Bir Elin Nesi Var Primanın Aşısı Var

Facebook da gördüğüm anda paylaşmaya karar verdiğim harika bir kampanya. Prima yetkililerine ulaşmak için mail vb de attım ama ne yazık ki attığım mailler hep geri döndü size buraya kopyalayayım ki yazdığım yazı yanlış anlaşılmasın. Yazının sonunda mailimi bulabilirsiniz.  Konuyu değiştirmek istemem çünkü mesele mühim mesele…

1+1 kampanyası Pampers® & UNICEF işbirliği ile “Bir eşittir bir” yeni doğan tetanosunu yok etmeyi amaçlayan bir kampanya.

Yeni doğan tetanosu, kadınların sağlık merkezlerine ve bağışıklık hizmetlerine ulaşamadığı, dünyanın en yoksul ülkelerinde bebekler için bir tehdit oluşturuyor. Dünyada her 9 dk’da 1 bebeğin ölümüne yol açan yeni doğan tetanosuna karşı düzenlenen kampanya için facebook da Prima Dünyası sayfasını beğenen her kişi için UNICEF’e bir aşı bedeli bağışlanacak. 1 Mart 2011 tarihinde başlayan kampanya 1 Mayıs 2011′de sona erecek.  Her katılımcı kampanyaya sadece 1 kez katılabiliyor. Sayfayı beğenmekten vazgeçer ya da tekrar beğenmeniz durumunda, bu işlemi kaç kere gerçekleştirdiği dikkate alınmaksızın, sadece 1 aşı miktarı bağışlanacakmış. Görsele tıklarsanız sayfaya hemen ulaşabilirsiniz.

PRİMA web sitesinden aldığım bilgiler:

Bugün, dünyanın dört bir ucundan 40 ülkeden 170 milyon kadın ve bebek, ölümcül ama kolay önlenebilir bir hastalık olan Anne ve Yenidoğan Tetanosu (AYT)’na karşı koruma bekliyor.

Sessiz katil” olarak da bilinen AYT, Türkiye’de tamamen önlenmiştir ancak Dünya Sağlık Örgütü’nün rakamlarına göre dünyada her yıl 59.000 yenidoğanın ölümüne yol açmaktadır.

İşte bu maili görüp benim gibi ulaşamayanlar için umarım PRİMA email adresini düzeltir. Facebook mesajıma da cevap vermediler neyse.. Ne de olsa bu blogu günde ortalama 400- 450 tekil kişi okuyor ben olmasam bile biri ulaşsa yeridir

YSM-mom

“From: Yeşim MUTLU [mailto:yesim@yesimmutlu.com]
Sent: Thursday, March 03, 2011 3:39 PM
To: ‘iletisim@prima.com.tr’
Subject: 1 paket = hayat kurtaran 1 aşı kampanyası hakkında

Diger uzantili mailiniz surekli hata veriyor bir de buradan gondermek istedim

Sevgiler

YSM

From: Yeşim MUTLU [mailto:yesim@yesimmutlu.com]
Sent: Thursday, March 03, 2011 3:19 PM
To: ‘trconsumer@custhelp.com’
Subject: 1 paket = hayat kurtaran 1 aşı kampanyası hakkında

Merhaba,

Facebook sayfanızdan kampanyanızı takip ediyorum ve sırf destek olabilmek adına  Carrefour dan alışveriş yapıyorum .

Konuyu bloguma tasimak istiyorum fakat siteden alinti yapmak istemedim. Birebir size ait  bulten, gorsel vb varsa gondermenizi rica edebilir miyim?

Cunku hem anneyim hem de iki kizimda da Prima disinda bez kullanmadim. Yazım zaten deneyimime ve begendigim bu calismaya yer verecek.

Blogumda da hissetmedigim hic bir yaziya yer vermiyorum zaten .Bu sebeple sizden ben talepte bulundgum icin reklam vb endisesi tasimayin lutfen. Keske kisiler olaya farkli bakmasa

Gorusmek dilegiyle,

YSM”

2 Yorum
 • BANU SARIKAYA
  25 Aralık 2012 saat 08:55

  BEN BURADAN PRİMA YETKİLİLERİNE ULAŞMAK İÇİN YAZIYORUM İNTERNET ADRESLERİNE VE TELEFON NUMARALARINA ULAŞILAMIYOR.YENİ ÇIKAN BEZLERİNDE PROBLEM VAR ALDIĞIM 88 Lİ PAKETLERİ EN AZ 9 BEZ KULLANDIM SÜREKLİ ÖNDEN ISLAKLIĞI DIŞARI ÇIKARIYOR ARTIK BAŞKA BİR MARKA TERCİH ETTİM BU MAİL ADRESİNİ EN SON BULABİLDİM PRİMAYA ULAŞMAK İSTİYORUM

 • admin
  25 Aralık 2012 saat 11:34

  Banu Hanım,

  Primanın facebook sayfasından ve web sitesinde yer alan telefon vb dener misiniz?

  http://www.prima.com.tr/contactUs

  Sevgiler
  YSM

Yorum Yazın