19 Kasım 2021, Parçalı Ay Tutulması ve Burçlara Etkisi

19 Kasım Parçalı Ay Tutulması

Medusa’nın acı şifası

27° Boğa Burcu Sabian Sembolü: “Olgun bir romantizm tarafından takip edilen bir kadın”

Bu sembolde aslıda sevginin ve acının yaşsız olduğu vurgulanmakta.

Yaşam içerisinde yapılmış bazı seçimlerin geriye dönüşü olmayacağını düşünürüz, halbuki yaşam dediğimiz bu düzlemde kaçtığını düşündüğümüz fırsatlar hiç ummadığımız anda bizleri bulabilir. Bitti dediğin yerden yine doğa yeşerebilir. 

İçindeki en verimli ve besleyici zamanı ne zaman olduğunu bilemeyebilirsin. Sayılar, çizgiler hepsi bir hologram, önemli olan ruhun kalbinde hissettiğidir. İkna olabilmek ana temadır burada. Kendini ikna edebilmek önemlidir. Yalnız ve güvenli alanından çıkabilenler yeni bir başlangıca insan doğasındaki başarabilme güdüsünün tatminine uyanacaktır.

19 Kasım 2021 sabit bir burç olan Boğa Burcunun 27 derecesinde gerçekleşecek olan Ay tutulması gerçekleşiyor. Boğa burcu ise sahip olmayı, güven duygusunu ve dünyevi değerleri anlatır.Tutulmalar, değişim ve dönüşüm için portallardır. Yeni Aylar sırasında “Güneş Tutulması”, Dolunaylar sırasında ise “Ay Tutulması” meydana gelir zorlu göksel olayları yaşatabilir.

Bu kadersel tutulma boğa-akrep aksında gerçekleşeceği için güvenli alanımızdan çıkarak risk almak üzerine olaylar deneyimleyeceğiz. Jüpiter kovanın karelediği bu tutulma etkilerinin genişleyerek yayılacağını bizlere göstermekte. Bu süreçte dürtülerimizi kontrol edebilmek, onlara rağmen doğru olanı yapabilmek seçim şansımızı kullanabilmek çok önemli.

Mars- Uranüs ani karşıtlığı kareleyen Satürn ise gündemimizde ani sarsıcı olaylara damga vurmakta. Başta patlamalar, depremler, kazalar, askeri operasyonlar ve ekonomideki sarsıcı etkiler ile kendisini gösterecektir.

Tutulmaya destek veren Plüton dönüşüme teslim olanlara, direnmeyenlere kolaylık sağlayacaktır.

Boğa burcunun 27 derecesinde gerçekleşecek olan Ay tutulması, Algol yıldızı üzerinde gerçekleşmektedir.  Mitolojide Medusa miti ile birleştirilmiş bu yıldızın etkisi maalesef ki çoktan deneyimlenmeye başladı. Haksız yere zulmedilen ve öldürülen kadın arketipidir.

Hak- hukuk, davalar anlamında adaletin sağlanamamasıdır. Cinsel taciz, cinayet, tecavüz ve şiddette artışlar yaşanabilir. Siyasi ve ekonomik krizler, ayaklanmalar ve terör dehşeti yaşatabilecek yeni bağnaz gruplar oluşabilir.

Hikaye odur ki, güzelliği ile tanrıçaları kıskandıran Medusa haksızlığa uğrayarak güzelliğinin ve sadakatinin bedelini önce tecavüz edilerek sonra da kafası kesilerek ödemiştir. Yılan saçlı Medusa ise kontrolsüz cinselliğin ya da kontrolsüz maddi gücün cezasının semboliğidir.

Kesilen kafasının sağ tarafındaki damarlardan akan kan ölüleri diriltecek şifaya sahipken sol tarafındaki kan ise insanları birkaç saniyede öldürebilecek kadar kuvvetli zehir içermektedir.  Bu mit bize dürtülerini kontrol altına alan insanın şifa bulacağını, başarıyı ve yükselişi temsil eden bir sağ damarını göstermektedir. Bunun yanında da dürtülerini kontrol edemeyen insanın sonunu getirecek, yok edecek, bir de sol damarı göstermektedir.

Sevgi ve aşkın gezegeni olan Venüs’ün nasıl demonik bir etkiye bürünebileceğini gösteren bu sembol çok önemlidir. Boğa burcu yöneticisi, Venüs aşk,  bereket, para ile ilgili olduğu kadar, aşırılıklarda ve bağımlılıklarda şeytani bir güce dönüşebileceğini gösterir. Boyun ile ilgili sorunlar, boyun fıtığı, tiroid, bademcik sorunları, boğulmak, asılmak, gırtlak kanserine kadar birçok etki Algol ile bağlantılı olabilir.

Medusa’nın kesilen başının sol damarındaki kan zehirdir, sağ tarafında ise şifadır. O zaman bu tutulma ile birlikte her kriz içerisinde şifasını ve fırsatını da yaratır diyebiliriz. Kendi özgür irademiz ile yaptığımız ahlak yasaları çerçevesinde attığımız adımların ödülleri gelecektir. İkinci bir şansı hak eden ruhun hediyeleri, direndiği yeri, güvendiği toprakları terk etmesiyle birlikte en ummadığı anda gelecektir.

cottonbro adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

AY TUTULMASI VE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU 

Kendi maddi kaynaklarınız ve gelir tablonuz ile ilgili onular gündeminizde olabilir. Yeni yatırım fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Estetik, bakım ve alışverişe gereksiz harcama yapmamaya dikkat edin. Bu dönemde ne borç alın, ne de borç verin. Ayağınızı yorganınıza göre uzatın.

BOĞA BURCU 

Bu tutulma ile birlikte sahnede sizler parıldıyorsunuz. Yepyeni bir döneme girerken, kendinizi çok farklı hissedebilirsiniz. İmajınızda bir değişiklik yapabilir, farklı beslenme veya yeni bir detoks deneyebilirsiniz. Hayatınızda yeni bir perde açılıyor. İkili ilişkilere dikkat. 

İKİZLER BURCU 

Eski siz değilsiniz artık. Dönüşümün başladığının sizde farkındasınız, belki aradığınız içsel sorulara cevap bu tutulma ile birlikte karşınıza çıkabilir. Arkanızdan çevrilen bazı işleri fark edebilirsiniz. Gizli düşmanlıkları açığa çıkarabilirsiniz. Kendi yalanlarınızın ve gizli işlerinizin ortaya çıkacağı bir dönem.

YENGEÇ BURCU 

Arkadaşlarınız ve içinde bulunduğunuz sosyal kurum ve kuruluşlar gündeminizde olabilir. Yeni arkadaş grupları ile birlikte yepyeni kapılar aralanabilir. Sosyal statü toplum önünüzdeki duruşunuz önemli olacak. Olmaz olmaz demeyin aşka kalbinizi açık bırakın. Hayal etmekten asla vazgeçmeyin. 

ASLAN BURCU 

Kariyer hayatınızda yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Meslek hayatınızda yeni gelişmeler karşısında sorumluluklarınızın arttığı yeni bir döneme adım atabilirsiniz. Hedefinize odaklı güçlü adımlar ile ilerleyebilirsiniz. Aile içi dengeleri kurmakta zorluk yaşanabilir.

BAŞAK BURCU 

Yurt dışı bağlantılı işleriniz, akademik hayatınız ile ilgili konular gündeminizde bulunabilir. Bu ay tutulmasıyla birlikte bir eğitimden mezun olabilirsiniz, yurt dışına taşınma gibi bir planınız var ise bu planlarınızı gerçekleştirmek adına nihai kararlar alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU 

Bu ay tutulması haritanızda başkalarından faydalandığınız maddi konuları gösteren bir alanda, ortak paylaşımlı gelir giderler alanında  gerçekleşiyor. Miras, nafaka, vergi, alacak verecek gibi konularda sonuçlanacak olaylar olabilir. Kredi çekmeyi düşünenler bekledikleri haberler gelebilir.

AKREP BURCU 

İkili İlişkiler ve ortaklıklarınız gündeminizde olacaktır. Uzun zamandır düşündüğünüz yeni bir ortaklığa karar verme aşamasında olabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde bir sonraki adıma geçebilir ya da sonlanmalar ile yeni başlangıçlara ilerleyebilirsiniz. Bırakmak bazen en büyük şifadır.

YAY BURCU 

Günlük rutinleriniz, birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız gündeminizde olacaktır. Herhangi bir sağlık sorununuz var ise tedavi yöntemi için karar verebilirsiniz. Yeni bir diyet programı ve spora başlama kararı alabilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan özgürleşmek sizin ana hedefiniz olmalı.

OĞLAK BURCU 

Aşk hayatınız bu tutulma ile birlikte gündeminizde. Sahip olduğunuz yetenekleriniz ve hobilerinizin daha da görünür olacağı bir dönem. Aşk hayatınız da sorunlar var ise bitişler yaşanabilir, yepyeni dolu dolu bir aşka kapınızı aralayın. Çocuklarınızı bu süreçte daha çok desteklemeniz yanlarında olmanız gereken bir süreç yaşanabilir.

KOVA BURCU 

Aile, aile büyükleri ile ilgili konular, taşınma, yer değiştirme, mülk alım satımı konuları gündeminizde bu tutulmayla birlikte. Yeni bir şehire taşınabilir, yeni bir ev alabilirsiniz. Kariyer ve ev arasındaki dengeyi sağlamak sizi biraz gerebilir.

BALIK BURCU 

Kardeşler, kuzenler, akrabalarınız, kısa seyahatler, yolculuk, arabanız, eğitim hayatınız ve olası sözleşmeler bu tutulma ile birlikte gündeminizde olabilir. Yeni fırsatları değerlendirebilir ve çevrenizdeki kişilere de faydalı olacak projeler imza atabilirsiniz. İletişim konusunda yaşanma olasılığı olan gerginliklerde sakin kalmaya çalışmalısınız.

Yıldızın Daima Parlasın

Karma Astrolog Gülden Güneren#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

Yorum yok

Yorum Yazın