Aşk ve Tesadüfler

askvetesaduf1

Büyük şehrin sokaklarında, binlerce insan birbirinden habersiz teğet geçerek yaşar hayatı… Bazen geçmişini arar yüksek binalara bakarken, bazen de anın getireceği güzellikleri yaşayamama duygusuyla kaçar. Bazen de hiç ummadığı bir an da tatlı bir tesadüfle bir filmin kahramanı olur bir anda…

 

Akıl almayan zamanlarda, akla bile gelmeyen anlarda karşılaşılır aşkla. Aşk, bir çığ gibi düşer yüreğindeki yangına. Bir an nefessiz kalır, aşksız olamayan zamanlara kucak açarsın. Aşkı her an düşünmeye, her an görmeye, her an yazmaya, her ana ortak etmeye çalışırsın. Bazen çocuklar gibi sevinirsin yazdığı bir satıra. Kokusu gelir aklına gözünü kapatıp şöyle bir çekersin içine. İçinde fırtınalar eser gözleri gelince aklına… Gülüşünde yeniden hayat bulur sözlerinde susar kalırsın.

 

Aşk tesadüftür ve güzellikleri yaratanda aşktır sıklıkla. Nereden geldiğini bilemezsin aşkı planlayamazsın.

 

Hangi aşkta planlanmıştır ki aşk. Sadece gelir yerleşir hayatına.

 

Seçme şansı tanımaz… Artık rüzgâr, yağmur, ses, müzik, resim, fotoğraf hayata dair ne varsa sürprizdir, aşktır.

 

Aşk hayatına ne kadar uygundur, ne kadar seni yansıtır ne kadar sorun getirir bilemezsin. Tatlı tesadüfün içinde etkilenir ve yaşarsın.  Eros oklarını çoktan etrafa saçmış gülümseyerek saçmalarını izlemektedir. Romantik komedi tadında her şey üst üste gelir. Her şey karışır, mucizeleri, serseri gülüşü beklersin. 

 

Ve anlarsın ki aşk tesadüftür hayatında…

 

Yorum yok

Yorum Yazın