22 Temmuz ve DOLUNAY!.

-

Demet Baltacı www.BilincOkulu.com alınmıştır.

Google görsel
Google görsel

KOVA BURCUNDA DOLUNAY
22 Temmuz’da 21:15’de Kova burcunun 0 derecesinde dolunay meydana gelecek. Bu yıl Kova burcunda iki dolunay yaşayacağız. Önümüzdeki Ay, yine bir kova burcu dolunayı meydana gelecek. Kova ve Aslanlar için önemli bir dönem olduğunu söyleyebiliriz. Aslan-Kova aksı ben, kimlik, ego ile biz, toplum ve evrensellik karşıtlığına dikkat çekiyor. Dolunay sırasında gökyüzünde oluşan haritada da Kova burcu yükseliyor. Ay 12. Evde, Güneş 6. Evde, Satürn 8. Evde T-Kare açı kalıbı oluşturuyor. Malefik evler arasında oluşan bu sert açı kalıbı zorlayıcı enerjiler ortaya çıkarıyor. Kişisel bazda kronik sağlık problemleri, ihmal edilmiş sorumluluklar, ertelenmiş sorunlar sıkıntı yaratabilir. Toplumsal bazda yönetim ve otorite ile ilgili sorunlar, uzun vadeli çözüm bekleyen kavramlar, geçmiş hatalar, ihmaller Satürn tarafından tekrar sınanacak. Dolunay sırasında Mars Jüpiter kavuşumu ve su grubunda Satürn, Neptün, Jüpiter arasındaki büyük üçgen duygusal ve sezgisel enerji akışını yoğunlaştırıyor. Mars bu üçgende enerji akışını ve duygusal tepkileri arttırabilir. Su, yağışlar ve bu nedenle problemler de meydana gelebilir. Merkür Yengeç burcunda kuzey düğüme üçgen açı yaparak, iletişimde başarılar verebilir. Özellikle geçmiş, aile, evimiz, çocukluğumuz, ülkemiz, güvenliğimiz ile ilgili çok fazla konu gündeme gelebilir ve fikirsel paylaşımlar olabilir. Merkür’ün Sirius yıldızı ile kavuşumda olması dikkat çekici. Dolunay günü Venüs burç değiştirerek Başak burcuna geçiyor ve kraliyet yıldızı Regulus ile kavuşumda..Büyük su üçgenindeki Neptün ise bir diğer kraliyet yıldızı Formalhaut ile kavuşumda. Güneş de Aslan burcunda olduğu için bu dolunay dünyadaki önemli liderler ile ilgili kavramlara da dikkat çekiyor.

Ülkemiz haritasına baktığımızda Satürn Güneş üzerinde olduğu için dolunay oldukça etkili. Kova dolunayı ülke haritamızın 8. Evinde oluşacak. Yükselen üzerinde Mars Jüpiter kavuşumu, halkın enerjisi ve duygusal tepkisinin artabileceğini gösteriyor. Bu kavuşum Natal Mars ile kare, Güneş ile üçgen. Ülkenin kimliği ile bütünleşen, asker ve güvenlik ile çatışan durumlar artış gösterebilir. Halk kalabalıkları ve grup faaliyetleri yoğunlaşabilir. Daha aktif ve ses getiren eylemler ortaya çıkabilir.

8. Ev dolunayı ölüm, dönüşüm, finans, sigorta, vergi, borçlar vb. konulara dikkat çekiyor. Gökyüzünde liderlik ile ilgili göstergelerin yoğun olması, ülkemizde de ünlü bir kişinin kaybına sebep olabilir. Bu kişi ülke yönetiminde görev almış bir politikacı, askeri bir lider de olabilir. Sanatçılar, spekülatif piyasalar, borsa ve ekonomi ile ilgili sıkıntılar oluşabilir. Önümüzdeki on beş günlük dönemde bu dolunayın etkilerinin yoğun olarak hissedileceğini ve ülke gündemini meşgul edeceğini söyleyebiliriz. Temmuz ayının son haftasındaki sert gökyüzü konumu daha sert olaylar yaratabilir.

Burç yorumlarını takip ederken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)
Dolunay gelecek ile ilgili kurduğunuz hayaller, dilekler, projelerle ilgili bazı sonuçlanmalar getirebilir. Maddi konulardaki sorumluluklarınız ve gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Çocuklarınız ve günlük hayatınızla ile ilgili yeni kavramlar hayatınıza girebilir.

BOĞA (21 Nisan – 21 Mayıs)
Dolunay ile birlikte kariyer hayatınızda uğraştığınız bazı kavramlarda sonuçlar alabilirsiniz. Bunlar sizin hak edişinizle doğru orantılı olacaktır. Yeni işbirlikleri oluşabilir ve sorumluluklar alabilirsiniz. Yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz bir faaliyette görev alabilirsiniz.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)
Dolunay ile birlikte eğitim, yurtdışı ve seyahatlerle ilgili girişimleriniz sonuçlanmaya başlayabilir. Hayat görüşlerinizde yeni değişimler olabilir. Sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz kavramlarla yüzleşebilirsiniz. Ailenizle birlikte tatile çıkmak size iyi gelecektir.

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz
Dolunay ile birlikte maddi konularda bazı kısıtlamalar hissedebilir, sorumluluklarınızla yüzleşebilirsiniz. İhmal ettiğiniz kavramlar yoksa eğer gökyüzü enerjileri sizi destekliyor. Geleceğiniz, eğitiminiz ve işinizin tanıtımıyla ilgili yatırım imkanları bulabilirsiniz.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Dolunay kendiniz, ilişkiniz, ortağınız, toplumdaki yeriniz ile ilgili bazı fark edişlere neden olabilir. Ciddi ve sorumlu davranmanız şartıyla bu dolunay ilişkilerinizle ilgili dönüşümlere işaret ediyor.Yeni adımlar atmak konusunda daha kararlı olabilirsiniz.

BAŞAK (24 Ağustos – 22 Eylül)
Dolunay günlük hayatınız ve iş hayatınızla ilgili ciddi ve karamsar düşünceler yaratabilir. Seyahat planlarınızda bazı ertelemeler olabilir. Sağlığınız, beslenmeniz ve günlük çalışma planınızda yeni programlar uygulayabilirsiniz.

TERAZİ (23 Eylül – 23 Ekim)
Dolunay duygusal hayatınız, çocuklarınız ve yaratıcılığınız ile ilgili konularda bazı planlarınızı gerçekleştirmenize imkan verebilir. Maddi konularda bazı yetesizlikler hissedebilirsiniz. Ancak uzun vadede maddi konularda da iyileşme yaratacak önemli dönüşümler yaşamaya başlayacaksınız. Yeteneklerinizi kullanma fırsatları karşınıza çıkabilir.

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım )
Dolunay eviniz ve ailenizle ilgili bazı konularda sonuçlanmalar ve fark edişler meydana getirebilir. Dolunay sırasında kendinizi karamsar ve sıkıntılı hissedebilirsiniz. İş hayatınızda ve arkadaş çevrenizde yenilikler sizi keyiflendirebilir.

YAY (23 Kasım-21Aralık
Dolunay ile birlikte planladığınız seyahate çıkabilirsiniz. Hayatınız hareketlenecek ve yakın çevre ilişkileriniz artacaktır. Kardeşlerinizle ilgili bazı kavramlarda sorumluluklar almanız gerekebilir. Çalışma hayatınızdaki koşullar daha keyifli olmaya başlayabilir.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Dolunay maddi konular ve kazançlarınızla ilgili alanda etkili olacak ve Satürn etkisi nedeniyle sorumlu davranmanızı sağlayacak. Uzun soluklu projeleriniz ve hayalleriniz ile ilgili dönüşümler yaşayabilirsiniz. Ortaklık evinizdeki şanslı etkiler sizi destekliyor.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Dolunay sizin için önemli olacak ve özellikle kariyeriniz ile ilgili yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Üzerinizde baskı hissedebilirsiniz; bu nedenle dolunay zamanı kendinizi rahatlatacak çalışmalar yapmalısınız.Önümüzdeki ay burcunuzda bir dolunay daha olacak ve hızlı gelişmeler yaşayacaksınız. İş, kariyer ve maddi konularda gelişim dönemindesiniz; enerjiler sizi destekliyor ve dolunay ile birlikte bunu daha fazla hissedebilirsiniz.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Dolunay iç dünyanız, bilinçaltınız ve dünya görüşünüzde bazı farkındalıklar ortaya çıkarabilir. Bağımlılıklarınız ve zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulmak için iyi bir dönemde olacaksınız. Satürn size gerekli sabrı ve sorumluluğu verebilir. Duygusal hayatınızdaki olumlu gelişmeler de moralinizi yükseltecektir.

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Budak ve Kılınç ‘Bildiğin Gibi Değil’ dedi!

Geçtiğimiz günlerde sevgili Anıl Budak ve Buket Kılınç ile "Altın Melek Ödülleri"nin jüri toplantısında beraberdik. Öncelikli sohbetimiz ödül töreni olsa da sevgili...

Türkiye’nin Tanıtımı İçin Büyük Proje !

Yaptıkları workshoplarla dikkat çeken Türkiye Fotoğraf Grubu, TFG Başkanı Zeki Çelik önderliğinde, Miss and Mr FashionTv Güzellik Yarışması'nın bu yıl ki birincisi...

Dünya İçin Büyük Tehlike: Elektronik Atıklar

Elektronik atık, pil ve elektrikle çalışan kullanım ömrünü tamamlamış, tamir edilemeyecek seviyede zarar görmüş, veya arızalanmış elektrikli veya elektronik eşyalara denmektedir. Evlerde ve...

Dijital Etkinlik Planlayıcısı: Bolomio

Muhteşem ve kusursuz bir düğün hayal ederken aynı zamanda da işlerin tam da tıkırında gitmesini istemeniz en tabi hakkınız. “Düğün hazırlığı” cümlesinin...

2021 Eylül Yüksek Teknoloji Dergisi

  Güncel yaşam ve teknoloji dolu içerikleriyle büyük ilgi gören Yüksek Teknoloji dergisi yeni sayısı #teknomutlu köşemde;    “Dünya İçin Büyük Tehlike Kapıda: Elektronik Atıklar”   başlığıyla #eatık...

popüler kategoriler

Önceki İçerikHİTİT DUA’sı
Sonraki İçerikHoş geldin Alp Egeaka

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar