2014’ün En İyi Selfie’leri yaşasın Türkiye Selfie

-

22 Aralık 2014 benimgibi.com Selfie Bakanı “Selfie en çok aranan kelimeler arasında!” başlıklı yazım 🙂 Malum ‘Selfie’ kelimesi, tüm  dünyayı etkisi altına aldı. An itibariyle instagramda #selfie etiketiyle 209.455.242 fotoğraf paylaşılmış durumda 🙂 Ben de Selfie Bakanı olarak Türkiye’de 2014 yılına damgasını vuran 10 selfie’yi derledim.

Selfieniz bol olsun

YSM

Geçtiğimiz hafta Google Dünya’da ve Türkiye’de en çok aranan kelimeleri açıkladı. Dünya genelinde en çok aranan kelime üzücü bir ölümle kaybettiğimiz “Robin Williams” olurken Türkiye’de en çok “seçim sonuçları” aranmış. Diğer kelimeleri merak ederseniz Global ve Türkiye arama trendlerine Google Trends sayfasında ulaşabilirsiniz.

Selfie Bakanı olarak Türkiye’de aranan kelimeler arasında #Selfie kelimesinin ise sekizinci sırada olduğunu da belirtmeden geçmek istemedim. #Özçekim hala dilimize tam yerleşememiş umarım 2015’de daha çok özçekim paylaşımı görebiliriz.

Yılın bitmesine son sekiz gün kaldığına göre  yeni yıl öncesi de böyle geçti bir selfie yılı yazmakta fena olmaz diye düşünerek aklıma gelen selfie/ özçekimleri yazmak istedim.

Bildiğiniz gibi 2013 yılında Oxford Üniversitesi tarafından #Selfie yılın kelimesi seçilmiş ve Güney Afrika’nın 95 yaşında hayata veda eden efsane lideri Nelson Mandela’nın cenaze töreninde ABD Başkanı Barack Obama’nın çektiği selfie yılın selfiesi seçilmişti.

2014’e baktığımızda 86. Oscar Ödül Töreni’nde Ellen DeGeneres hesabından paylaşılan ve Bradley Cooper’ın çektiği selfie pozunun paylaşım rekoru kırmasıyla bana göre 2014’ün en iyi planlanmış selfiesi olduğunu söylemeliyim. Açıkçası konuyla ilgili Mashable, 2014 yılına damgasını vuran selfieleri derlemiş. Bu sebeple merak ederseniz siteden izleyebilirsiniz. Mashable’ye göre en iyi selfie uzaydan çekilen olmuş. Benim için birinci olan Oscar Selfiesi ise ikinciliği kapmış.

Türkiye’de konuyla ilgili bir çok kişi/site vb mutlaka derleme yapmıştır. Lakin Selfie Bakanı olarak bunu etkilenmemek amacıyla araştırmadım. O zaman diğer yorumlara bakarak kendi seçeceğim ve benim için en iyi 10 selfieye haksızlık etmiş olurum diye düşündüm. Sizce de haksız mıyım?

Şimdi benim gözümle  2014’de ilk on olmayı hak eden selfieler:

Milli Takım ve Fatih Terim Selfie

millitakimselfie

Eskişehir’de Polis Otosunda çekilen 13 kişilik Selfiepolisotosuselfie

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun meşhur kedi ‘Şero’ ile Selfie pozu

kediseroselfie

Tarkan’ın Instagram hesabını açması ve ilk paylaşımı Selfie

tarkan-instagramda_

Cem Yılmaz’ın ekip arkadaşlarıyla çektiği ilk selfie pardon nefs-i sureti

cemyılmazselfie

Okan Bayülgen’in 1 Mayıs günü kapatılan Taksim Meydanı’nda polislerle çektirdiği Selfie

okanbayulgenselfie

Nazlıcan Özkan’ın babası Tuncay Özkan’ a kavuştuğu an ve twitterdan paylaştığı Selfie

nazlicanozkantuncayozkanselfie

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Malezya Başbakan’ı Necip Razak ile çektirdiği ‘selfie’ ( Şu an cumhurbaşkanı ama selfie çekildiğinde başbakandı) 

malezya_basbakani_erdoganla_selfie_cekti13978048080_h1148793 kopya

Beyaz’dan ilk selfie

BEYAZselfiejpg

İntihar Selfie’si çeken polis

intiharselfie

Selfie en çok aranan kelimeler arasında!

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Budak ve Kılınç ‘Bildiğin Gibi Değil’ dedi!

Geçtiğimiz günlerde sevgili Anıl Budak ve Buket Kılınç ile "Altın Melek Ödülleri"nin jüri toplantısında beraberdik. Öncelikli sohbetimiz ödül töreni olsa da sevgili...

Türkiye’nin Tanıtımı İçin Büyük Proje !

Yaptıkları workshoplarla dikkat çeken Türkiye Fotoğraf Grubu, TFG Başkanı Zeki Çelik önderliğinde, Miss and Mr FashionTv Güzellik Yarışması'nın bu yıl ki birincisi...

Dünya İçin Büyük Tehlike: Elektronik Atıklar

Elektronik atık, pil ve elektrikle çalışan kullanım ömrünü tamamlamış, tamir edilemeyecek seviyede zarar görmüş, veya arızalanmış elektrikli veya elektronik eşyalara denmektedir. Evlerde ve...

Dijital Etkinlik Planlayıcısı: Bolomio

Muhteşem ve kusursuz bir düğün hayal ederken aynı zamanda da işlerin tam da tıkırında gitmesini istemeniz en tabi hakkınız. “Düğün hazırlığı” cümlesinin...

2021 Eylül Yüksek Teknoloji Dergisi

  Güncel yaşam ve teknoloji dolu içerikleriyle büyük ilgi gören Yüksek Teknoloji dergisi yeni sayısı #teknomutlu köşemde;    “Dünya İçin Büyük Tehlike Kapıda: Elektronik Atıklar”   başlığıyla #eatık...

popüler kategoriler

Önceki İçerikInstagramdan Sahte Hesap Temizliği
Sonraki İçerik2015’e Not!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar