Erşan Kuneri’yi sevmek ya da sevmemek mesele bu mu?

-

Etrafımda çok kişi “Erşan Kuneri’yi izleyeceğimi sanmıyorum” derken az önce Erşan Kuneri’yi bitirdim. Size de önerim eleştirileri vb. okumadan izlemeniz. “Canım ister izlerim canım istemez izlemem” diyenler peşinen yazıyı okumayı bırakabilir.

İzlediklerimi, okuduklarımı ve sevdiğim yerleri her zaman paylaşmayı severim. Dijital içerik üretmeye başladığım günde bu yana da bu hiç değişmedi. Paylaşmak güzeldir… Ayrıca eleştirmen olmadığı için içerik tamamen tarafsız bakış açım.

Cem Yılmaz’ın “Erşan Kuneri” karakteri yıllar önce G.O.R.A’da ortaya çıkmış güçlü bir karakter. Haliyle dönüşü de muhteşem olacaktı. Filmi hatırlayamayanlar karakterin 2004 versiyonunu istediği platformda bulabilir.

İlk bölümden itibaren tarihte bir yolculuğa çıktığımız dizi oyuncularıyla göz dolduruyor. Ezgi Mola ve Nilperi Şahinkaya doyamadığım karakterler. Müzik seçimleri, dönem kıyafetleri, döneme ait espriler son derece keyifli.

Bel altı espriler, kelime oyunları ve küfürler tam 80’li yıllarda sık duyulanlar. Dizi pandemide çekildiği için dış sahnelere fazlasıyla yer verilmemiş diye düşündüm. Belki de Netflix tarafından bu şekilde olması da istenmiş olabilir. Belgesel ve dizilerde belirli bir formatı istediğini biliyorum. Yine de insan daha çok yaşamın içinden sahneler görmek istiyor.

Yeşilçam’da çıktığımız bu yolculukta her bölümde farklı konularla karşımıza çıkıyor Erşan Kuneri. Asıl merak ettiğim platformun yurtdışı izlenmesi ve yorumları olacak. Türkiye’de zaten eleştiren eleştirene. Açıkçası gel kardeşim sen çek o zaman demeyi çok istiyorum ben böyle durumlarda. Bir nevi kedinin uzanamadığı ciğere mundar demesi durumları.

Dizide oyuncuların gerçek hayattaki samimiyetinin rollerine yansıdığını düşünüyorum. Eğlenceli ve bol göndermeli dizinin son bölümünde arabeske bağlanması da tam Erşan Kuneri’ye yakışan bir tat olmuş. 

”Ben artık seyirciyle seks yapmak istemiyorum, onlarla aşk yaşamak istiyorum.” Erşan Kuneri

Yazıyı yazarken spotify’da dizinin müziklerini dinliyor ve hala Cem Yılmaz’ın söylediği “Doyamadım” şarkısıyla insanın sesi olmasa da sanat için her sese ses olacağını düşünmekten kendimi alamıyorum. Müzikler yeniden yeniden dinlenecektir net.

 Bir giyim markam olsa Alev, Seyyal ve Feriha’nın kostümlerinden  “ama özellikle Alev’in- Cem Yılmaz’a “Erşan Kuneri x Alev, Erşan Kuneri X Seyyal gibi” koleksiyonu çıkarmayı isterdim.

Bana göre Erşan Kuneri’de mesele Cem Yılmaz’dan çok öte. Bu diziyle de şimdiden eleştirilere karşı çıktığını düşünüyorum. Erşan Kuneri’de her karakter başka bir dünya her bölüm başka macera. İkinci sezonun geleceğini düşünüyorum. 

İzlemek ya da izlememek tercih sizin. Hayat zaten çok kısa. Canınız nasıl isterse öyle olsun.

YSM

 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

29.06.2022 Yengeç Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Etkisi

“Yeni başlangıçlarda korunuyorum ve güvendeyim.” 7° Yengeç Burcu Sabian Sembolü; “Geçit töreninde kıyafet giymiş tavşanlar” Yengeç burcunda gerçekleşecek olan yeni ay yaşamımızda bir çok alanda...

Tarihin içinde sürdürülebilir bir dünya yaratan Şebnem Yıldız’la çekimdeydik

Tam iki yıl öncesiydi. O zaman pandemi henüz ilan edilmemiş biz virüssüz, yüz yüze yaşamın tadını çıkarıyorduk. Sevgili Serdar bir çekim arasında...

Metaverse’te Faladdin’den İlk Fal Etkinliğindeydim

Faladdin, Sertaç, İdil benim kıymetlilerim. Onların geliştirdikleri her yeniliği takip etmek ve bir parçası olmak bana mutluluk veriyor.  Perşembe günü (23 Haziran) Faladdin bir...

Sabahları Farklı Tatlar Arayanlar İçin 5 Farklı Kahvaltılık Lezzet

Her sabah aynı kahvaltılıklarla güne başlamaktan sıkılmadınız mı? Artık herkesin tanışması gereken kahvaltılık çeşitlerini siz de menünüze eklemelisiniz. Hem hızlı hazırlanan hem...

Bir Yaz Çelengi

Memleket meseleleri ve ciddi konularda sazı eline alan, bildiği ve bilmediği gibi çalan yıldız gazeteci, fenomen bilim adamı ve aktivist sosyal medya...

popüler kategoriler

Önceki İçerikLüzumundan fazla, beyaz.
Sonraki İçerikİçimdeki uzağa

2 YORUMLAR

  1. Sadece ilk bölümü izledim ama küfür ve bel altı beni rahatsız etti
    2. Bölümü çok beğenenler hatırına bir bölüm daha izlerim

  2. Elifciğim, bol argo, küfür ve göndermeli haklısın başlangıçta. Sonrasında çok daha iyi. Kooperatif Kemal’i de mutlaka izlemelisin. hele bir yüzük atma sahnesi var olay. Keza Erman bölümünde çok muazzam sahneler var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar