2 Temmuz Oğlak Burcunda Dolunay

Yazının orjinali internethaber.com da yer alır.

2 Temmuz’da 05:19’da Oğlak burcunun 9 derecesinde dolunay meydana gelecek.

Oğlak toprak elementinin öncü nitelikli burcudur. Pratik ve somut değerlerle ilgili olan Oğlak burcu duygularını geri planda tutabilir. Toplum önündeki statü, kariyer, sorumluluklar, gelecek hedefleri, maddi hırslar, tutkular, liderlik, yönetim, devlet, otorite kavramları Oğlak burcu konularıdır.

Özellikle kariyer hayatımızı ve toplum önündeki statümüzü etkileyebilecek değişimler ve dönüşümler hızlanabilir. Bunun yanında yaşadığımız yer, ofis, evde değişimler, aile büyükleri, otorite kavramları ile ilgili dönüşümler meydana gelebilir. Toprak burcu olan Oğlaktaki dolunay, toprak ürünleri, inşaat, iş güvenliği ve emlak sektörünü ve bu alanda çalışan şirketleri ve yöneticileri de etkileyebilir.

Bu dolunay 26 Aralık-4 Ocak Oğlaklar, 26 Mart-4 Nisan Koçlar, 26 Haziran-4 Temmuz Yengeçler, 27 Eylül-4 Ekim  doğumlu Terazi burçları için daha etkili olabilir. Bunun yanısıra doğum haritalarında 9 derece ve yakınlarında yükselen burcu, kişisel gezegeni olanlar da önemli etkiler alabilirler. Bu kişiler iş, kariyer, aile ve ilişkiler alanında dönüşümler ve mücadeleler yaşayabilirler.

Dolunay anı haritasında Yengeç burcu yükseliyor. Mars Yengeç burcunda tam yükselen üzerinde yerleşmiş ve kadersel Ay düğümlerine kare açı yapıyor. Dolunay yöneticisi Satürn Akrep burcunda ve anaretik derecede. Oğlak burcundaki Ay Plüton ile kavuşumda ve Mars ile karşıt.

Bu görünümler çok rahat enerjileri işaret etmiyor. Aksiyon ve gerginlik dolunay haftasında artabilir. Özellikle Mars bizi duygusal olarak etkileyen konularda, aile, yuva, vatan ve sağlığımızla ilgili hassasiyeti arttırabilir. Dolunay haritası yükseleni Yengeç olan Türkiye horoskopu ile de tam temas halinde.

Güneş ve Ay haritanın 1 ve 7. akslarında yerleşerek ben ve biz kavramlarını, hak, hukuk, adalet, diplomasi, rakipler, açık düşmanlıklar, davalar, ortaklıklar ve işbirlikleri konularını öne çıkarıyor. Gizli olan konuların aydınlandığı, görünür hale geldiği dolunay haftasında bu kavramlarda gerek kişisel gerek toplumsal farkındalığımız artabilir.

Dolunay FACİES sabit yıldızı ile birleşiyor. Özellikle politikada mücadele, milliyetçilik, başarı, liderlik veren bu yıldız savaş, şiddet, ölüm, körlük ile de ilişkilendirilir. Güneş ile birleşen ALHENA yıldızı ise idealist ve manevi duygularla belli bir amaç için çaba göstermeyi, bilimsel ve sanatsal yetenekleri anlatır. Aile ve yuvaya ait konularda mutluluk verir. Aynı zamanda ayaklarla ilgili problemler ve kazalara da yol açabilir.

Ülkemizde şu an belirsiz olan konunun siyaset olduğunu düşünürsek, dolunay sözkonusu koalisyon ile ilgili gelişmeleri hızlandırıp bazı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Burada ülke çıkarlarının önemsenmesi gerekiyor. Ancak Mars’ın zararlı yerleşimi huzursuzluk ve gerginlik  potansiyelini arttırıyor. Kolay bir anlaşma ve uzlaşma olması zor görünüyor.

AyMars ile karşıt ve dolunayın hemen ardından Plüton ile kavuşacak. Bu durum kişisel hırslar, tutkular, baskı, manipülasyon, karanlık güçler, gizli hesaplar vb. durumları yoğunlaştırabilir. Toplumun ve halkın huzurunu kaçıracak şiddet, çatışma, terör olayları artabilir. Mars Türkiye horoskopunun natal Mars’ına kare yapıyor. Bu durum asker ve ordu kavramlarını öne taşıyor. Özellikle sınır bölgelerimiz ve komşularla ilgili konularda askeri olaylar ülke gündemine gelebilir.

Ay Oğlak burcundayken bedenimizdeki kemikler, eklemler, dişler, dizler ve cilt daha hassas olabilir. Ay Mars açısı özellikle kırık, çıkık, yanık, kesik, enfeksiyon, ateş gibi sağlık problemlerini arttırabilir. Mars nedeniyle mide ve sindirim sistemine de dikkat etmek gerekiyor. Kronik sorunlara karşı tedbirli olmalıyız. Kaza ve sakarlıklara da açık bir dönemde olacağımız için dikkat etmeli, riskli hareketlerden uzak durmalıyız.

Dolunay haritasında olumlu görünümler de var. Balık burcundaki Neptün Güneş ile üçgen açı yapıyor. Ruhsal ve manevi kavramların güçlendiği, ailemizin ve yakınlarımızın yardım ve desteklerini alabileceğimiz bir dönemdeyiz. İhtiyacı olan kişilere karşı duyarlı davranabilir, yardım edebilir, aynı yardımlarla biz de karşılaşabiliriz. Büyük idealler ve manevi duygularla toplumsal konularda da uzlaşma sağlanabilir, en azından Neptün burada bazı ilahi yardımlar getirebilir.

Aslan burcunda birleşen Venüs ve Jüpiter özellikle ateş grubu burçlar için büyük fırsatlar ortaya çıkarabilir. Üstelik Uranüs’ün üçgen açısı bunların beklenmeyen sürpriz kavramlar olabileceğinin de işaretçisi.

Dolunayın genel yorumlarını öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre de takip ediniz…

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte kariyer yaşamınızda, toplum önündeki statünüzü etkileyecek dönüşümler meydana gelebilir. Yaşamınızdaki otorite kavramları ve aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar daha fazla gündeminizde olabilir.

BOĞA (21 Nisan – 21 Mayıs)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte yurtdışı, seyahatler, eğitim ile ilgili bir konuda hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Hukuksal konularda da hızlı gelişmeler olabilir; ertelenmiş sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte ortak kazançlar, yatırımlar, kredi, vergi, sigorta, prim gibi kavramlarda önemli değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Otorite kavramları ve aile büyüklerinden maddi destekler alabilirsiniz.

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve eşiniz ile ilgili bazı kavramlarda önemli değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Toplum önündeki imajınız, rakipleriniz ve hizmet aldığınız kişilerle ilgili yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte kişisel bakım, sağlık kontrolü yaptırabilir, yeni bir diyet, spor, beslenme programına başlayabilirsiniz. Günlük yaşamınızdaki düzenlemeler, evcil hayvanlar, yanınızda çalışan kişilerle ile ilgili gelişmeler olabilir.

BAŞAK (24 Ağustos – 22 Eylül)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte  aşk, romantizm, sosyal yaşam, hobiler, spor veya çocuklarla ilgili gelişmeler olabilir. Yeteneklerinizi gösterebileceğiniz iş imkanları karşınıza çıkabilir. Yaşamın tadını çıkarabileceğiniz şanslı bir dönemdesiniz.

TERAZİ (23 Eylül – 23 Ekim)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte eviniz, aileniz, ebeveynlerinizle ilgili dönüşümler ve gelişmeler olabilir. Daha önceden girişimde bulunduğunuz ev, mülk, alımı, satımı, kiralama, taşınma, dekorasyon, tadilat gibi kavramlar sonuçlanabilir. Evde çalışabileceğiniz iş imkanlarıyla karşılaşabilirsiniz.

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım )

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte eğitim, seyahatler, yakın çevreniz, kardeşleriniz ile ilgili bir konuda bazı değişimler ve dönüşümler meydana getirebilir. Bir eğitim programınıveya iş projesini tamamlayabilir, arzu ettiğiniz tatile çıkabilirsiniz.

YAY (23 Kasım-21Aralık)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte maddi gelirleriniz, kazançlarınızla ilgili dönüşümler meydana gelebilir. Beklediğiniz bir para elinize geçebilir, ya da yeni gelir kapısı oluşturacak iş imkanları karşınıza çıkabilir. Emlak, mülk, miras gibi konulardan elinize para geçebilir.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte  kendiniz ve yaşamınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. İşiniz, kariyeriniz veya ilişkilerinizle ilgili girişimler veya kişisel görünüşünüz ve imajınızla ilgili yenilikler yapabilirsiniz. Keyifli bir seyahate ve tatile çıkmanız mümkün.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte bilinçaltınız, ruhsal ve manevi konularda yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Bir bağımlılığınız ve zararlı alışkanlığınız varsa bu dönemde onu sonlandırmak için daha kararlı olabilirsiniz.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Oğlak burcundaki dolunay ile birlikte ait olduğunuz gruplar, arkadaşlarınız, projeleriniz, gelecek hedefleriniz ile ilgili arzularınıza kavuşabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili ekip çalışmaları ve eğlenceli organizasyonlar içerisinde yer alabilirsiniz. Daha önceden başlamış bazı girişimleriniz sonuçlanabilir.

Astrolog Demet BALTACI

Yorum yapılmamış.

Yorum Yazın