‘Zafer Selfiesi’ de gördük şükürler olsun!

-

Biri bizi durdursun! Selfie çığ gibi büyümeyi geçti her yerde.

Herkes selfie çekiyor ve paylaşıyor.
Selfie Bakanınız olarak bana gün doğdu tabiki. Zaten etrafı gözlemlemekten fotoğraf çekmekten keyif alırım. Şimdi selfie çeken birini görünce gülümsüyorum. Hatta yanlarına gidip selfielerine dahil olayım diyorum. Kafamda onunla ilgili bir çok tilki de dolaşıyor.

Geçtiğimiz hafta kızlarımla gittiğim gölette neredeyse herkes selfie çekiyordu. Hatta gelin damat fotoğrafları çekilirken bile ellerinde telefonla selfie halindeydiler. Bir bankta oturmuş civcivlerimle gölü izlerken yanımıza gelen bir çiftin konuşması ise hayli ilginçti.

Minik bebekleri kucağında ve ellerinde ki akıllı telefon ile selfie çeken çiftin  kadın tarafı eşine “ Bak iyi selvi çekmezsen sakın koyma facebook’a. Sonra herkes görecek altın gününde konuşacak.” diye söyleniyordu

“E be köylü kızı, selfie ille de güzel olacak diye bir şey yok.”
diyecektim ama demedim güldüm ve geldiğimiz noktada kaldım. Yani selfie-selvi olarak da pek makbul halk arasında. Zaten bir konu halk ağzına düşmüşse olmuş demektir.

Bize de selvi çekmek düşer. Bu işin halk kısmı.
Şimdi bir de diğer kısmı var.

Pazar günü yaşadığımız yerel seçimler öncesinde ve sonrasında çekilen iki selfie var ki bana göre şimdiden Türkiye selfie sıralamasına girer.

Ayrıca bugün size ilk beşte beş selfieyi de yazmadan geçemeyeceğim.

Cüneyt Özdemir, Ahmet Hakan ile sunacağı CNN Türk ‘Seçim Özel Yayını’ öncesinde program ekibi selfie fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı.

Fotoğraf öyle ilgi gördü ki, kısa sırada yasaklı twitter‘ımızda yayıldı. Diyorum ya, yasaklara yasak yok bu ülkede. Bize gökyüzüne çıkmak yasak deseler merdiven dayar çıkmaya kalkışırız. Böyledir bizim Türk kanımız!

Seçimler, sonuçlar , oy sandıkları, haber ajansları savaşları, kavgalar, ölümler, yaralılar derken herkesin kendi sorularıyla baş başa kaldığı bir seçim geride kaldı.

Artık herkes ait olduğu yerde kalmalı diye düşünüyorum. Bundan sonraki seçime kadar herkes iyi düşünüp ne yapamadım değil ne yapacağım diye düşünsün.

Nefesimi tuttum, tuttum bıraktım. Sonra çektim kütüphanemden bir kitap aldım. Açtım ilk altı çizili satırı yazdım twitter’a ve sustum: “Herkesin kazandığı iyilik lehine, işlediği fenalık da kendi aleyhinedir.

Farklı farklı lakin kesin olmayan sonuçlara rağmen Mustafa Sarıgül’den farklı bir şekilde önde olduğunu öğrenen Kadir Topbaş mutluluğunu oğlunun çektiği selfie ile paylaştı.

Bir Barack Obama kadar olmasa da AKP tarihinde böyle bir selfie henüz görmedim ben
.

Üçüncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Topbaş’ın bu selfiesi tarihtir bana göre.

Gördüklerimiz, göremediklerimiz neyse o…

İşte Oscar Selfie sonrası çekilen Türkiye’nin ilk beş selfiesi 

– Milli Takım / Fatih Terim
– Nazlıcan Özkan / Tuncay Özkan
– CNNTÜRK Cüneyt Özdemir / Ahmet Hakan ve yayın ekibi
– Kadir Topbaş
– Eskişehir’de Polis Otosunda çekilen 13 kişilik selfie

Haftaya “estetik selfie” ile sizlerle buluşacağım. Malum, ülke gündemimiz her an değişmekte. Bir anımız yok ki stabil olsun.

Estetik selfie nasıl olur ile ilgili sorunuz vb olursa da bana yazın şimdiden.
Haftaya yazı içine ekleyeyim hatta. Ama konu ben dahil hepimizi çarpacak. Düşünsenize selfie fotoğrafta yaşlı çıkıyorum, kırışıklarım var diye etrafınızda botoks yaptıran, estetik ameliyat geçirenler olduğunu. Benim bir arkadaşımın deyimi bu ve delirdi ki tutamadım. Yapma etme dedim ama dinlemedi ve botokslattı kendini.

43 yaşındayım. Ne estetik bilirim ne de botoks. Ama etrafta durum bu. Selfie ile yedik kafayı, geçmişler olsun…

YSM-Selfie Bakanı

01 Nisan 2014 benimgibi.com yazım  ‘Zafer Selfiesi’ de gördük şükürler olsun!

'Zafer Selfiesi' de gördük şükürler olsun!

“Artık herkes ait olduğu yerde kalmalı”

 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

2021 Ocak Yüksek Teknoloji Dergisi

Dijital detoksu duydunuz mu bilmiyorum. Bilinen detoxlar gibi; Internet ve teknoloji kullanımımızı kısıtlayarak zihinsel ve bedensel arınma sağlamak için dijital detox yapılıyor. Güncel...

Sanat Eseri Nedir? Neden Alınmalıdır?

Sanat eseri, insan eliyle oluşturulmuş insanlarda estetik hazlar, heyecanlar ve tepkiler uyandıran yapıtlara denir. Sanat eserleri kendisine yönelen, onu kavrayan ve sonuçta...

Kulakları Kelebek

"Her insan bir uçurum Her ruh uçurtma Yüksekten korkuyorum Gözlerime derin bakma / Cemil Onay" "Rüzgarı Boyayan Ressam" olarak tanınan, meşhur "Göz Kırpan Kız" duvar resmini...

Reklam yasağına bir kala

Geçtiğimiz hafta boyunca gündemimiz Whats App'dı. Whats App; kullanıcıların uygulamayı kullanmaya devam edebilmesi için güncellenen koşullarını ve gizlilik ilkesini kabul etmelerinin zorunlu...

Hayata Gülümse

Merak ediyorum, pandemi bitince normal hayata dair konuları konuşmaya ne kadar zamanda adapte olabileceğiz. Sizde de öyle mi bilmiyorum ama geçen hafta...

popüler kategoriler

Önceki İçerikEl Ver, Hayata Tutunsun!.
Sonraki İçerikAklımda..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar