Cem Yegül ile Pozitifiz..

Pozitif Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yegül ile yaptığım kısa röportajı aktaracağımı dün ki yazımda belirtmiştim.

Cem Bey, için son derece pozitif biri. Bana sürekli Yeşim Mutlu “Mutlu musun?” esprisi yapılır. Cem Bey’de şirket ismi sebebiye böyle bir soru sorulsa kesinlikle çok pozitif olur cevabım.

YSM sordu; Cem Bey tüm içtenliğiyle cevapladı…

YSM-Cirque Du Soleil Türkiye’ye gelme sürecinde neler yaşadınız?

2003′ ten beri sirkle iletişim halindeyiz. Ülkenin içinden geçtiği süreç ve lojistik nedenler bu çaptaki etkinliklerin ülkemize gelmesine izin vermedi. Türkiye’nin yurt dışındaki algısı da farklıydı. Siyasal ve finansal zemin durum stabil hale geldi. O süreçte Pozitive Live da kitle etkinliklerine yönelmeye başladı. İstanbul o coğrafya da bir nokta olmaya başladı. Nokta olmaya başladıktan sonra da siz zihinsel coğrafyaya da ajanlar nezdinde giriyorsunuz. Artık büyük kurumlar bütün ajanlar etkinliklerini turneye çıkarırken o ülke de çalıştıkları prometerlarla iletişim kurmaya başladılar. Eskiden siz peşinde koşarken bir etkinliğin yakın coğrafyalara seyahat eden etkinlikler için sizinle coğrafyalar da temas kuruyorlar. Bu çok önemli bir değişiklik bu açıdan

Cirque Du Soleil için yıllarca peşinde koştuk. İki buçuk yıl önce ilk gösterisi için ikna etmeyi başardık bir şekilde. Şimdi de sırada Alegria . Bunun devamı da var. Yani zaten bu tip eğlence sektöründe ki gösteri markaları bir ülkeye girdikleri zaman bir yıllık girmeleri söz konusu değil. Uzun vadeli planlar yapıyorlar. Geçen sene test ettiler buradaki zemini. Onlar açısından rekor sayıda -bizim açımızdan da öyle ama, bizim açımızdan değil ama onların açısından olması önemliydi- izleyici çektiler. Dolayısıyla bunu devam ettirmeye karar verdiler.

YSM- Cirque Du Soleil’de Sizin en sevdiğiniz gösteri hangisi?

Hepsini görmedim. Yani gördüklerim arasında hakikaten Alegria top olabilir. Ben herhalde 8 farklı gösteri izledim. Alegria olabilir. Sanırım Alegria…

YSM-Gösteriyle birlikte gösteri DVD’leri , gösteri müzik Cd’leri satışa çıkacak mı? Pozitif planlıyor mu?

Pozitif değil , sirk planlıyor. Sirkin bu işle ilgili bir departmanı var. Pozitif vasıtasıyla satılıyor ama sirk onu pozitifle birlikte koordine ediyor.

YSM-Gösteri esnasında alma şansına sahip olabilecekler mi?

Evet alabilecekler.

YSM-Alegria ile ilgili heyecanınız nasıl? Ne kadar izleyici hedefliyorsunuz? Diğer gösteriyi geçmeyi planlıyor musunuz?

Geçmeyi tabiki planlıyoruz. Geçen sene ki tam rakamı bilmiyorum. 78.000 kusurdu yanılmıyorsam. Bu sene ki hedef 100 000 geçmek. Ama gösterilerin ilk sekiz şovunu satışa sunduk. 8 şov çok iyi sattı üç gösteri şimdiden eklendi Şu anda 11 gösteri satışta ya da çıkmak üzere yanlış bilgi vermek istemem. Onlar sattıkça diğer şovlar eklenecek. Bize ayıracakları zaman dilimi o rekoru kırmamıza elverişli.

YSM- Cirque Du soleil kaç kişilik ekiple Türkiye’ye gelecek? Pozitiften kaç kişi bu gösteri için çalışacak?

Cirque Du Soleil 55 kişiyle Türkiye’de olacak. Özel sahneleri hazırlanacak.

Pozitif ekibi 70 kişi. Ama gösteri esnasında ekibimize yeni kişiler ekleniyor. 200 kişi ile gösteriye hazırız.

YSM-Sırada ne var?

Basın açıklaması olmadan maalesef söyleyemiyorum. Ama hep peşinde koştuğumuz büyük isimler var. Bu sene de kovalamaya devam ediyoruz. Ama 2013’de çok büyük iki isimi izleyeceğiz. Bunu söyleyebilirim.

Cem Yegül ve Pozitif Live’dan sürekli güzel  haberler bekliyoruz.

Röportaj için Pozitif Live ailesinden Yasemin Hanıma, Taksim’e dönüşte beni servislerini alma inceliğini gösteren Pozitif ailesinden Banu Hanım’a çok teşekkür ederim.

YSM-Alegria sever

 

 

1 Yorum
  • ilahi
    04 Eylül 2012 saat 21:32

    Bir türlü izleyemedim bu sirki … Ama hep adını duyuyorum demekki kaliteli bir gösterileri var .

Yorum Yazın