Çocuklar İçin ‘Kidly’ Hikayeler Yayında !

-

Çocuklar için yaratıcı bir hikâye okuma deneyimi tasarlayarak, kaliteli ekran süresi geçirmelerini amaçlayan Kidly, Apple Store’da yanınızda..

Çocuk edebiyatı yazarları ve alanında uzman eğitimciler tarafından, psikolojik danışman eşliğinde yazılmış  resimli hikayeler, okumaya motive eden rozetler ve oyunlaştırılmış bir okuma deneyimi ile çocuklara sunuluyor.

Ebeveyn Paneli sayesinde, çocuklar için hikâye seçilmesine olanak sağlayan ve haftalık olarak okuma raporu gönderimi yapılan uygulama, ebeveynler için “güvenli içerik” kavramını bir adım ileri taşıyor ve ebeveynleri, çocuklarının okuma macerasına dahil ediyor. 

Kidly’nin içerik danışmanlarından Psikolojik Danışman Çağla Küçük,  yapılan araştırmaların ekran süresinden daha çok, içerik kalitesi konusunda dikkatli olması gerektiğine dikkat çekerek, “Kidly, çocukların yaşamlarında ayrılmaz bir araç haline gelen teknolojik cihazları kullanma alışkanlıklarına yeni bir bakış açısı getiriyor. Eğlenirken öğrenmeye olanak sağlayan, çocukları yaratıcı düşünmeye, zihinlerine ve bedenlerine iyi bakmaya, keşfetmeye ve dinamik olmaya davet ediyor. ” diyor.

4-12 yaş arası için tasarlanan hikayeler şimdilik Türkçe, İngilizce ve Portekizce dillerinde yayına sunuluyor. Cinsiyet eşitliği, çevre bilinci, hayvan sevgisi, farkındalık, bilim, sanat ve felsefe gibi birçok tema ve disiplinde yazılarak, modern dünya değerlerini çocuklara hikayeler aracılığıyla aşılamayı planlıyor. 

Orijinal karakterleri ve sadece Kidly’de bulabileceğiniz hikayeleri ile Kidly, çocukların hem kendilerini daha doğru dinleyip ifade edebilmelerine, hem de dış dünyayı anlamlandırmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. 

Kidly’nin OkuMacera adlı seçimli hikaye modülü ise kendi alanında tüm dünyada bir ilk olarak sunuluyor. Seçimli hikayeleri ile oyunlaştırılmış bir okuma deneyimi sunan OkuMacera, okuyucularına erken yaşta okuma alışkanlığı ve karar verme becerisi sağlamayı amaçlıyor. 

Tüm çocuk okuyucularını mutlu ve bilinçli bir dünya vatandaşı olma yolunda destekleyen Kidly hikayelerine erişmek için, uygulamayı App Store’dan telefon ve tabletlerinize indirebilirsiniz. 

YSM’İn notu:Bu içerik Mehmet Ustaoğlu PR (Mu İletişim)  tarafından “Kidly’e özel hazırlanmıştır. 

 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

‘İnandın mı?’ başlıyor!

Ünlü Televizyoncu Anıl Budak ve İş dünyasının tanınmış isimlerinden Mehmet Safa Yalçıntaş 2022 yılına bomba gibi giriyor. İkilinin ilk projesi olan interaktif...

Hipp’ten Hamilelere Özel Hassas Bakım

Geride üç hamilelik bırakmış bir anne olarak hamilelikte yaşadığımız değişimleri bugün hayranlıkla izliyorum. Bir bebeğin dünyaya gelmek için anne karnında geçirdiği süreyle...

Dolu Dolu Bir Hayat Nasıl Yaşanır?

2022'nin ilk iki gününde sosyal medya sayfalarında ve bazı elektronik postalarda geçmiş yılla hesaplaşma ve geleceğe dair planlar içeren içeriklere rastlıyorum. Ülkemizde...

Sonia Serpil Aslan: Eserlerimin hayata katkısı olsun!

Sonia Serpil Aslan... 2021'de Kelimat Sanat Galerisi'nin bana kazandırdığı muazzam kadın. Aylardır bu söyleşiyi yapmak için bir araya gelmeye çalıştık. Üç kez...

Turizm Sektöründe hepimiz aynı gemideyiz

Sabit Akkaya… Hayatımızı güzelleştiren iyi kalpli, eşsiz dost. Çok kişinin Sabit Abisi.  Çalışanlarının dertlerini ortak olan onlarla ağlayan, onlarla gülen insan.  İş aşkıyla her zaman...

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar