yapın. Hayatın anlamı sizde…“Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?” der Nietzsche 

Her zaman her anın bir anlamı oluyor Anlamlarınızın mutluluk ve huzur içermesi dileğiyle..

YSM

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

popüler kategoriler

10 YORUMLAR

 1. Canım muhteşem bir yazı olmuş.Tamda kendim için düşündüğüm ve planladığım şeyleri yazmışsın.Eline gönlüne sağlık.

 2. Ahucum,
  Hepimiz birbirimiizn yansımasıyız
  Yüce tanrı öyle güzel birleştirmiş ki bizi… Görmek istediklerimizi birbirimiz de hayatlarda paylaşarak yaşıyoruz.
  İyi ki varsın, iyi ki tanıdım
  Kocaman sevgiyle
  YSM

 3. Yeşim’ciğim
  Düşüncene sağlık, eline, yüreğine sağlık. Yılbaşı gecelerinden pek hoşlanmayan ben bir önceki yılı aratmasın diye dua ederim her yıl. Önce sağlık olsun çünkü o olmadan hiçbir şeyin anlamı yok. Sonra mutluluk gelsin, başarı ile süslensin ve bereket ile taçlansın yılın güzel olsun:))

 4. Hayat iki dipsiz kuyu arasında bir kibrit alevidir diye bir söz vardır ve benim çok hoşuma giden bir sözdür hayatımı hep bu söz aklıma gelerek yani hayatı keşkelere bırkmayarak yaşamaya çalışırım sizinde hayatı bu şekilde anlam yükleyerek mutluluk duyarak yaşadığınızı bilmek çok hoşuma gitti.Çok güzel bir yazı olmuş ellerinize yüreğinize sağlık.
  Sizi çok seviyorum tanışmasakda enerjinizi alabiliyorum Sağlıklı, mutlu mutlu 🙂 bol paralı evlatlarınız ve sevdiklerinizle güzel bir yıl geçirmeniz dileğiyle Sevgiler

 5. Hanzadecim,
  Haklısın hem de sonuna kadar
  Önce sağlık zaten gerisi gelir.
  Hepimize sağlıklı mutlu bir yıl olsun
  Kocaman sevgiler 🙂

 6. Elifcim,
  Ne güzel sözmüş kenara not ettim Bakarsın bir yazı da bundan çıkar.
  İlle de görmek gerekmiyor bazen ben mesela görmedens eviyorum seni
  Yorum bıraktığında paylaştığında mutlu oluyorum
  Çok güzel bir yıl olsun bebeklerinle ailenle
  Mutlu yıllar sevgiler
  YSM

 7. Canım Tugbacım,
  Çok teşekkür ederim
  Hayat biz nasıl bakıyorsak öyle
  Kocaman sevgiyle
  Efsane bir yıl olsun sağlıkla 2012
  Sevgiyle,
  YSM

 8. Merhaba Yeşim Hn. Ben İsmail R. ALTAY ın eşiyim. 2011 de sizin bloğunuzu takip etmeye başladım. Yazılarınız, hayata bakışınız beni çok etkiledi. Artık bu hayatta sizin gibi insanlar azaldı. Size, çocuklarınız ve sevdiklerinizle birlikte mutlu yarınlar dilerim.:)

 9. Sevgili Mehtap Hanım
  Sizi tanımayı çok arzu ederim.
  Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için
  Çok sevgiler
  YSM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yorumlar