Detox Diyeti Günlüğü 3

Bugün hayırlara vesile olsun diyerek kaldığım yerden başlamak istiyorum. Bu sabah dün yaptığım görüşmenin doğum için hastaneye yattığını öğrenmemle birlikte başladı. Bakalım gün nasıl akacak derken kendimi yosun bakımında buldum.

Öncelikle bu bakım için zamanınız olmalı. Vallahi benim gibi bu tür işlerle zaman kaybetmeyi sevmeyen biriyseniz, bir de ellerinizi kullanamayıp bir battaniyenin içine gireceğini öğrendiğiniz zaman iyice hoşlaşabilirsiniz : ) Ortak nokta bulmaya çalıştık ama gel gör ki eller o battaniyenin içinden çıkmıyor. Önce peeling yapıyorlar sonra bir güzel arındırıp yosunu sürüyorlar sonra sizi streç folyaya sarar gibi sarmalayıp battaniyenin içinde ısıtıyorlar ki yosun kurusun. Kulağa hoş geliyor ama Sim Hanımı esir almasaydım ben o kadar süre geçmezdi. O da sağ olsun beni kırmadı ve bu battaniye içindeyken yanımda oldu yeri geldi çalan telefonlarıma baktı yeri geldi fotoğrafımı çekti. Eğlendik geçti gitti.


My iphone

Yosun bakımından çıktığımda AVATAR gibiydim bir kaç kare çektim ama medeni cesaretim yayınlamama izin vermedi artık bornozumla olan fotoğrafı eklemeye karar verdim.

Sonrasında detox masajı uyguladılar ve iyice yumuş oldum. Ama asıl mesele geçen hafta kabus gibi üzerime çöken +10 gösteren o TANİTA cihazında ortaya ne çıkacaktı. 2 gün içinde ne kadar vermiştim. Daha üç gün bile değil moduna sarılmaya çalışırken 1,3 kg kaybettiğimi gördük. Ki tartılmadan önce su içmiştim ama olsun dediler. Bu da klasik diyetci psikolojimdir benim tarafımda. Su ve tuvalet ilişkisi gibi. Bu arada günde 3 litre su içince insan her benzin istasyonu ve her kafede önce tuvalete gidiyor.

Zafer kazandım edası ile çıkıyorum ama bu relax halim kısa sürüyor çünkü doğal doğum için hastaneye geçiyorum. Gitti benim yine ara ve akşam öğünü…

YSM-Avatar

Yorum yok

Yorum Yazın