Dikkat dikkat “Merkür Aslan Burcunda Retro”

Her merkür retrosunda etrafdan çok ses çıkmaya başlar. En çok da iletişim , teknolojik aletler vb de stresler yaşanır der ve ben gerçekten yaşadım. Hatta geçen yıl merkürün gerilediği son günde bütün fotoğraf datalarım üç farklı back-up olmasına rağmen yok olmuştu. Aylar süre çalışmalala da üç klasör dışında geri gelemedi. Böyle anılarım var. Merkür derim amand erim bilerek yaşayın derim.

Hayranlıkla takip ettiğim ve her zaman tüm öngörülerini baştacı ettiğim Oğuzhan Ceyhan’a son günler de Demet Baltacı eklendi. Demet Oğuzhan’ın öğrencisiyken şu an muhteşem yorumlarıyla bizi ışık ışık hale getiriyor.

Takipte kalın kendisini. Her gün en yazmış diye de merak ederseniz tıklayın bu linki http://www.haberdesin.com/uyeler/demet-baltaci

Fotoğraf Demet'in facebook sayfasından alınmıştır 🙂

İşte Sevgili Demet’in merkür retrosu yorumları:

Merkür 15 Temmuz- 8 Ağustos arasında Aslan burcunda retro hareket yapacak. Zihinsel yeteneklerimiz, düşünce gücümüz ve iletişim tarzımızı etkileyen Merkür, retro hareket yaptığında, temsil ettiği alanlarda gecikmeler, yavaşlamalar ve aksilikler oluşturabilir. Bu dönemde yeni girişimler ve anlaşmalar yapmak yerine eksik işlerimizi tamamlamak, problemlerimize çözümler aramak daha doğru olacaktır. 

Aslan burcu özgüven, yaratıcılık,organizasyon yeteneğimiz, yaşam enerjimiz ve liderlik yeteneklerini temsil ettiğinden bu alanlarda bir geri çekilme ve yeniden gözden geçirmeler yaşanabilir. İletişim şeklimizde fazla özgüven, kibir ve bencil tavırlar nedeniyle problemlerle karşılaşabiliriz. 

Retronun ilk başladığı hafta Aslan burcunun yönetici gezegeni Güneş Yengeç’te olacağından dikkatimiz ailemiz ve çocuklarımız ile ilgili konulara odaklanabilir. 23 Temmuz’dan itibaren Güneş de Aslan burcuna geçince kendimizi ifade etme tarzımız, yaratıcılığımız, egomuz daha ön plana çıkabilir. Toplumda ise sanatçılar ve çocuklar ile ilgili gelişmeler dikkat çekebilir. Sağlık alanında ise Aslan burcunun yönettiği kalp bölgemizle ilgili problemlere karşı tedbirli olmamız gerekiyor.
Merkür retrosunun burçlara olan etkilerine kısaca göz atalım..


KOÇ: Merkür retrosu 5. evinizde gerçekleşiyor. Aşk, flörtler, çocuklar ve organizasyonlarla ilgili bazı geri dönüşler ve gecikmeler yaşanabilir. Eski bir flörtün tekrar ortaya çıkması da bu retronun konuları arasında yer alabilir. Çocuklarla ilgili bazı iletişim problemleri ve neşemizi kaçıran ufak aksiliklere karşı tedbirli olmalıyız.

BOĞA: Merkür retrosu 4. evinizi etkileyecek. Yaşadığınız yer, eviniz, ofisiniz ile ilgili eksik tamamlama, tadilat gibi kavramlar gündeminizde olabilir. Dekorasyon değişikliği yapmak isteyebilirsiniz. Süregelen işlerinizde bazı gecikmeler ve aksilikler oluşabilir. Aile üyelerinizle iletişiminizde artış olabilir. Sürüncemede kalan ve özellikle ailedeki gençler ve çocukları ilgilendiren konular ile ilgili çözümler bulmaya çalışabilirsiniz.

İKİZLER: Merkür retrosu 3. evinizi etkileyecek. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ile iletişiminizde artış olabilir. Bazı yanlış anlamalara karşı ifade tarzınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Bencil ve kibirli tavırlardan kaçınmanız daha doğru olacaktır. Ya da bu tarz tavırlarla bu dönem içerisinde daha fazla karşılaşabilirsiniz. Eğitim ve seyahat gibi kavramlarla ilgili gecikmeler ve aksilikler yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ: Merkür retrosu 2. evinizi etkiliyor. Sanatsal çalışmalarınız ve yeteneklerinizi değerlendirmeniz ve parasal kazançlarınız ile ilgili bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak bu dönemde anlaşma yapmak için acele etmeyin. Tüm koşulları dikkatle gözden geçirmeniz gerekecektir. Lüks tüketim ve çocuklar için harcamalarınız artabilir.

ASLAN: Merkür retrosu 1. evinizi etkiliyor. Kendinizi ifade etme tarzınızda daha bencil ve kibirli bir tutum içinde olabilirsiniz. Hayattan beklentilerinizi ve sahip olduklarınızı daha fazla sorgulayıp, hayatınızdaki kişiyle tartışmalar yaşayabilirsiniz. Her zamankinden daha konuşkan, hareketli bir dönem olabilir. Ufak tefek bedensel problemlere karşı temkinli olun.

BAŞAK: Merkür retrosu 12. evinizde gerçekleşecek. Bu dönemde içinize daha fazla dönebilir ve kendinizi sorgulayabilirsiniz. Hayal kırıklıkları, gizli düşmanlıklar ve kayıplara karşı temkinli olmanız daha doğru olur. Yaratıcı yeteneklerinizde artışlar olabilir. Fazla gururlu tavırlar nedeniyle kendinizi toplumdan soyutlayabilirsiniz.

TERAZİ: Sosyal hayatınız, arkadaşlarınız ve çocuklarınız ile daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Bazı arkadaşlarınız ile ilgili yeni bilgiler alabileceğiniz gibi, önceden yaptığınız planlarınızda bazı gecikmeler oluışabilir. Eğlence ve sanatsal çalışmalar gündeminizde daha fazla yer tutabilir.

AKREP: Kariyeriniz ve iş hayatınızda bazı iletişim problemleri oluşabilir. Bu dönem izin almak veya zam istemek için pek uygun değildir. Patron veya otorite konumundaki kişilerin bencil tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Aile büyükleri ve ebeveynler ile ilgili bazı sağlık problemleri oluşabilir ve sizin ilgilenmeniz gerekebilir.

YAY: Merkür retrosu 9. evinizi etkiliyor. Yurtdışı planlarınız, geziler, yüksek öğrenim gibi konularla ilgili bazı gecikmeler olabilir. Akrabalar ve yakınlarla görüşmeleriniz artabilir. Eskiden gittiğiniz bir yere tekrar seyahat yapabilirsiniz.

OĞLAK: Merkür retrosu 8. evinizi etkileyecek. Bu dönemde eski bir alacağınız elinize geçebilir. Ancak yeni kredi almak ve borç vermek için pek uygun bir dönem değildir. Para alışverişlerinize ve harcamalarınıza dikkat edin. Lüks harcamalar ve çocuklar için masraflar artabilir.

KOVA: Merkür retrosu 7. evinizi etkiliyor. Eşiniz ve hayatınızı paylaştığınız kişiyle iletişim problemleriniz oluşabilir. Aşk hayatınızı daha fazla sorgulayabilirsiniz. Eğlence isteğiniz ve sosyal hayatınız ile eşinizin beklentileri arasında çatışmalar olabilir.Bencil ve kibirli tavırlara karşı temkinli olun.

BALIK: Merkür retrosu 6. evinizi etkiliyor. Günlük hayatınızdaki işlerinizde yoğunluk olabilir ve siz hepsine yetişmekte zorlanabilirsiniz. Bu dönemde eviniz için lüks tüketim ve eğlence harcamalarınızda artış olabilir. Evdeki cihazlarda arızalar oluşabilir. Sağlık problemlerine karşı temkinli olun.
DEMET BALTACI

Yorum yok

Yorum Yazın