Dişe Dokunur Tatlar!.

Dişe Dokunur Tatlar .. Kulağa ile ne hoş geliyor değil mi?
Hayatımda deneyimler önemli yer tutuyor. Sağlığım ile yaşadığım deneyimlerimi de sizlerle paylaşıyorum. Hatta bu yazıyı yazarken de “insülün direncini nasıl yendim” yazısını da yazsam ya diye aklıma geldi sanırım hemen akabinde de bu gelecek. Kısacıkta olsa size çok keyifli bir buluşmadan geriye kalan anıları yazacağım. Kesinlikle basın bülteni/reklam yazısı buluşması değil tamamen sıcacık bir ortamda Diş Hekimi – Imlantolog Doç.Dr. Tosun Tosun ile birlikte Yemek Stilisti ve Konsept Danışmanı İnci Bak’ın özel sunumu ile yenen bir öğlen yemeğinden geriye kalanlar yazdıklarım. Zaten böyle bir yazıyı allah aşkına hangi çılgın bana yazdırabilir. Ha özel bir çalışma yaparız o zaman hani diyorlar ya tamamen duygusal aynen öyle işte…
Sevgili Şenay Şaşmaz bu yemeğin mimarı. Kendisi hakkında ne yazsam az kalır. Son zamanlarda hayatımda gelen ve ne kadar güzel insanlar var dediğim nadir insanlardan. Ama o da bana canım Hande Yuvakuran‘ın emaneti. Bu sebeple zaten kötü olması imkansız. Biz “benzer benzerini çeker” ekibi olarak hep birlikteyiz. Yeni tanıştığım İnci Bak ise yine benimgibi.com ekibinden ve lezzetli İşler bakanı 🙂 e daha ne olsun. Sizce gün kötü geçer mi? İnci Hanım sohbetiyle, yemekleriyle, stiliyle büyülüyor insanı. Konu yemek ve işini aşk ileyaptığı o kadar belli ki.. Kulağımdan İnci Hanım’ın  “yemek pişen evde aşk bitmez” sözü hiç çıkmayacak.
İnci Bak
Diş Hekimi – Imlantolog Doç.Dr. Tosun Tosun ile sağlık konuşmak keyifli. O sosyal medya , kim bunlar derken biz çoktan fotoğrafları paylaşmış ve etiketlemiştik bile.  Ve en güzel sözü söylüyor. ” Sağlık ağızdan başlar. Ağzımız dış dünya ile bağlantı sağlayan giriş kapımızdır. Ağız sağlığı sadece sağlam diş demek değildir. ” diyerek konusuna hakim anlatmaya başlıyor. Yediğimiz yiyeceklerin asit etkisini öğrendiğimiz de masada duran çileğe bakakalıyorum. Meğer çok asitliymiş bayıldığım çilek. Kısaca ağız kanserini en hızlı yayılan kanser türü olduğunu, dil alımına kadar ilerleyebildiğini öğreniyoruz. Sağlıklı ve estetik bir gülüş için ağız sağlığınızı ihmal etmeyin diyor. Tükettiğiniz gıdalara ve içeceklere dikkat edin demeyi ihmal etmeden. Sonra doğru bildiğim yanlışları öğreniyorum. Isırarak elma yemek çok sağlıklı diyor. Mesela hayvanlarda diş çürüğü olmaz neden diyor? Çünkü her şeyi çiğ yerler. YAni çiğ yemek son derece sağlıklı. Sakız çiğnemek de sağlıksız değilmiş dişler için. Eşit yani hem sağ hem sol çene de çiğnenirse diş fırçalamaya imkan olmayan yerde hayat kurtarıcı bile oluyormuş. Bir de dişler yemekten 1 saat sonra fırçalanırsa daha doğruymuş. Bu konular süper ve ben tekrar kendisiyle bir araya gelmeyi ve sizler için röportaj yapmayı düşünüyorum.
fotoğraf 1
Öğlen yemeği malum herkesin işi gücü var ve 2 saate çok keyifli anlar sığdırdık.  Doç Dr Tosun Tosun bize yanında getirdiği minik bir kaleme benzeyen DIAGNOdent pen ile diş  çürükğümüz var mı yok mu anında kontrol etti. Ben sınıfı geçtim. Malum epey sağlıklı yaşama düşkün biriyim. Ama bir dişimde ölçüm tam sınır çıktı hemen kontrole gideceğim. Bu cihaz özellikle hamileler ve çocuklar için süper çünkü röntgene gerek kalmadan nerede çürük var onu buluyor. Vallahi çürük tespitinde son nokta teknoloji harikası diyorum. Ben adını laser kalem koydum kim ne derse desin 🙂 Hocam reklama girmez di mi? ama ne yapayım ürüne bayıldım. Mümkün olsa anlasam alıp bir tane eve koyasım geldi :=)
YSM
Fotoğraf Esra Nur Türker teşekkürlerimle..

Fotoğraf Esra Nur Türker teşekkürlerimle..

Yorum yok

Yorum Yazın