Davetlisiniz.. “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite” Semineri

-

ABD’li Koç Jodi Sleeper Triplett’ten Ücretsiz Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite” SemineriSTET Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği, İz Koçluk ve JST Koçluk tarafından İstanbul’da düzenleniyor. 30 Eylül Pazartesi günü 11.00-13.00 saatleri arasında Bağdat Caddesi Zamane Kahvesi’nde gerçekleşecek seminer, ABD’de DEHB hareketini başlatan ve bu alanda dünyadaki en önemli isimlerden biri olan Jodi Sleeper Triplett tarafından verilecek. 

İz Koçluk’tan DEHB Koçu Elgiz Henden’in de DEHB ile ilgili bir konuşma yapacağı seminer de; DEHB nedir?, DEHB’li bir çocuğun ebeveyni, öğretmeni olarak ne yapabilirsiniz?, DEHB Koçluğu nedir?, Koçluk DEHB’li kişilere nasıl yardım eder?, gibi pek çok konuya değinilip, katılımcılardan gelen sorular, konuşmacılar tarafından yanıtlanacak.

DEHB hakkında bilgi almak ve bu gençlere koçluk becerileri ile nasıl yardımcı olacağını fark etmek isteyen herkesin katılabileceği eğitimle ilgili detaylı bilgi info@izkocluk.com adreslerinden ve 0216 545 01 54- 0543 224 57 25 no’lu telefonlardan alınabilir.

Yüz yüze yapılacak seminere, online katılım da mümkün. 25 kişi ile sınırlı olup, katılım için info@internetanneleri.com adresine kayıt yapılması gerekmektedir. Seminerde İngilizceden Türkçeye çeviri yapılacaktır.

DEHB arşivinden
DEHB arşivinden

STET Dernek Hakkında:

SINIR TANIMAYAN EBEVEYNLER TOPLULUĞU verdiği eğitimler ve danışmanlık desteği ile gelecek nesilleri yetiştirecek kadınlara, hayatlarını iyileştirme ve kendi çözümlerini bulma yetisini kazandırmayı amaçlayan yeni nesil bir dernek olarak dikkat çekiyor. Ülkemizdeki kadınlara insan hakları, anayasal haklar, sağlık sorunları, psikolojik destek gibi pek çok konuda makro ve mikro ölçekte danışmanlık hizmeti veren STET Dernek, kendi etkinlik alanı içerisinde bulunmayan tüm yardım taleplerini, kendi uzmanlıklarındaki diğer derneklerle paylaşarak koordineli olarak sonuca ulaştırıyor. STET Dernek, çocukların toplumun geleceği olduğu bilinciyle hareket ederek,  ebeveynlerin anne ve baba olmak, çocukların ihtiyaçları, dönemleri, davranış biçimleri konusunda bilinçlendirilmesi ile daha doğru yaklaşımla, çocuklar yetiştirilmesini amaçlayan projeler geliştirir ve etkinlikler düzenler.  Kendini bir yardım derneği olarak tanımlamayan STET Dernek, uzun vadeli çözümleri eğitim projeleriyle hayata geçiren yeni nesil bir dernek bakış açısını benimsiyor. Bu anlamda “gönüllü bir akademi” görevi üstlenerek; ”Hukuk, Kişisel Gelişim, Ebeveynlik, Kariyer,  Girişimcilik,  Meslek Edindirme” konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak, kadınları ihtiyaçları olan alanlarda konunun uzmanlarıyla buluşturuyor. www.stetdernek.org

DEHB Hakkında:

Çocuk ve ergenlerin % 5,3’ünü etkileyen ve 20. yüzyılın başında tanımlanmış bir bozukluk olan DEHB, Türkiye’de yaklaşık 600.000 kişide görülmektedir. Bebeklikten başlayıp yaşam boyu sürebilen DEHB’de dikkat toplayamama, aşırı hareketlilik ve kontrol bozukluğu temel sorunlar olarak görülmektedir.

 Jodi Sleeper Triplett:

 Onaylı Usta Koç ve Onaylı Usta DEHB Koçu olan Jodi Sleeper-Triplett, DEHBli gençlere yönelik koçluk hareketinin kurucusudur. Yaklaşık 35 yıldır DEHBli gençlerle çalışmaktadır. DEHB Koçluğunun Geliştirilmesi Enstitüsü kurucularından ve the Edge Foundation koçluk eğitim yönetici olan Sleeper-Triplett pek çok meslektaşı tarafından DEHBli gençlere yönelik koçluk konusunda en önemli uzman sayılmaktadır.

Jodi DEHBli gençlere yönelik koçluk eğitimi veren ilk kuruluş olan JST Coaching başkanıdır. Empowering Youth With ADHD adlı kitabın yazarıdır.

Jodi koçluk eğitimini Coaches Training Institute, Success Unlimited Network ve the American Coaching Association bünyesinde tamamladı. J.S.-Trip. University of Massachusetts (Amherst) BDIC programını toplum hizmetleri/ akıl sağlığı konusunda tamamlayıp mezun olan ilk kişidir. Uzun zamandır ülke çapında olduğu kadar bölgesel ve yerel çapta da CHADD bünyesinde gönüllü çalışmaktadır.

 Elgiz Henden:

Eğitim-öğrenci ve DEHB Koçu olan Elgiz Henden, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Beşeri ve Ekonomik Coğrafya branşında yapan Elgiz Henden, eğitimini 1992 yılında tamamladı. 2006 yılından bu yana profesyonel olarak eğitim ve öğrenci ve DEHB koçluğu yapan Elgiz Henden, 2009 yılında faaliyete geçirdiği İz Koçluk Eğitim ve Danışmanlık ile gençlere, onların anne babalarına, öğretmenlerine hem bireysel hem de kurumsal koçluk hizmetleri sunuyor. Elgiz Henden ayrıca ICF Türkiye/Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Türkiye’de DEHB Koçluğunun gelişmesi için faaliyetlerini yoğunlaştırmaktadır. DEHB’ye hastalık gözüyle bakmak yerine muhteşem yönleri olan ve yönetilebilir bir farklılık olduğunu kabul ederek gençlerle çalışmalarını sürdürmektedir. Bugünün iş dünyasında aranan niteliklerini içinde barındıran Dikkat Eksikliği Hiperaktivite si olan gençlere kendilerini yönetmelerini ve geliştirmelerini sağlayacak koçluk becerilerini kazandırmaya çalışmaktadır. Odak noktasına gençleri almış ve onların etrafındaki tüm sosyal kimliklere koçluk becerilerini kazandırmak için yola çıkmıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonunun onayladığı gençlerin akademik performanslarını geliştirmeye yönelik Türkiye’deki ilk ve tek “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu” programını geliştirmiştir. Yine Türkiye’deki ilk ve Tek ICF onaylı “Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Koçluğu” eğitimlerini çözüm ortağı JST Coaching ile birlikte vermektedir. Henden’in Uluslararası Koçluk Federasyonu onaylı (ICF) eğitimleri arasında “Anne Baba Koçluğu” programı da yer almaktadır. Gençler yönelik olan “Başarabilirim Çünkü…” isimli kitabın yazarıdır. 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

‘İnandın mı?’ başlıyor!

Ünlü Televizyoncu Anıl Budak ve İş dünyasının tanınmış isimlerinden Mehmet Safa Yalçıntaş 2022 yılına bomba gibi giriyor. İkilinin ilk projesi olan interaktif...

Hipp’ten Hamilelere Özel Hassas Bakım

Geride üç hamilelik bırakmış bir anne olarak hamilelikte yaşadığımız değişimleri bugün hayranlıkla izliyorum. Bir bebeğin dünyaya gelmek için anne karnında geçirdiği süreyle...

Dolu Dolu Bir Hayat Nasıl Yaşanır?

2022'nin ilk iki gününde sosyal medya sayfalarında ve bazı elektronik postalarda geçmiş yılla hesaplaşma ve geleceğe dair planlar içeren içeriklere rastlıyorum. Ülkemizde...

Sonia Serpil Aslan: Eserlerimin hayata katkısı olsun!

Sonia Serpil Aslan... 2021'de Kelimat Sanat Galerisi'nin bana kazandırdığı muazzam kadın. Aylardır bu söyleşiyi yapmak için bir araya gelmeye çalıştık. Üç kez...

Turizm Sektöründe hepimiz aynı gemideyiz

Sabit Akkaya… Hayatımızı güzelleştiren iyi kalpli, eşsiz dost. Çok kişinin Sabit Abisi.  Çalışanlarının dertlerini ortak olan onlarla ağlayan, onlarla gülen insan.  İş aşkıyla her zaman...

popüler kategoriler

Önceki İçerikRuhun Yasaları
Sonraki İçerikAysel’in!.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar