Engelsiz Bir Dünya için Buluşuyoruz

Bundan 2 yıl önce Ersin Atayı tanıma şansına eriştim. Eriştim diyorum çünkü onca insan ile buluşmamı, farklı bir dünyaya girmemi ve hayatın içinde görmezden gelinen engellerin hep birlikte nasıl engelsiz hale getirebildiğimizi birlikte deneyimledik. Ona sen bir starsın dediğim de bana harika bir zafer işareti yapmıştı. Şimdi gerçekten star ve ben daha da iyi olacağına inanıyorum. Kitabı çıktı çıkacak, kapak fotoğraflarını çekmek için gün sayıyorum.

Şimdi Ersin’in yazdığı bir yazıyı buraya kopyaladıktan sonra diğer detayları yazacağım. Yazının başlığı ise Engel SİZ Olmazsınız, EngelSİZ olursunuz

“Ben Ersin Ata 27 yaşında bazılarına göre engelli bazılarına göre sadece yürüyemeyen biriyim lise mezunu ve gününün çoğunu internet başında çeşitli sosyal sitelerde bir sürü arkadaşı olan ben ; engelliler üzerine bir arkadaşımla site kurduk sitemizin adı ENGELSİZ bir dünya istiyoruz düşüncesi ile www.engelsizdunyamiz.com isimlendirdik. Sitemiz yaklaşık 1 yıldır faaliyet gösteriyor ve sosyal ağlarla birlikte daha çok kişiye ulaşma şansını yakaladık. Ancak destek olan kişi sayısı maalesef ki yeterli boyutta değil sitemize girerek amaç ve projelerimizi hayata geçirebilmemiz için neleri yapabilirizi kovalayarak  gönüllü arkadaşlarımızın daha çok çalışması gerekmektedir. Ülkemizde maalesef sponsor desteksiz hiçbir iş başarı getirmiyor örneğin bir spor kulübünün sponsor destekleriyle ayakta durduğunu düşünürsek kurduğumuz bu sitenin de sponsora oldukça ihtiyacı olduğu da ortadadır. Engelli insanlarımız yeterince zorluk yaşadıkları aşikar ve engel türüne bağlı olarak bir çok sorun yaşıyoruz. Sitemizin üyeleri tanışmak ve özlem gidermek için buluşmalar yapıyorlar gerek toplu olarak gerekse bireysel bu yılın ilk buluşmalarından biride 23 Ocakta Kadıköy Fokurtu Cafe’de saat 12-17 arasında olacaktır. Sizde bu projemize destek oluyorum derseniz davetlisiniz demektir…Bu zor koşullar arasında günümüz teknolojisi internet olduğundan beri engellilerin yaşantısı az da olsa renklenmiştir. Bunun en güzel örneklerinden biriside ben oldum. İnternet sayesinde hayatım birden değişti ve kitap bile yazdım. Sitemizin isminin  de geçtiği kitapta hayatı nasıl renkli kılabiliriz’i bulabilirsiniz.(kitap yakın bir tarihte çıkmış olacaktır). sevgilerimle :)”

Toplam 6 bine yakın engelli ve gönüllü üye sayısı ile engellilerin sesi olmayı hedefleyen www.engelsizdunyamiz.com engelli sağlıklı ayrımını yenmek için açılan bir web sitesi. Bu site şu ana kadar birçok engelliyi etkinlikleri sayesinde sosyalleştirmiş ve yeni arkadaşlıklar kurarak evinden çıkamayan engellerde bile farkındalık yaratmış durumda. İşte sitenin birinci yıl kutlaması 23 Ocakta 2011 ,Kadıköy , Fokurtu Cafe’de saat 12-17 arasında gerçekleşecek.

Kendi adıma elimden geleni yapacağımı her zaman Ersine ve yeni tanıştığım site kurucusu Serkan Aydınlıya  bir kez daha buradan söylemek istiyorum. Yalnız değilsiniz bir elin parmakları kadar olsak da biz yanınızdayız. 23 Ocak 2010 pazar  günü CNN Türk’te can dostum Pınar Esen’in programında bir aksilik olmazsa bu konuyu konuşuyor olacağız.

Eğer siz de Engelsiz Dünyamız projesini desteklemek istiyorum” diyor ve “Ne yapabilirim?” diye soruyorsanız:
• Gönüllü olarak siteye  üye olabilirsiniz.
• Aklınızdaki, yaratıcı proje fikirlerinizle destek olabilirsiniz.
• Sitede ki  üyelerle  arkadaşlıklar kurabilir, bulunduğunuz il ve ilçelerde Engelsiz Dünyamız Etkinlikleri düzenleyebilirsiniz.
• Arkadaşlarınızı siteye davet edebilirsiniz.
• Mesleki destek vermek isterseniz;
Engellilere ve insan haklarına yönelik hukuksal veya idari olarak hukuksal alanlarda destek olabilirsiniz.
Şehir Planlama, Ulaşım, mimari gibi alanlarda bilgisi olan Mimarlık ve Mühendislik alanlarında okuyan veya bitirmiş iseniz o alanlarda projeye katkı sağlayabilirsiniz.
Sağlık alanında iseniz üyelerimize gereken bilgiler vererek iletişim kurabilir, çalışmalarınız hakkında bilgilendirebilirsiniz.
Medya ve iletişim alanında iseniz projemizin daha çok kitlelere hizmet etmesini sağlamak adına sesimizi duyurmamızda bizlere yardımcı olabilirsiniz.
Firmalar da sponsorluk ya da farklı çalışma planlarıyla bu projenin daha fazla büyümesini sağlayabilir.

Hepsinin isteği engelsizdunyamiz.com’un devamını sağlamak, birlikte bir aile olarak yola devam edebilmek ve daha da büyük kitlelere ulaşmak . Engelsiz bir dünyayı herkes  hak ediyor. Lütfen “Engel SİZ olmazsanız engelSİZ oluruz.”

YSM-destekci

Engelsiz Dünyamız projesını desteklemek istiyorum” diyor ve ; “Ne yapabilirim?” diye soruyorsanız:

http://www.engelsizdunyamiz.com/gonullumuz-olun/

http://www.facebook.com/Engelsizdunyamiz

http://twitter.com/engelszdunyamiz

3 Yorum
 • Bilkim Orgarun
  12 Ocak 2011 saat 21:37

  Yapmak istediklerimiz,amacımız ancak bu kadar doğru ve düzgün ifade edilebilirdi.Bu projeye somut olarak verdiğin destek için,ilk günden beri yanımızda olduğun için sonsuz
  teşekkürler…dostluğunu,samimiyetini,duyarlılığını,insanlığını hiç bişeye hiç kimseye değişmem ki..iyi ki varsın Yeşim MUTLU

 • admin
  12 Ocak 2011 saat 21:47

  Bilkimcim,
  Bizimkisi deniz yıldızlarını geriye bırakmak
  Bir tanesi için bile ne gerekirse yaparım
  İyi ki kötü biten bir organizasyonun içinde buluştuk bak bu da o sitenin bize bıraktığı güzel anı
  Sizi seviyorum
  YSM

 • serkan aydınlı
  12 Ocak 2011 saat 21:57

  Sitemize Göstermış olduğunuz desteğinize çok ama çok teşekkur ederiz. böyle desteklerı görduğumuzde umutlanıyorum.güzel yerlerde olacak Engelsiz Dünyamız projesi.
  Projeyı Begüm Şebnem Yavaşcaoğlu ile oluşturduk.
  http://www.engelsizdunyamiz.com/engelsiz-dunyamiz-projesi-ile-yapilmasi-planlanan-calismalar/
  Ersininde sonradan bize katılması büyümeye devam ediyoruz. Yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz.

  Serkan AYDINLI

Yorum Yazın