25 Nisan Akrep Burcunda Ay tutulması

Demel Baltacı yorumuyla paylaşıyorum. Orjinali http://haberdesin.com/haber/yasam/25-nisan-akrep-burcunda-ay-tutulmasi yer alıyor.

Haberdesin.com arşivinden

Haberdesin.com arşivinden

25 Nisan’da gece saat 22:57 Ay Dolunay pozisyonuna geldiğinde 5 Derece Akrep burcunda parçalı AY tutulması meydana gelecek. Yaklaşık 4 saat sürecek olan tutulma Avustralya, Asya, Ortadoğu ve Avrupa’nın bir bölümünden izlenebilecek. Akrep Boğa aksındaki bu tutulma sahip olduklarımız, maddi manevi değerlerimiz, dünyasal hırslarımız, cinsellik, ölüm, krizler, derin duygular, ortak değerlerimiz, ruhsal dönüşümlerimiz ile ilgili temalara dikkat çekiyor.

Satürn’ün Akrep burcundaki seyri boyunca bu burçtaki ikinci tutulmayı yaşayacağız. Geçtiğimiz Kasım ayında yine Akrep burcunda önemli bir Güneş tutulması yaşamıştık. Bu yıl üç Ay, iki Güneş tutulması olarak toplam beş tutulma yaşayacağız. Kuşkusuz 25 Nisan’da yaşayacağımız Ay tutulması yaptığı görünümler nedeniyle en zorlayıcılarından biri olacaktır. Tutulma yöneticisi Mars Boğa burcunda seyrediyor ve Güneş ile kavuşmuş durumda. Akrep burcundaki Satürn de tutulma noktası ile temas ediyor ve Mars ile karşıt konumda yerleşiyor. İki malefik gezegen Satürn ve Mars gökyüzünde birbirine meydan okuyor vaziyette olacak. Böyle bir görünüm doğal bir transit altında karşımıza çıkabilir. Ancak sözkonusu tutulma olunca bu enerjiyi daha şiddetli ve uzun vadeli olarak hissedeceğiz anlamına gelir. Tutulmalar hayatlarımızda bazı kapıları açar ve kaparlar. Bunlar çoğu zaman bizim vurmaya cesaret edemediğimiz kapılar ve adım atmakta zorlandığımız adımlar olurlar. Tutulmanın o güçlü enerjisiyle bizim cesaret edemediğimiz değişimler ve dönüşümler hayatımıza girerler. Gelişmek ve ilerlemek için değişmek ,bizim için artık geçerliliğini kaybetmiş kavramları da hayatımızdan çıkarmak zorundayız. İşte tutulmalar bunu bizim için kolaylaştırırlar. Üzerimizdeki baskılar o kadar artar ki, hayatımızı aynı rutinde devam ettirmemiz imkansız hale gelebilir. Akrep burcundaki bir Ay tutulması da eskimiş, çürümüş, bozulmuş kavramları hayatımızdan çıkarmak ve dönüşmek için gerekli imkanları bize verecektir. Tabii ki bu süreç biraz zorlayıcı, yıkıcı, sarsıcı ve acı verici olabilir. Mars ve Satürn arasındaki sert görünümün çok mülayim olmayacağını söyleyebiliriz. Şiddet, savaş, çatışma, kavga, yıkım, depresyon, öfke, baskı tutulmanın temas ettiği hayatlarda ortaya çıkabilir. Herkesin aynı oranda etki almayacağını, natal haritalardaki gezegen yerleşimlerinin durumuna göre etki derecesinin belirleneceğini söyleyebiliriz.

Tutulma anının haritasında yükselen Yay burcunun yöneticisi Jüpiter 7. Evde Uranüs ve Merkür ile olumlu görünüm yaparak bilgi ve iletişimdeki hızlanmaya dikkat çekiyor.. Balık burcundaki Neptün’ün Ay ile yaptığı üçgen açı ruhsal olarak büyüme imkanı veren, yumuşak, destekleyici enerjisiyle sert ortamı rahatlatan ilahi bir yardım eli gibi görünüyor. Plüton’un Satürn ve Venüs’e yaptığı olumlu görünüm ve orta noktada yer alan chiron sırtımızı dayayacağımız güçlü ve güven veren bir dost gibi…Evren bize üzerinizde baskı yaratan, sizi zorlayan kavramları hayatınızdan çıkarabilirsiniz; cesaret edin ve eyleme geçin , ben maddi manevi yanınızdayım der gibi.. Bu tutulma döngüsünde cesur, kararlı ve kendimizden emin davranırsak şartları kendi lehimize çevirme şansımız da çok yükselebilir. Akrep burcu başta olmak üzere Boğa, Kova ve Aslan burcunun ilk dekan doğumluları tutulma etkilerini yoğun olarak hissedebilirler.

Bu tutulmayı çok önemli yapan bir durum da tutulmanın ülkemizin Güneşi ile kavuşuyor olması. Yaşam kaynağı Güneş’i etkileyen tutulmaları takip eden dönemde çok önemli kadersel olaylar olabilir. Ülkemizin Güneş’i 5. Evde yerleşmiş durumda. Yönetim, hükümet, liderler, ülkenin kendini ifade ettiği tüm kavramlar, halkın yaşamı, ekonomi, gençler, ünlüler, spekülatif piyasalar etki altında olabilir. Horoskopun 5- 11 ev kapsında oluşacak tutulma Satürn Mars karşıtlığı nedeniyle sert, şiddet içeren, çatışma, kriz ve gerginliklere neden olabilir. Sahip olduğumuz değerler, ülkemizin kimliği, maddi manevi güvenliğimiz, huzurumuz üzerinde tehdit ve baskı hissedebiliriz. Boğa toprak, Akrep yeraltını temsil ettiği için fiziksel olarak doğa olayları, depremler, seller artış gösterebilir. Ülkemizin de bu kadersel dönüşüm döneminde zararlı, bozulmuş, çürümüş ,gelişimimiz için zararlı olan kavramları hayatından çıkarması gerekebilir. Jüpiter ve Neptün’ün konumu ve yaptığı görünümler bilinç ve ruhsal olarak halkımızın farkındalığının yükselebileceğine işaret ediyor. Tabii bazı acı deneyimler ve bedeller ödemek gerekebilir. Bu dönem önümüzdeki 19 yıllık zamanı etkileyecek önemli değişimleri tetikleyebilir.

Tutulmanın sizi nasıl etkileyeceğini öğrenmek için öz burcunuzla birlikte lütfen yükselen burcunuzu da takip ediniz..

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

25 Nisan’da Akrep burcunda yaşanacak parçalı Ay tutulması sizin sekizinci evinizde etkili olacak. Ortaklı gelirler,prim, sigorta, vergi, kredi, miras, nafaka vb. konularda bu Ay tutulmasında önemli kavramlar karşınıza çıkabilir. Bunun yanı sıra, ölüm, cinsellik, ameliyatlar da bu Tutulmanın ana konuları arasında yer alıyor. Tutulma yöneticisi Mars’ın karşıt pozisyonda ikinci evinizde yer alması maddi konulara özellikle dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra ay tutulmaları sonlanmaları, dönüşümleri de temsil ederler.Hayatınızdaki bazı kavramlarda gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Tutulma noktası ile Satürn arasındaki irtibat sorumlu davranmamız gerektiğini ve eğer ihmal ettiğimiz kavramlar varsa bunlarla da yüzleşebileceğimizi işaret ediyor. Kendinizi biraz karamsar ve gergin hissedebileceğiniz bu dönemde Kronik bir sağlık sorunu nedeniyle operasyon ve ameliyat da gündeme gelebilir.
28 Nisan’dan itibaren Güneş ve Satürn’ün karşıt pozisyona gelmesi otorite kavramları ve maddi yükümlülüklerimiz ile ilgili sınavları ve aynı zamanda çözüm yollarını karşımıza net bir şekilde çıkarabilir.

BOĞA (21 Nisan – 21 Mayıs)

25 Nisan’da Akrep burcunda yaşanacak Parçalı Ay Tutulması ilişkiler ve ortaklıklarınıza dikkat çekiyor. Tutulma yöneticisi Mars ve Venüs sizin burcunuzda ve karşıt evinizde Satürn yer alıyor. İlişkilerinizde mücadeleler, çekişmeler oluşabilir. Kişisel istekleriniz ile karşınızdaki kişiye olan sorumluluklarınız arasında bir denge oluşturmak zorunda kalabilirsiniz. Sizin güveninizi kazanmış ve sorumluluğunu alabildiğiniz ilişkilerde bu tutulma uzun vadeli dönüşümler yaşatabilir. Aksi halde karşınızdaki kişiye savaş açma, mücadele ve arkasından kopuşlar meydana gelebilir. Çok duygusal ve hassas olabileceğiniz bu dönemde karamsar ve depresif duygular hissedebilirsiniz. Ancak manevi yanınızı kuvvetlendiren Oğlak burcundaki Plütonun destekleyici etkisiyle karşınızdaki kişiye karşı kişisel gücünüzü sonuna kadar kullanabilir ve yapıcı adımlar da atabilirsiniz. Arkadaş çevrenizden ve ait olduğunuz sosyal gruplardan da önemli yardımlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

25 Nisan’da Akrep burcunda yaşanacak parçalı Ay Tutulması günlük hayatınız, iş çevreniz, çalışma ortamınızda bazı dönüşümlere neden olabilir. Bir arkadaşınız, yardımcınız işden ayrılabilir, bir iş projesi sona erebilir veya çalışma koşullarında değişimler yaşayabilirsiniz. Genel olarak bu bölgede Satürn olacağından sorumluluklarınız artabilir ve kendinizi yorgun, karamsar hissedebilirsiniz. Kronik sağlık problemleri ortaya çıkabileceğinden, genel kontrollerinizi yaptırmanız daha doğru olacaktır.Evinizde beslediğiniz evcil hayvanınız ile ilgili bir sıkıntı oluşabilir veya ani bir masrafla karşılaşabilirsiniz. Ailenizden ve büyüklerinizden maddi manevi destek bulabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ay sonunda etkili olacak Güneş Satürn karşıtlığı iş ve sorumluluklarınızın artacağını ve çok çalışacağınızı işaret ediyor. Bu dönemde beslenmenize dikkat etmeli, yeteri kadar dinlenmeye vakit ayırabilmelisiniz. Aksi halde zayıflayan bağışıklığınız bazı sağlık sorunları yaratabilir.

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

25 Nisan’da oluşacak Akrep burcundaki parçalı ay tutulması, duygusal ilişkilerinize, yaratıcı ve sanatsal faaliyetlerinize, çocuklarınızla ilgili kavramlara dikkat çekiyor. Bu alanlarda sorumluluklarınız artabilir ve duygusal olarak zorlanabilirsiniz. Özel hayatınız ve sosyal hayatınız arasında çekişmelerin yaşanabileceği bir dönem geçirebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi, genel olarak yurtdışı, hukuk, medya ile ilgili kavramlarda destekleyici gelişmeler de söz konusu olabilir.Bu tutulmayla birlikte özel, duygusal ilişkilerinizde ve çocuklarınızla ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Spekülatif piyasalar ve şans oyunları bu dönemde riskli olabilir. Maddi olarak sizi zorlayabilecek durumlardan uzak durmalı, tedbirli olmalısınız. Ay sonunda yaşanacak Güneş Satürn karşıtlığı sorumluluklarınızı ihmal ettiğiniz takdirde, duygusal olarak zorlanabileceğinizi ve aile büyükleriyle çatışabileceğinizi işaret ediyor.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
25 Nisan’da Akrep burcunda yaşanacak Ay tutulması ev, aile, ebeveynler ile ilgili konulara dikkat çekiyor. İhmal ettiğiniz sorumluluklarınız varsa onlarla yüzleşmeniz gerekebilir. Bir aile üyesinin sağlık problemi, yaşadığınız yer, eviniz ya da bir mülkle ilgili mücadele etmeniz gereken durumlar ortaya çıkabilir. Ancak yakın çevreniz, arkadaşlarınız ve uzman kişilerden alacağınız desteklerle olayları kontrol altına almanız mümkün görünüyor. Ay sonunda gerek iş gerekse aile hayatındaki sorumluluklarınız artacağından kendinizi yorgun ve karamsar hissedebilirsiniz. Kendinize daha fazla zaman ayırarak, hoşlandığınız faaliyetlerle ilgilenmeye çalışın.

BAŞAK (24 Ağustos – 22 Eylül)
25 Nisan’da Akrep burcunda yaşanacak Ay tutulması sizin yakın çevreniz, kardeşleriniz, günlük iletişimleriniz ile ilgili alanda bazı sıkıntılı kavramlar ve çözümlenecek problemleri gündeme getirebilir. İhmal ettiğiniz sorumluluklarınız varsa onlarla yüzleşebilirsiniz. Bu dönemde iletişim cihazlarınız, bilgisayarınız, otomobilinizle ilgili bir arıza gündeme gelebilir. Gelişmesi mümkün olmayan kavramlarda bazı sonlanmaların yanısıra fikirsel değişimler de yaşayabilirsiniz. Duygusal olarak da üzerinizde baskı hissedebileceğiniz bu dönemde eşiniz, çocuklarınız ve sevdikleriniz size gerekli desteği sağlayacaktır.

TERAZİ (23 Eylül – 23 Ekim)
25 Nisan Akrep burcunda yaşanacak Ay tutulması maddi konularda sorumluluklarınızın artmasına ve ani harcamalara neden olabilir. Kazanç elde ettiğiniz kavramlarda bazı değişimler ve kısıtlamalar oluşabilir.Maddi kaynak ve kredi bulmak veya çevrenizden böyle taleplerle karşılaşmak duygusal olarak sizi zorlayabilir. Ancak güçlü ve kararlı olduğunuz takdirde gerek aileniz, gerekse yakın çevrenizden gerekli destekleri bulabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bir mülk satışı veya mirastan gelebilecek destekle işinize ve kariyerinize yatırım da yapabilirsiniz.

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım )

25 Nisan’da Akrep burcunda yaşanacak Ay tutulması sizin için çok önemli. Geçtiğimiz Ekim ayından beri burcunuzda ilerleyen Satürn hayatınızda yeni yapılandırmalar yapmanızı istiyor. Bu Ay tutulması ile kendiniz ve ilişkileriniz ile ilgili bazı sınavlarla karşılaşabilirsiniz.İhmal ettiğiniz sorumluluklarınız ile yüzyüze gelebilirsiniz. Güçlü olamnız gereken bir dönemdesiniz. Bazı ilişkileriniz sizin için sorun kaynağı oluyorsa onları hayatınızdan çıkarmanız gerekebilir. Bu dönemde hissedebileceğiniz duygusal baskı fiziksel sağlık problemlerine yol açabilir. Kazalar ve sakarlıklara da açık olduğunuz bu dönemde daha dikkatli olmaya çalışmalısınız. Kararlı ve güçlü olduğunuz takdirde bu ay tutulması uzun vadeli hayatınızı yapılandırmanız için önünüze önemli dönüşüm fırsatları da çıkarabilir. Yakın çevrenizin, sevdiklerinizin, çocuklarınızın sizi maddi manevi desteklemeye hazır olduklarını da unutmamalısınız.

YAY (23 Kasım-21Aralık)
25 Nisan’da Akrep burcunda yaşanacak Ay tutulması iç dünyanız, bilinç altınız, ruhsal sağlığınız ile ilgili konulara dikkat çekiyor. Günlük hayatınız ve iş yaşamınızdaki sorumluluklarınızn artması sağlığınızı da biraz zorlayabilir. Bağışıklığınız sisteminiz zayıflayabilir; kendinizi yorgun ve karamsar hissedebilirsiniz. Bu ay tutulmasında bir gizli düşmanlıkla karşılaşabilir, değerli bir eşyanızı da kaybedebilirsiniz. Daha dikkatli ve temkinli olmalısınız. Bu tutulma döngüsünde kendinizi ve yaşamınızı daha fazla sorgulayabilir, günlük yaşamınız, iş hayatınız, sağlığınız ve maddi konularda yeni kararlar alabilir, dönüşümler yaşayabilirsiniz.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
25 Nisan’da Akrep burcunda yaşanacak Ay tutulması arkadaşlarınız, ait olduğunuz sosyal gruplar, gelecek hedefleriniz, iş projeleriniz ile ilgili alanlarda bazı değişimleri gündeme getirebilir. Duygusal hayatınızdaki hızlı gelişmeler, maddi alanda hissettiğiniz yetersizlik duygusu karamsarlık yaratabilir. Yakın arkadaşlarınızdan biri ile ilgili zorlayıcı bir durum sizi dolaylı olarak etkileyebilir. Mutsuz olduğunuz ve gelecek beklentisi olmayan bir ilişkiniz bu dönemde sona erebilir. Çocuklarınız ile ilgili sorumluluklarınız artabilir ya da ihmal ettiğiniz kavramlarla yüzleşebilirsiniz. Ancak uzun vadede sizi olumlu etkileyecek bu tutulma döngüsünde kişisel olarak güçlü olduğunuzu ve yakın çevrenizin sizi desteklediğini unutmayın.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
25 Nisan’da Akrep burcunda yaşanacak Ay tutulması, kariyer ve iş hayatınıza dikkat çekiyor. Bu dönemde ihmal ettiğiniz kavramlar ve sorumluluklarınız ile yüzleşmeniz gerekebilir. Ebeveynler ve patronlarınızla olan ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Güç çekişmeleri ve stresli durumlar oluşabilir. Kariyer hayatınızda rahatsızlık duyduğunuz kavramlar varsa , bazı değişimler yaşamanız muhtemel görünüyor. İş yeri, ofis ve evinizle ilgili kısıtlayıcı durumlar oluşabileceği gibi, ebeveynlerinizden ve aile büyüklerinizden birinin sağlığı ile ilgili bazı zorlanmalar da ortaya çıkabilir. Ancak şu ana kadar ihmal ettiğiniz kavram yoksa ve iş hayatınızla özel hayatınız arasındaki dengeyi koruyabildiyseniz bu tutulma kariyerinizde yeni kapılar da açabilir. Arkadaşlarınızın, sevdiklerinizin ve çocuklarınızın destekleriyle moralinizi yüksek tutabilir, gelişmeleri rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

25 Nisan’da Akrep burcunda oluşacak Ay tutulması, yurtdışı, seyahatler, medya, yayıncılık, yüksek öğrenim ve hukuksal konularda bazı sorumluluklarınız ve hatalarınızla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.Gelecek ile ilgili projelerinizde ve hayat görüşlerinizde değişimler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızdaki iletişim trafiği çok artabilir, kısa ve uzun seyahatler yapabilirsiniz.

Demet Baltacı www.bilincokulu.com

Yorum yok

Yorum Yazın