Hassas Anne’den “Hassas Anne Etkinlik Merkezi”

Blogger anne arkadaşım Hassas Anne Ece Kumkale’yi çok kişi tanır. Tanımayanlar içinde size hemen hassasanne.com sitesini yazayım neden  Hassas Anne ismini seçtiğini anlarsınız. Sevgili Ece geçtiğimiz ay Zekeriyaköy’de  inanılmaz bir  etkinlik merkezi açtı. Bu merkez ile ilgili yaşadıklarını yakından bilen biri olarak çok emek harcadığını belirtmek isterim.

Sevgili Ece geçtiğimiz haftalarda (14 Mayıs) arkadaşlarına ve blogger annelere Waternet sponsorluğunda gerçekleşen bir kahvaltıyla ev sahipliği yaptı. Ece’nin aylardır ilgilendiği merkez Hassas Anne titizliğiyle hayata geçirildiği için kendisine takdir etmek gerekir.

1

Fotoğraf : Fotoğrafçı Anne 🙂

Merkez hakkında ne yazsam az kalacağı için Sevgili Ece’nin kendi satırlarıyla yer vermek istiyorum;

“Çocukların gelişimi için çok faydalı olacak merkezimizi  tüm çocukların ziyaret edebilmesini diliyorum. Türkiye’nin duyusal oyun merkezi Hassas Anne Etkinlik Merkezi’nde çocukların duyusal gelişimini desteklemeye çok önem veriyoruz.Bu nedenle ekipmanlarımız genellikle duyusal bütünleme tedavisinde kullanılan ürünler. Taktik diskler, nehir taşları, ve duyusal duvar duyusal gelişim için önemli. Merkezimizdeki duyusal oyun ve ritim atölyeleri çok keyifli geçiyor. Çocuklar aileleriyle gelip merkezi saatlik olarak da kullanabiliyorlar. Merkezimizde Montessori Aile bilinçlendirme seminerleri de oluyor. Montessori Eğitmeni ve öğretmen Gamze Baltalı (instagramda @kayrambuyurken) tam zamanlı olarak merkezin kadrosunda çalışmaktadır.

Türkiye’de terapi yapılan merkezler dışındaki ilk duyusal oda (multi-sensory room) merkezimizde kuruldu. Duyumarket.com duyusal oda tam donanımlı dünya çapında bir duyusal oda. Duyusal Oda otizmli ve gelişim geriliği olan çocukların tedavisinde kullanılıyor ama normal gelişim gösteren çocuklar hatta büyükler için de çok faydalı. Otizmli çocuklar Salı günleri 10-17 arasında duyusal odadan  ebeveynleri gözetiminde ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar. Normalde bu odadnın terapi merkezlernde kullanımı oldukça pahalı. Böyle bir gün belirleyerek otizmli çocukların ailelerinin de birbirleriyle sosyalleşebilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu günlerde otizm üzerine çalışan uzmanlar bu ailelere ücretsiz seminerler verecekler. Merkezimizin sosyal sorumluluk projeleri artarak devam edecek. Haftada bir ücretsiz seminer düzenlemeyi hedefliyoruz.”

Sağlıklı beslenme uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy’un sunumu ile Hassasanne Etkinlik ve Gelişim Merkezi’nde Waternet ile keyifli bir etkinlik gerçekleşti. Canan Aksoy ‘Çocuklarda su tüketimi son derece önemli bir konu. Gazlı içecekler kesinlikle su yerine geçmez. Bu konuda annelere büyük görev düşüyor. Çünkü, anneler ne tüketirse çocuklar da ondan örnek alır.’ sözü çok yerindeydi.

2

Fotoğraf; Fotoğrafçı anne

Velhasıl dolu dolu, keyifli, bol gülmeli, bol selfieli bir günü geride bıraktık.
Sevgili Ece’ye hayırlı uğurlu olsun çok diyorum.
Bollukla, bereketle…
YSM
17

Fotoğrafçı Anne 🙂

Hassas Anne Etkinlik Merkezi ; Çitlembik Mah. 9. Cad. No:13 Zekeriyaköy- Sarıyer  02122027704  0 533 123 38 33 , Facebook, Instagram,  

Zekeriyaköy’de yemyeşil müstakil bir villa. 400 m2 ev ve 600m2 çocuk dostu dekorasyon. Her yaştan çocuk için etkinlikler planlanmış. Ağaç ev, bahçe oyuncakları, tırmanma duvarı, trombolinler, top havuzu, aktivite odaları ve daha fazlası 🙂

4 Yorum
 • premium hesaplar
  26 Mayıs 2015 saat 18:59

  Güzel anlatım olmuş gerçekten.

 • Yeşim MUTLU
  27 Mayıs 2015 saat 14:46

  Teşekkürler,
  Neyse o yaşadığımızı anlatmak en güzeli
  🙂

 • Ece Kumkale
  28 Mayıs 2015 saat 00:15

  Çok çok teşekkürler canım. Öpüyorum yine bekliyorum

 • Yeşim MUTLU
  28 Mayıs 2015 saat 14:27

  Her zaman seve seve 🙂

Yorum Yazın